Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас

ДНАББ ім. В.Г. Заболотного :: Перегляд теми - Діяльність ДНАББ імені В.Г. Заболотного у 2004 році
 ЧаП (Часті Питання)ЧаП (Часті Питання)   ПошукПошук   ГрупиГрупи   ПрофільПрофіль   УвійтиУвійти 

Діяльність ДНАББ імені В.Г. Заболотного у 2004 році

 
Цей форум закритий, ви не можете писати повідомлення, відповідати і редагувати теми.   Ця тема закрита, ви не можете писати відповіді і редагувати повідомлення.    Список форумів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного -> Діяльність ДНАББ ім. В.Г. Заболотного
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
dnabb
Newbie
Newbie


Зареєстрований: Jul 25, 2007
Повідомлення: 45

ПовідомленняДодано: Пон Вер 24, 2007 12:53 pm    Заголовок повідомлення: Діяльність ДНАББ імені В.Г. Заболотного у 2004 році Відповісти цитуванням

Держбуд України
Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного

Д і я л ь н і с т ь
Державної наукової архітектурно-будівельної
бібліотеки імені В.Г. Заболотного у 2004 році

Інформаційно-аналітичний огляд

Київ, ДНАББ імені В.Г. Заболотного, 2005

УДК 026 (06)
Д 509

Діяльність Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного у 2004 році: Інф.-аналіт. огляд /Укл. Г.А. Войцехівська; ДНАББ. – К.: ДНАББ імені В.Г. Заболотного, 2005. – 61 с.

Брошура підготовлена за матеріалами звітів про діяльність структурних підрозділів бібліотеки. Розрахована на працівників бібліотек та інших інформаційних структур будівельного комплексу України.

Укладач – Г.А. Войцехівська

Редакційна колегія: С.С. Артамонова, Г.А. Войцехівська (відп. редактор), О.М. Развадовська

УДК 026 (06)

У ДНАББ імені В.Г. Заболотного, 2005

„…в культурі та освіті нічого не можна
зробити без сучасної бібліотеки…”.
В.К. Єгоров*
ПЕРЕДМОВА
У 2004 р. Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В.Г. Заболотного виповнилось 60 років з дня її заснування. Для відзначення ювілею, визначення місця і ролі бібліотеки у розвитку будівельної галузі проведено низку наукових та просвітницьких заходів, серед яких виїзне засідання президії Науково-технічної ради Держбуду України, науково-практична конференція “Бібліотеки будівельного комплексу України – важливий галузевий інформаційний ресурс”, Другі Заболотнівські читання, різноманітні виставки, презентації.
До 60-річчя ДНАББ підготовлено бібліографічні покажчики, що висвітлювали різні напрямки роботи працівників бібліотеки. Вперше видано довідник “Архітектурно-будівельні бібліотечні ресурси України”, у якому зібрано інформацію про бібліотеки та інші інформаційні структури, що акумулюють у своїх фондах літературу з питань будівництва та архітектури. На допомогу працівникам бібліотечної галузевої мережі видано перший випуск методичного посібника “Організація роботи науково-технічних бібліотек будівельного комплексу України”.
Ювілейний рік бібліотеки був щедрим на публікації читачів, колег та журналістів, які оцінювали діяльність бібліотеки, визначали її роль та місце у національній культурі.
2004 рік був відзначений напруженою працею бібліотечних працівників, збільшенням обсягів виконаних робіт, підвищенням вимог до якості бібліотечної праці. У звітному періоді працівники бібліотеки доклали максимальних зусиль для виконання завдань, поставлених перед бібліотекою.
Ювілейний рік виявив і негативні фактори, що гальмували розвиток бібліотеки, головним з яких була недостатність коштів на виконання статутних завдань, серед яких комплектування та збереження бібліотечного фонду, впровадження новітніх інформаційних технологій, підвищення рівня оплати праці бібліотечних працівників.

_______________________
*В.К. Егоров. “В культуре и образовании ничего нельзя сделать без современной библиотеки”// Библиотековедение. – 2004. – № 5. – С.13.


