Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Історія малих міст України

Соціально-бібліотечний проект «Історія малих міст України»


Соціально-бібліотечний проект «Історія малих міст України», ініційований працівниками Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного в 2008 р. під егідою Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України був одним із значних напрямків діяльності бібліотечного клубу «Національні святині». Під час підготовки до засідань бібліотечного клубу на матеріалах бібліотечного фонду проводилися дослідження історико-архітектурних, природно-географічних особливостей малих міст України, особистостей (архітекторів, художників, скульпторів, археологів, діячів культури, краєзнавців та ін.), життя або діяльність яких пов'язані з досліджуваними малими містами.


Метою проекту була активізація науковців, громадськості, місцевого населення до вивчення історії архітектури, будівництва і культури малих міст, архітектурних пам'яток, збереження історико-архітектурної спадщини малих міст України, що нині є актуальною проблемою.
Відповідно до Закону України «Про затвердження Загальнодержавної програми розвитку малих міст» статус «малого міста» мають населені пункти, чисельність населення яких не перевищує 50 тис. осіб. Таких міст в Україні, відповідно до статистичних даних станом на 1 січня 2011 р., налічується 369, що складає близько 81% від загальної кількості міст держави. У малих містах мешкає близько 14% від загальної кількості населення країни та близько 20% від населення усіх міст.
Завдання, яке ставили перед собою автори проекту, вимагало проведення засідань на високому представницькому рівні. З цією метою в роботі клубу в якості співорганізаторів брали участь представники виконавчої обласної, районної та міської влади. У засіданнях бібліотечного клубу, присвячених історії малих міст України, також брали активну участь архітектори, реставратори, історики, археологи, краєзнавці, освітяни, мистецтвознавці, бібліотечні працівники, представники мас-медіа та ін.
Протягом 2008-2015 рр. було проведено 25 засідань бібліотечного клубу, присвячених таким містам: Бару Вінницької обл., Василівці Запорізької обл., Верхньодніпровську Дніпропетровської обл., Волновасі Донецької обл., Гадячу Полтавської обл., Галичу Івано-Франківської обл., Глухову Сумської обл., Жовкві Львівської обл., Збаражу Тернопільської обл., Змієву Харківської обл., Ічні Чернігівської обл., Кодимі Одеської обл., Корсунь-Шевченківському Черкаської обл., Корцю Рівненської обл., Любомлю Волинської обл., Новомиргороду Кіровоградської обл., Овручу Житомирської обл., Олександрівську Луганської обл., Очакову Миколаївської обл., Сваляві Закарпатської обл., Судаку Автономної Республіки Крим, Хотину Чернівецької обл., Цюрупинську (нині Олешки) Херсонської обл, Полонному Хмельницької обл., Вишгороду Київської обл.
На засіданнях бібліотечного клубу говорили про самобутність і унікальність малих міст України.
У результаті реалізації проекту видано серію бібліографічних покажчиків «Малі міста України», матеріали яких базуються на фонді Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного. Бібліографічні покажчики групуються за адміністративно-територіальними одиницями (областями). У виданнях вміщено бібліографічну інформацію про всі малі міста України. Бібліографія супроводжується короткою історичною довідкою про місто та відповідним ілюстративним матеріалом.
Завершальним етапом бібліотечного проекту став Форум «Малі міста України», що відбувся 16-17 листопада 2017 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного. Форум проходив у партнерстві з Мінрегіоном, державними установами, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями у форматі зустрічей із фахівцями, панельних дискусій та презентацій, під час яких учасники мали можливість обмінятися інформацією, ініціативами й досвідом з метою напрацювання нових ідей. Бібліотека стала майданчиком для діалогу, спрямованим на розвиток об'єднаних територіальних громад малих міст України.
Зокрема, на Форумі «Малі міста України» працювали панельні дискусії на теми: «Децентралізація - основа формування нової системи управління та місцевого розвитку», «Проекти та програми міжнародної технічної допомоги», «Туристично привабливе місто», «Комфортне місто», «Бібліотека у місті». Також відбулися презентаційні заходи, на яких було представлено результати соціально-бібліотечного проекту «Історія малих міст України» та результати дослідження автентичного співу Східного Поділля й відкрито мистецьку виставку «Художники подорожують малими містами України». Детальніше про Форум «Малі міста України» за посиланням.
Сучасні тенденції щодо підвищення ролі малих міст в життєдіяльності держави, а також суспільний резонанс, викликаний проведеними заходами за участю владних структур та населення міст свідчать про те, що соціально-бібліотечний проект «Історія малих міст України» був актуальним і сприяв розробці фундаментальних програм розвитку малих міст на місцевому та державному рівнях, продемонстрував бажання і здатність громадськості малих міст шукати і знаходити шляхи успішного розвитку в умовах змін задля розвитку малих міст України.







(15706 прочитано)

[ Повернутися назад ]

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.09 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //