Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас

ДНАББ ім. В.Г. Заболотного :: Перегляд теми - Артамонова Світлана Сімсонівна: бібліотекознавець
 ЧаП (Часті Питання)ЧаП (Часті Питання)   ПошукПошук   ГрупиГрупи   ПрофільПрофіль   УвійтиУвійти 

Артамонова Світлана Сімсонівна: бібліотекознавець

 
Цей форум закритий, ви не можете писати повідомлення, відповідати і редагувати теми.   Ця тема закрита, ви не можете писати відповіді і редагувати повідомлення.    Список форумів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного -> Персональні покажчики
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
dnabb
Newbie
Newbie


Зареєстрований: Jul 25, 2007
Повідомлення: 45

ПовідомленняДодано: Чт Вер 20, 2007 3:37 pm    Заголовок повідомлення: Артамонова Світлана Сімсонівна: бібліотекознавець Відповісти цитуванням

Держбуд України
Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного

Особистість

До 60-річчя ДНАББ імені В.Г. Заболотного

Артамонова Світлана Сімсонівна: бібліотекознавець

Біобібліографічний покажчик

Київ, Укрархбудінформ, 2003

УДК 016:02(092)+016:929
ББК 78.552.8+78.3
А 860

Артамонова Світлана Сімсонівна: бібліотекознавець: Біобібліогр. покажч. / Уклад. Г.А. Войцехівська; Редкол.: Г.А. Войцехівська (відп. ред.), К.В. Боліла, О.М. Піхур, О.М. Развадовська; ДНАББ імені В.Г. Заболотного. – К.: Укрархбудінформ, 2003. – 42 с.: іл. – (Особистість).

У біобібліографічному покажчику серії „Особистість” зібрано матеріали про бібліотекознавця, науковця, педагога С.С. Артамонову, зокрема відомості про її друковані праці.
Покажчик розрахований на науковців, бібліотечних працівників, студентів культурно-мистецьких навчальних закладів, фахівців будівельного комплексу України.
В оформленні покажчика використано фото з особистого архіву С.С. Артамонової та ДНАББ імені В.Г. Заболотного.

Укладач: Г.А. Войцехівська

Редакційна колегія: Г.А. Войцехівська (відповідальний редактор), К.В. Боліла, О.М. Піхур, О.М. Развадовська

УДК 016:02(092)+016:929
ББК 78.552.8+78.3

@Державна наукова архітектурно-будівельна
бібліотека імені В.Г. Заболотного, 2003

ЗМІСТ

ПЕРЕДМОВА 4
ЖИТТЯ, ПРИСВЯЧЕНЕ БІБЛІОТЕЧНІЙ ПРОФЕСІЇ 5
АРТАМОНОВА С.С. ОСОБИСТОСТІ У МОЇЙ ДІЯЛЬНОСТІ 9
І. ДРУКОВАНІ ПРАЦІ С.С. АРТАМОНОВОЇ 11
ЧЕЛЯБІНСЬКИЙ ПЕРІОД 11
КИЇВСЬКИЙ ПЕРІОД 14
НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНІ ПОСІБНИКИ 18
ІІ. РЕДАГУВАННЯ 20
ІІІ. КЕРІВНИЦТВО СТУДЕНТСЬКИМИ РОБОТАМИ 21
ІV. ДРУКОВАНІ ПРАЦІ, В ЯКИХ ЗГАДУЄТЬСЯ С.С. АРТАМОНОВА 31
ДОПОМІЖНІ ПОКАЖЧИКИ 35
ІМЕННИЙ ПОКАЖЧИК 35
ПРЕДМЕТНИЙ ПОКАЖЧИК 36
ХРОНОЛОГІЧНИЙ ПОКАЖЧИК 38
АЛФАВІТНИЙ ПОКАЖЧИК НАЗВ ПРАЦЬ С.С. АРТАМОНОВОЇ 39
ПЕРЕЛІК ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ 42
ПЕРЕЛІК СКОРОЧЕНЬ НАЗВ ОРГАНІЗАЦІЙ 42