БЛАГОДІЙНА ДОПОМОГА БІБЛІОТЕЦІ
Перш, ніж говорити про виробничі результати звітного періоду, необхідно відмітити велику роль державних та приватних підприємств будівельного комплексу України у їх досягненні. Завдяки допомозі архітектурно-будівельної громадськості бібліотека змогла виконати свої основні статутні завдання. За надану допомогу висловлюємо щиру подяку керівникам підприємств і організацій, серед яких:
В.А. Абизов, директор НДІТІАМ,
А.Є. Антонюк, директор „УкрНДІпроектреставрація”,
П.Д. Антонюк, директор ЗАТ “Гіпроцивільпромбуд”,
В.С. Балицький, директор НДІБВ,
І.Ф. Білів, директор інституту “Львівський Промбудпроект”,
Я.Я. Віг, керівник АБ “Я. Віг і партнери”,
А.В. Власюк, директор ВАТ „УкрНДІінжпроект”,
Б.А. Волобоєв, директор НДІАСБ,
І.П. Гордєєв, директор “Київпроект”,
М.І. Гуржій, директор ДП 5 СНРПБВП АТЗТ “Укррес-таврація”,
В.О. Дзюбенко, директор “Цінобуд”,
А.М. Кармінський, директор служби “Київдержекспертиза”,
Є.Є. Клюшниченко, директор КиївНДПІмістобудування,
М.П. Кошло, директор ДІПМ “Містопроект” (м. Львів),
П.І. Кривошеєв, директор НДІБК,
А.С. Лисак, директор ДП 4 СНРПБВП АТЗТ “Укрреставрація”,
Ю.Г. Лосицький, директор КП ТАМ “Ю. Лосицький”,
С.Е. Лещенко, директор КП “Проектсервіс”,
О.Д. Мішин, директор “Нікопольпроект”,
В.О. Монащенко, директор ДП ”Київдіпротранс”,
В.М. Онищенко, директор КиївНДПІмістобудування,
М.І. Орленко, президент АТЗТ “Укрреставрація”,
А.В. Пашенько, керівник ТАМ “А. Пашенько”,
В.І. Петренко, президент УДКБМТ “Укрметротунельбуд”,
Б.М. Петтер, директор ДПІ містобудування “Міськбудпроект”,
В.А. Поляченко, президент ХК “Київміськбуд”,
В.В. Пушкаренко, директор інституту “Харківський ПромбудНДІпроект”,
М.М. Рижій, директор ЦНТП “Інжзахист” (м. Ялта),
В.І. Сай, директор НДІБМВ,
О.П. Сердюк, директор інституту “Донецький Промбуд-НДІпроект”,
Ю.І. Серьогін, керівник ТАМ “Ю. Серьогін”,
В.Б. Сірош, директор ДП 1 СНРПБВП АТЗТ “Укрреставрація”,
В.П. Товстик, директор “Дніпроцивільпроект”,
В.О. Троїцький, директор ДП Центр “Сепробудмаш”,
Л.А. Удовенко, директор Харківського УДПІ “Укрміськ-будпроект”,
М.М. Удовенко, президент корпорації “Украгропромбуд”,
Л.М. Федьков, директор ТОВ “Інформаційно-маркетинговий центр”,
В.М. Чеснок, директор ДП ”Укрархбудінформ”,
О.П. Чижевський, директор “УкрНДІпроцивільсільбуд”,
О.Є. Шаповал, директор „УкрНДІводоканал”,
О.Л. Шаталов, директор “Запоріжцивільпроект”,
В.Б. Шевельов, директор КиївЗНДІЕП,
С.Ф. Юнаков, керівник ТАМ “С. Юнаков”,
М.І. Юрченко, директор „УкрНДІпроектреставрація” АТЗТ “Укрреставрація”,
В.В. Янікін, директор “Укрметротунельпроект”.

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ТА НАПРЯМИ РОБОТИ
Основні статутні завдання Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного у звітному році не змінились. Це систематичне поповнення, зберігання та надання для використання бібліотечних фондів читачам бібліотеки, фахівцям будівельного комплексу України, з метою забезпечення їх інформаційних потреб.
Пріоритетними напрямами визначено комплектування бібліотечного фонду, його розкриття у каталогах та картотеках, здійснення активної виставкової діяльності, виконання науково-дослідних робіт, проведення видавничої діяльності, надання методичної допомоги мережі бібліотек будівельного комплексу, розвиток автоматизації бібліотечних процесів.
На пріоритетність напрямів роботи вплинув стан фінансового забезпечення діяльності бібліотеки, необхідність виконання, в першу чергу, основних технологічних процесів, спрямованих на задоволення інформаційних потреб користувачів.

ФОРМУВАННЯ БІБЛІОТЕЧНОГО ФОНДУ
Поповнення книжкового фонду здійснювалось шляхом отримання дарів від читачів і видавничих організацій, обов`язкового безоплатного примірника від видавництв і видавничих організацій, придбання літератури за рахунок спеціальних коштів, а також видань, отриманих шляхом книгообміну.
Необхідно зазначити, що видатки загального фонду бюджету, спрямовані на комплектування бібліотечного фонду, були недостатніми. У звітному періоді коштів на придбання книг закладено не було, на передплату періодичних видань не вистачало 40,0 тис. грн.
Протягом року із спеціального фонду бюджету завдяки наданій благодійній допомозі на комплектування бібліотечного фонду спрямовано 141,9 тис. грн., що на 28,6% більше, ніж у 2003 р. Надійшло книг на суму 34,3 тис. грн. (254% по відношенню до 2003 р.), з яких за рахунок коштів, отриманих від надання платних послуг, придбано книг на суму 1,6 тис. грн., за рахунок благодійних внесків – на суму 20,6 тис. грн., отримано благодійної допомоги у вигляді книг на суму 12,1 тис. грн. (на 4,4 тис. грн. або 57% більше, ніж у 2003 р.).
За рахунок коштів загального та спеціального фондів бюджету проведена передплата періодичних видань на суму 107,6 тис. грн. (на 11% більше, ніж у 2003 р.).
Всього безоплатно бібліотека отримала 1482 прим. видань (на 18% менше, ніж у 2003 р.), що становить 40,5% від річних надходжень.
Завдяки дарам до бібліотеки надійшло 286 прим. видань, що становить 7,8% від загальних річних надходжень літератури до бібліотеки (у 2003 р. цей показник становив 12,7%, у 2002 р. – 17,4%).
Значно поповнили бібліотечний фонд читачі, які безоплатно передали 195 прим. (на 37% більше, ніж у 2003 р.). Серед читачів бібліотеки її дарувальниками були: А.Я. Барашиков (м. Київ), С.В. Бо-рисовський (м. Київ), О.М. Барановський (м. Київ), Ж.І. Василенко (м. Київ), О.В. Гладунін (м. Харків), З.С. Гудченко (м. Київ), М.А. Гру-зов (м. Київ), М.М. Дьомін (м. Київ), В.І. Єжов (м. Київ), Ю.В. Івашко (м. Київ), А.О. Ізотов (м. Київ), В.П. Ієвлєва (м. Київ), В.О. Константи-нов (м. Київ), Д.В. Малаков (м. Київ), А.П. Мардер (м. Київ), І.М. Мела-мед (м. Київ), Й.Б. Осташинський (м. Київ), В.І. Павлов (м. Київ), Л.А. Пашун (м. Київ), Л.А. Пономаренко (м. Київ), В.Ф. Присяжнюк (м. Київ), О.О. Роготченко (м. Київ), О.О. Сівков (м. Київ), Б.І. Сізевич (м. Київ), Н.Г. Семеновська (м. Київ), М.К. Сукач (м. Київ), Є.О. Та-цій (м. Київ), Т.О. Трегубова (м. Київ), О.К. Федорук (м. Київ), В.М. Чеснок (м. Київ), А.М. Шамраєва (м. Київ), Ж.І. Шанаєв (м. Київ), Н.П. Шепітько (м. Київ) та багато інших.
46 власних видань до бібліотеки передали автори, серед яких: О.Л. Анісімов (м. Київ), Ю.М. Білоконь (м. Київ), О.І. Болотов (м. Ки-їв), О.В. Бражник (м. Київ), В.В. Вечерський (м. Київ), В.В. Галайба (м. Київ), Ю.В. Івашко (м. Київ), Є.Є. Клюшниченко (м. Київ), С.М. Ко-вальов (м. Київ), В.В. Ковалинський (м. Київ), А.П. Кончаковський (м. Київ), Митрополит Харківський Богодухівський о. Никодим (м. Харків), О.О. Попельницька (м. Київ), В.І. Проскуряков (м. Львів), А.О. Пучков (м. Київ), Ю. Рєпін (м. Київ), Г.Я. Скляренко (м. Київ), В. Слободян (м. Львів), В.В. Стройков (м. Київ), В.І. Тимофієнко (м. Київ), Н.Д. Федоренко (м. Київ), О.К. Федорук (м. Київ) та інші.