ПЕРЕДМОВА

Творчий шлях Світлани Сімсонівни Артамонової тісно пов’язаний з педагогічною, науковою та практичною діяльністю у бібліотечній сфері. С.С. Артамонова –кандидат педагогічних наук, доцент, працює на посаді ученого секретаря ДНАББ імені В.Г. Заболотного.
Біобібліографічний покажчик складено на основі вивчення каталогів, картотек, фондів ДНАББ імені В.Г. Заболотного, особистого архіву С.С. Артамонової.
До покажчика вміщено редакційну статтю про життєвий та творчий шлях С.С. Артамонової, а також спогади Світлани Сімсонівни „Особистості у моїй діяльності”.
Покажчик складається з чотирьох розділів.
У першому розділі „Друковані праці С.С. Артамонової” виділено підрозділи „Челябінський період” та „Київський період”, що характеризують творчу діяльність саме в цих періодах. Значне місце у викладацькій діяльності С.С. Артамонової посідала підготовка методик викладання курсу історії бібліотечної справи, тому матеріали такого характеру зібрано у підрозділі „Навчально-методичні посібники”.
Другий розділ „Редагування” вмістив інформацію про бібліографічні покажчики та видання, в редагуванні яких Світлана Сімсонівна брала участь.
У третьому розділі „Керівництво студентськими роботами” подано інформацію про роботи Челябінського державного інституту культури і мистецтв, керівництво якими здійснювала С.С. Артамонова.
Четвертий розділ „Друковані праці, в яких згадується С.С. Артамонова” об’єднав інформацію челябінського і київського періодів.
Матеріал у всіх розділах систематизовано за алфавітом авторів або назв.
Має допоміжні покажчики: іменний, предметний, хронологічний та алфавітний покажчик назв праць С.С. Артамонової. Матеріали третього розділу „Керівництво студентськими роботами” ввійшли лише до предметного покажчика.
У біобібліографічному покажчику також вміщено перелік періодичних видань, в яких опубліковані статті С.С. Артамонової, та перелік скорочень назв організацій.
Редакційна колегія