У рамках виконання постанови Кабінету Міністрів України від 10.05.02 р. № 608 “Про порядок доставляння обов`язкових примірників документів” бібліотекою отримано 1066 прим. як обов`язкових безоплатних видань (на 2,5% менше, ніж у 2003 р.), що становило 29,1% від кількості річних надходжень і 71,9% – від безоплатних надходжень. Видання надходили від державних, наукових та громадських організацій, вищих навчальних закладів України та окремих видавництв.
Державні, науково-дослідні та громадські організації безоплатно передали до фонду бібліотеки 219 прим. видань. Серед них: Академія будівництва України, Держбуд України, ДерждорНДІ, Держкомтелерадіо, Діпромісто, Донецький ПромбудНДІпроект, Державний політехнічний музей, Донецький державний униіверситет економіки і торгівлі, Інститут досліджень діаспори, Інститут проблем сучасного мистецтва, КиївЗНДІЕП, Координаційне бюро Енциклопедії Сучасної України, Корпорація “Укрреставрація”, Державний гірничо-металургійний комбінат “Криворіжсталь”, Московський державний університет культури і мистецтв, Музей історії міста Києва, Музей однієї вулиці, Національна комісія з питань повернення в Україну культурних цінностей, НВФ “Інпроект”, НДІАСБ, НДІБВ, НДІБК, НДІ в’яжучих речовин і матеріалів ім. В.Д. Глуховського, НДПІмісто-будування, НДІТІАМ, Національна Спілка архітекторів України, ТК “Будтехнормування”, ТОВ “Укрфлоат”, ТОВ “Дніпррост”, Українська академія архітектурних наук, Українське Реріхівське товариство, Українське товариство охорони пам`яток історії та культури, Український мовно-інформаційний фонд НАН України, Український науково-дослідний та проектний інститут сталевих конструкцій ім. В.М. Шимановського, Укрзахідпроектреставрація, УДВТП “Укрдортех-нологія”, УДНДІЦ “Цінобуд”, УкрНДІінжпроект, Укрметротунельпро-ект, УкрНДІпроектреконструкція, УкрНДІпроектреставрація, УкрНДЦ “Екобуд”, Харківський ПромбудНДІпроект, Центр пам’яткознавства НАН України та УТОПІК.
Від Французького культурного центру бібліотека отримала 31 книгу та 14 прим. зарубіжних журналів.
Значну кількість обов’язкових видань (312 прим.) було передано вищими навчальними закладами України. Підручники, посібники та методичну літературу до бібліотеки надсилали Вінницький державний технічний університет, Київський національний технічний університет з будівництва та архітектури, Донецька державна академія з будівництва і архітектури, Луцький державний технічний університет, Львівський національний університет ім. І. Франка, НАОМА, Національна металургійна академія України (м. Дніпропетровськ), Одеська державна академія з будівництва і архітектури, Полтавський національний технічний університет ім. Ю. Кондратюка, Придніпровська академія з будівництва та архітектури (м. Дніпропетровськ), Український державний університет водного господарства і природокористування (м. Рівне), Харківська національна академія комунального господарства, Харківський державний технік-ний університет з будівництва та архітектури, Черкаський державний технічний університет.
Протягом року бібліотечний фонд поповнився 130 прим. видань, надісланих видавництвами, серед яких Астропринт (м. Одеса), Балтія-друк (м. Київ), Галицька видавнича спілка (м. Львів), Закарпаття (м. Ужгород), Каменяр (м. Львів), Консум (м. Харків), Курчъ (м. Київ), Нова Зоря (м. Івано-Франківськ), Оригінал (м. Харків), Парламентське видавництво (м. Київ), ПП “Пі” (м. Київ), РВА “Дніпро-ВАЛ” (м. Дніпропетровськ), редакція журналу “А.С.С” (м. Київ), Світ (м. Львів), Сталь (м. Київ), Такі справи (м. Київ), Техніка (м. Київ), ТОВ “УВПК “ЕксОб” (м. Київ), ТОВ “Навчальний друк” (м. Харків), Укрархбудінформ (м. Київ), Універсум (м. Сімферополь), Центр земельних реформ (м. Київ) та ін.
Редакції періодичних видань безоплатно передали 289 прим. періодичних видань. У звітному періоді до бібліотеки надійшли видання від редакцій журналів та газет, серед яких “Архитектура и строительство Беларуси“, “Архітектурний вісник”, “Архитектура и престиж”, “А.С.С”, „Бетон и железобетон в Украине”, “Бібліотеко-знавство. Документознавство. Інформологія”, “Відлуння віків”, “Будівництво України”, “Бібліотечний форум України”, “Будівництво і стандартизація”, “Вокруг света”, “Дивосвіт”, “Електроінформ”, “Інформаційний бюлетень Держбуду України”, “Культура. Історія. Традиції”, “Кур’єр будівельний”, “Книжковий клуб плюс”, “Метал-лический вестник”, “Наша эпоха”, „Нові технології в будівництві”, “Новини науки Придніпров’я”, “Новости строительства”, „Окна, двери, витражи”, “Панорама ринку”, “Ринок інсталяцій”, “Скло і кераміка”, “Стиль & дом”, „СтройПрайс”, “Строй-ка”, „Строительные материалы и изделия”, “Строительство & реконструкция”, “Українське мистецтво”, „Фасад & Интерьер”, „Ціноутворення в будівництві”, “Чумацький шлях”, “Янус Нерухомість” та ін.
Придбано 610 прим. галузевих видань українських та російських видавців (у 2,4 рази більше, ніж у 2003 р.) у видавництвах та книготорговельних фірмах, серед яких “Вища школа”, ”Ідея”, “Либідь”, “Мистецтво”, “Наукова думка”, “Техніка”, ДП “УкрНДНЦ” та магазині “Наукова думка”.
Поповненню книжкових фондів сприяла співпраця з бібліотеками різного відомчого підпорядкування України і Росії. Шляхом книгообміну отримано 175 прим. видань (на 28,6% менше, ніж у 2003 р.). Книгообмін здійснювався між ДНАББ і такими бібліотеками як Державна історична бібліотека України (м. Київ), Державна науково-педагогічна бібліотека України (м. Київ), Державна науково-технічна бібліотека України (м. Київ), Міжнародний бібліотечно-інформаційний центр Міжрегіональної академії управління персоналом (м. Київ), Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського, Національна Парламентська бібліотека України, Науково-технічна бібліотека НДІБК (м. Київ), Одеська державна наукова бібліотека ім. М. Горького, Публічна бібліотека ім. Л. Українки (м. Київ), Російська Національна бібліотека (м. С.-Петербург, Росія), Центральна науково-технічна бібліотека з будівництва і архітектури (м. Москва, Росія), Центральна районна бібліотека ім. І. Франка (м. Київ), Бібліотека “УкрНДІпроектреставрація” (м. Київ).
У порядку книгообміну до бібліотек України ДНАББ передала 104 прим. видань (на 14,8% менше, ніж у 2003 р.), до бібліотек Росії – 41 (майже втричі більше, ніж у 2003 р.). У порядку книгообміну та надання допомоги до бібліотеки спеціалізованої художньо-архітектурної школи № 71 м. Дніпропетровська направлено 43 прим. видань.
До бібліотечного фонду продовжували надходити нові дарчі колекції книг. Так, у звітному періоді започатковано дві книжкових колекції, отриманих від учених будівельної галузі.
Перша колекція – книги, передані Миколою Мефодійовичем Дьоміним.
З біографії. М.М. Дьомін – знаний фахівець архітектурної сфери, видатний вчений, відомий своїми працями далеко за межами України. Архітектор, урбаніст, завідувач кафедри КНУБА, професор, заслужений архітектор України, лауреат Державної премії з архітектури – це далеко неповний “послужний” перелік, яким володіє Майстер. Глибоке розуміння Миколою Мефодійовичем проблем бібліотеки та необхідності її розвитку, постійна готовність надати їй допомогу – не раз було тим рятівним острівком, завдяки якому бібліотечні працівники знаходили вихід зі скрутного становища.