ЖИТТЯ, ПРИСВЯЧЕНЕ БІБЛІОТЕЧНІЙ ПРОФЕСІЇ

Життєвий та творчий шлях Світлани Сімсонівни Артамонової можна поділити на чотири періоди: київський, ленінградський, челябінський та знову київський. Народилась у м. Києві 18 листопада 1938 року. Під час Великої Вітчизняної війни батько (Грініч Сімсон Іванович,1915-1993 рр.) пішов на фронт, а мати (Грініч Тетяна Василівна, 1918 р.) з двома дітьми поїхала до Льгова Курської області, де знаходилась до звільнення Києва від фашистів у 1944 р.
Після закінчення війни сім’я мешкала у Коростені та Новоград-Волинську Житомирської області за місцем служби батька, який служив у зенітній артилерійській дивізії Львівського військового округу начальником бібліотеки, що, мабуть, й визначило майбутню професію Світлани Сімсонівни. У 1946 р. в Новоград-Волинську пішла до школи. У тому ж році сім’я повернулась до Києва і Світлана продовжила навчання у 13 середній загальноосвітній школі ім. К.Д. Ушинського, що знаходилась недалеко від площі Богдана Хмельницького. Дитячі роки пройшли в самому серці історичного Києва, на вулиці Костьольній, в оточенні Володимирської гірки з пам’ятником Святому Володимиру, Олександрівського костьолу, трапезної Михайлівського Золотоверхого монастиря, знаменитої Софії Київської, Андріївської церкви, Дитинця та дніпровських схилів з їх унікальними парками. Таке архітектурно-історичне оточення вплинуло на зацікавленість історією, вивчення та використання її у творчій діяльності.
Інтерес до історії спонукав до вивчення історії книги. Подальше навчання продовжувалось у Київському технікумі підготовки культурно-освітніх працівників на бібліотечному відділенні (1953-1956 рр.), що знаходився на території Києво-Печерської Лаври.
Після закінчення технікуму з відзнакою отримала направлення на навчання до Ленінградського державного бібліотечного інституту ім. Н.К. Крупської, розташованому в історичному місці Ленінграда, на Дворцовій набережній. Вибір навчального закладу не був випадковим. Місто на Неві з багатою історичною і культурною спадщиною приваблювало своїми найстарішими та визначними бібліотеками – Бібліотекою Академії наук СРСР та Публічною бібліотекою ім. М.Є. Салтикова-Щедріна, в якій служили у ХІХ ст. такі видатні діячі, як поети М.І. Гнєдич, К.М. Батюшков, А.А. Дельвіг, байкар І.А. Крилов та ін.
Студентська пора (1956-1960 рр.) проходила поруч з Літнім садом з його Петровським будинком, галереєю старовинних скульптур, пам’ятником І.А. Крилову. Життя не обмежувалось лише навчанням. Прекрасним доповненням було відвідування знаменитих музеїв – Ермітажу, Російського, Петропавлівської фортеці, а також театрів – Маріїнського, Олександрінського, Малого оперного та ін. Студентське культурне життя доповнювалось екскурсіями до таких історичних передмість, як Петродворець, Гатчина, Ломоносов, Пушкін (Царське село) та ін.
Як згадує С.С. Артамонова, студенти вміли не тільки серйозно навчатись під керівництвом творчого викладацького складу інституту, але й жартувати. Недаремно й російську абревіатуру ”ЛГБИ“ вони розшифровували так: ”Лодыри Господа Бога Изумляющие“.
Після закінчення інституту Світлана Сімсонівна їде на Урал, до Челябінська, де розпочинає трудову діяльність у Центральній науково-технічній бібліотеці Південно-Уральського раднаргоспу (1960 р.). Саме тут закладались навички викладацької діяльності на курсах підвищення кваліфікації бібліотечних працівників науково-технічних бібліотек регіону. Це й визначило подальший перехід до Челябінського культурно-освітнього училища, де вона викладала бібліотечні дисципліни.
Після відкриття Челябінського державного інституту культури її запросили у 1971 р. викладати курс ”Історія бібліотечної справи“. Таким чином, здійснилась головна мета, до якої вона йшла протягом багатьох років свого життя і якій присвятила весь челябінський період. Особлива увага приділялась дослідженню багатої історії бібліотечної справи Уралу, що проявилось не тільки в особистій творчій діяльності, але й у постійному прищеплюванні такої зацікавленості студентам, які не тільки писали курсові та дипломні роботи як необхідну складову навчального процесу, а й піднімали великий нерозкритий пласт історії своїх бібліотек за допомогою вивчення друкованих та архівних матеріалів. Результатом такої роботи часто ставали публіцистичні статті у місцевій пресі.
Сама Світлана Сімсонівна активно досліджувала фонди ”Ленінки“, історичної бібліотеки у Москві, ЦНБ ім. В.І. Вернадського у Києві, уральських бібліотек Пермі, Свердловська, Кургана, Челябінська. Головну базу наукових пошуків склали архіви Москви (ЦДАЖР, ЦДА РРФСР, ЦПА ІМЛ) та Уралу (Пермський, Свердловський, Челябінський обласні та партійні архіви).