Слід зазначити, що Микола Мефодійович неодноразово дарував бібліотеці окремі видання, але остання підбірка переданих ним книг була досить рідкісною для України, відобразила мало висвітлену тематику окремих течій у мистецтві ХХ ст. та особливості архітектури різних народів цього ж періоду. Тому було прийнято рішення про започаткування окремої колекції М.М. Дьоміна. До колекції ввійшли видання С.О. Хан-Магомедова, присвячені конструктивізму та архітектурі Дагестану. Автор, визнаний лідер досліджень радянського архітектурного авангарду першої третини ХХ ст., понад 50 років досліджує архітектуру Дагестану: у 150 гірських аулах він виявив, зробив обміри та ввів до наукового вжитку понад 1000 пам’яток архітектури багатьох дагестанських народів. Цінність книг зростає ще й тому, що вони видані авторським коштом у московському видавництві “Ладья” обмеженим накладом, тому відразу ж стали бібліографічною рідкістю. Активним читацьким попитом відразу почала користуватись книга С.О. Хан-Магомедова “Юго-Леф и конструктивизм”, видана там же накладом 500 прим. До колекції ввійшло також унікальне видання “Руководство по сооружению, оборудованию и управлению больничными заведениями” (пер. з нім. проф. Гробера), видане у Саратові 1913 р. Серед переданих видань 7 прим. надійшли вперше.
Другу колекцію передав Валерій Васильович Сопілка, науковий працівник Київського науково-методичного центру по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій.
З біографії. В.В. Сопілка – архітектор, закінчив Київський художній інститут, навчався в майстерні академіка архітектури В.Г. Заболотного, з 1963 р. – академіка А.В. Добровольського. Працював у Діпромісті, НДПІмісто-будування, Управлінні охорони пам’яток історії і культури м. Києва. Виконав десятки містобудівельних проектів, у т.ч. генеральні плани багатьох міст, проекти регенерації історичного кварталу у Ялті, центрального району Ніжина. Автор карт розміщення пам’яток архітектури в Україні. Проводив містобудівельні дослідження кварталів історичної забудови Одеси, Ялти, Судака, районів Києва.
До колекції ввійшли різноманітні за жанром і типами книги з домашньої бібліотеки Валерія Васильовича, в яких зібрано матеріал про синтез архітектури, живопису та декоративного мистецтва, історію архітектури, пам’ятники дерев’яної архітектури, козацьку історіо-графію, рукописні та друковані історичні пам‘ятки, довідкові дані щодо вивчення, збереження, реставрації унікальних пам’яток у містах і селах України. Передано цінні альбомні видання, які представляють історичні пам’ятки древнього Чернігова, описи Харківського наміс-ництва, мистецькі твори української тематики вітчизняних та зарубіжних діячів. До фондів бібліотеки вперше надійшло унікальне видання “Заповідники і національні природні парки України” (1999), у якому зібрана найповніша інформація про мальовничі куточки живої природи України, подано коротку природоохоронну характеристику заповідних установ, історію їх заснування, сучасний стан флори та фауни. Колекцію зможуть використовувати архітектори, мистецтво-знавці, реставратори, працівники закладів охорони пам’яток історії і культури, а також всі, хто цікавиться історією українського мистецтва та культури.
Колекція І.П. Дорофієнко поповнилась новим сучасним нау-ковим виданням “Художественное наследие. Исследование. Реставра-ция” (вип. 20 (50). На кінець звітного періоду колекція І.П. Дорофієнко налічувала 123 прим.
Колекція Д.В. Степовика збагатилась на 7 прим. видань, серед яких 6 прим. надійшли до фонду бібліотеки вперше. Наразі колекція налічує 54 прим. авторських видань.
Відділ комплектування ДНАББ також здійснював комплек-тування фонду філії, що функціонує у Держбуді України. У звітному періоді фонд філії поповнився 217 прим. видань.
Всього у 2004 р. бібліотека отримала 3660 прим. видань, що відносно плану становить 113,0%. До фонду бібліотеки надійшло 197 назв періодичних видань, серед яких 96 назв вітчизняних газет та журналів, 84 назви російських газет та журналів та 17 назв зарубіжних журналів. Із загальної кількості документів, що надійшли до фондів бібліотеки протягом року, зарубіжна література становила 209 прим. (5,7% від надходжень). Надходження літератури у 2004 р. зменшилось порівняно з 2003 р. на 45 одиниць (1,2%).
Продовжено роботу з оптимізації фонду бібліотеки. Працівниками структурних підрозділів виявлено і вилучено з причин зношеності 1725 прим. видань (115,0% відносно плану).
Приріст фонду за 2004 р. становив 0,5% (1935 одиниць).

ДОВІДКОВО-ПОШУКОВИЙ АПАРАТ
З метою оперативного та якісного інформування фахівців буді-вельного комплексу про надходження до фондів бібліотеки, підвищен-ня ефективності користування довідково-пошуковим апаратом (ДПА) проводились роботи щодо формування та упорядкування каталогів і картотек, створення електронних баз даних бібліотеки. Вся література, що надійшла до бібліотеки, пройшла наукову та технічну обробку, була розкрита в ДПА. Складено та розставлено в картотеках та каталогах бібліотеки 14,2 тис. карток, що на 1,1% більше від запланованого.
Протягом року відредаговано окремі підрозділи система-тичного каталогу (СК). Відредаговано 7,6 тис. карток, введено 76 нових рубрик. Для зручності користування систематичним каталогом деякі розділи за допомогою визначників доповнено новими підрозділами. Проведено також роботи із зовнішнього оформлення каталожних скриньок СК. Приділялась увага й упорядкуванню алфавітно-предмет-ного покажчика систематичного каталогу: проведено редагування внутрішнього оформлення, надруковано нові роздільники, введено нові предметні рубрики.
Для зручності користування читацьким алфавітним каталогом його було розширено і збільшено на 30 скриньок. Здійснено редагуван-ня зовнішнього та внутрішнього оформлення читацького алфавітного каталогу.
Продовжено роботи з редагування генерального алфавітного каталогу: відредаговано 14,3 тис. карток, каталожні картки перевірено на правильність розстановки, надруковано нові роздільники.
У процесі редагування Систематичної картотеки статей (СКС) та допоміжної предметної картотеки “Архітектурно-будівельний ком-плекс, управління” працівниками відділу бібліографічної та довідково-інформаційної роботи відредаговано 7,9 тис. карток.
Працівники відділу рідкісної книги та краєзнавства протягом року здійснювали поточне редагування краєзнавчої картотеки “Міста і села України”. У процесі редагування картотека поповнилась 23 нови-ми розділами.
На кінець року ДПА бібліотеки на паперових носіях налічував 946,4 тис. карток.
У звітному періоді продовжено роботу з наповнення електронних баз даних (БД), що створюються у програмі IRBIS.
Працівниками відділу рідкісної книги та краєзнавства продов-жено роботу з наповнення БД рідкісної книги. До БД занесено 441 назву (499 прим.) вітчизняних та зарубіжних видань, на основі чого поповнювались картотеки на паперових носіях: алфавітна, систе-матична, хронологічна та картотека видавництв. Паралельно прово-дилось дослідження фонду на наявність нумерованих примірників, оригінальних робіт, примірників з екслібрисами, видань, що становлять бібліографічну рідкість, а також колекційних видань.
Практика доводить, що оперативний доступ до ретроспективної періодичної інформації представляє для фахівців значний інтерес і є одним із важливих напрямків бібліотечної роботи щодо задоволення інформаційних потреб фахівців. Враховуючи такий важливий фактор, працівники відділу рідкісної книги та краєзнавства у звітному періоді розпочали роботу зі створення електронної БД періодичних видань фонду рідкісної книги. Опрацьовано наявні номери журналу “Нива” за період з 1875 до 1899 рр. Введено 837 записів. Значна увага приділя-лась ілюстративним матеріалам з архітектури різних країн світу, монументальної та садово-паркової архітектури, інтер’єру палаців, звичаям різних народів, біблійним сюжетам тощо. Протягом року читачам надавались довідки, виконані на основі створюваного банку даних, що свідчить про цінність та актуальність виконуваної роботи.
Технологічні процеси з комплектування, обліку та руху фонду виконувались в автоматизованому режимі. У результаті БД відділу комплектування збільшилась на 1,9 тис. записів.
Результатом виконання науково-дослідної роботи з дослід-ження вітчизняного галузевого періодичного ресурсу стало створення БД кількістю 940 записів.
На кінець року електронні БД поповнились на 10,3 тис. записів, всього в програмі IRBIS налічується 31,5 тис. записів, а бази даних в двох програмах ISIS та IRBIS досягли 76,8 тис. записів.

ОРГАНІЗАЦІЯ БІБЛІОТЕЧНОГО ФОНДУ
Станом на 01.01.2005 р. у бібліотеці налічується 393,3 тис. прим. літератури. Із загальної кількості літератури видання іноземними мовами становлять 45,9 тис. прим. (11,7%).
Протягом року проводились роботи з упорядкування та збереження книжкового фонду бібліотеки.
Необхідно зазначити, що через відсутність коштів палітурні роботи не проводились. Працівники відділу зберігання фондів, сектора депозитарного зберігання, відділу рідкісної книги та краєзнавства і філії за допомогою лідерину, картону та інших матеріалів здійснювали дрібний ремонт видань: всього відремонтовано 814 прим. видань (125,7 % від плану).
Працівники сектора депозитарного зберігання фонду проводили планову роботу з формування, зберігання і використання фонду сектора. З метою відбору частини видань основного фонду (1971-1980 рр.) на зберігання до депозитарію та поліпшення умов зберігання фонду проведена значна робота з переміщення книжкового фонду. Протягом звітного періоду депозитарій поповнився цінними документами, що надійшли з основного фонду ДНАББ та бібліотек різних міністерств і відомств. Так, із основного фонду передано видання, серед яких недіюча, але інформаційно цінна для фахівців нормативна документація, періодичні видання з 1971 до 1980 рр., література, що зібрана у компакти, література з техніки та наукові матеріали різних організацій. Із фондів інших бібліотек надійшло 25 прим. видань галузевої літератури. Таким чином, фонд депозитарного зберігання збільшився на 19,7 прим. видань. Всього депозитарна частина фонду станом на 01.01.2005 р. налічувала 108,3 тис. прим. (27,5% від загальної кількості фонду).
Робота працівників відділу рідкісної книги та краєзнавства була спрямована на збереження фонду рідкісної книги, поліпшення умов зберігання та раціонального розміщення книжкового фонду, створення БД періодичних видань фонду рідкісної книги, обслуговування читачів. Фонд РК збільшився на 198 од. і на кінець року становив 14,6 тис. од. (3,7% від загального фонду).
Повернутися до початку
Подивитися профіль Відправити Особисте повідомлення
Показати повідомлення:   
Цей форум закритий, ви не можете писати повідомлення, відповідати і редагувати теми.   Ця тема закрита, ви не можете писати відповіді і редагувати повідомлення.    Список форумів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного -> Діяльність ДНАББ ім. В.Г. Заболотного Годинний пояс: EET (Europe)
Сторінка 1 із 1

 
Перейти:  
Ви не можете починати теми
Ви можете відповідати на повідомлення
Ви не можете редагувати свої повідомлення
Ви не можете видаляти свої повідомлення
Ви не можете голосувати в опитуваннях


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com
Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.06 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7