Закінчила річну аспірантуру при кафедрі бібліотекознавства Московського державного інституту культури (1981-1982 рр.). Керівником наукової роботи був К.І. Абрамов, доктор педагогічник наук, професор.
Результатом копіткої пошукової роботи стало дисертаційне дослідження на вчений ступінь кандидата педагогічних наук, присвячене бібліотечній справі Уралу 1917-1925 рр., захист якого відбувся у 1990 р. у Московському державному інституті культури. Провідною організацією при захисті дисертації був Київський державний інститут культури, відгук надала кафедра бібліотекознавства.
Не залишались поза увагою С.С. Артамонової й інші періоди уральської історії бібліотечної справи, про що свідчить і різноманітна тематика виконаних під її керівництвом студентських робіт, а також її наукових публікацій. Робота з архівними матеріалами дозволяла робити навіть відкриття нових сторінок у бібліотечній справі Уралу, дат створення багатьох бібліотек. Результатом проведеної роботи стали розробка і викладання спецкурсу ”Бібліотечне будівництво на Уралі“. На жаль, через переїзд до Києва Світлана Сімсонівна не встигла видати монографію ”Історія бібліотечної справи Уралу. XVI-XIX ст.”, рукописом якої користуються й сьогодні студенти Челябінської державної академії культури і мистецтв.
Світлана Сімсонівна розробила курс ”Методика та методологія бібліотекознавчих досліджень“, який читала не тільки челябінським, але й пізніше київським студентам бібліотечного факультету.
У 1991 р. обрана за конкурсом на посаду доцента і рішенням Комітету по вищій школі Міністерства науки, вищої школи та технічної політики Російської Федерації їй було присвоєно вчене звання доцента.
Протягом всіх років роботи в інституті була керівником виробничої та навчальної практики на бібліотечному факультеті, членом Ученої ради інституту, Ради бібліотечного факультету, журі міського конкурсу молодих бібліотекарів при Централізованій бібліотечній системі м. Челябінська, головою ради з рецензування на бібліотечному факультеті при редакційно-видавничому відділі інституту.
Під її керівництвом створено перший музей історії бібліотечної справи Челябінська при Центральній міській бібліотеці ім. О.С. Пушкіна.
Брала активну участь у дослідженні ”Кадри бібліотек. Стан та перспективи розвитку“. Була організатором декади ”Бібліотекар і час“ на бібліотечному факультеті. Й сьогодні студенти факультету документальних комунікацій Челябінської державної академії культури і мистецтв вивчають всесвітню історію бібліотечної справи за програмою, розробленою за участю Світлани Сімсонівни.
У 1991 р. вона була делегатом 57 сесії Міжнародної Федерації бібліотечних асоціацій у Москві, де стала свідком відомих подій, що поклали початок розпаду СРСР, а після путчу була серед тих перших, хто був запрошений на прийом у Кремлі.
У 1991 р. С.С. Артамоновою були зроблені перші кроки зі створення Челябінського українського культурного центру, а вже 22-23 січня 1992 р. вона брала участь у роботі Першого Конгресу українців незалежних держав, що відбувся у київському Палаці культури ”Україна“.
У 1988 р. нагороджена медаллю ”Ветеран праці“.
Київський період (з 1994 р.) вона розпочинає викладанням спеціальних дисциплін кафедри бібліотекознавства у Київському державному інституті культури.
Найбільшою творчою плідністю цього періоду відзначається час роботи С.С. Артамонової в Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В.Г. Заболотного, в якій вона працює з 1996 р. на посадах завідувача сектора методичної та масової роботи відділу обслуговування, ученого секретаря.
З приходом Світлани Сімсонівни у бібліотеці активізувалась дослідницька, методична та культурно-просвітницька діяльність.
Для вивчення стану бібліотечної мережі будівельного комплексу України була розроблена спеціальна анкета, яка розповсюджена серед бібліотек та галузевих органів інформації. Опрацьовані матеріали анкетування покладені в основу Довідника бібліотек та інших документально-інформаційних ресурсів будівельного комплексу України, що готується сьогодні до друку.
Проведене анкетування з теми “Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного очима читачів” стало основою для спеціального звіту на бібліотечному семінарі “Бібліотеки архітектурно-будівельного комплексу України на порозі ХХІ ст.” (1999 р.).
У географічному регіональному аспекті проведено дослідження та аналіз тематичної спрямованості інформаційних запитів фахівців будівельного комплексу та житлово-комунальної сфери України, яких обслуговує ДНАББ імені В.Г. Заболотного. За результатами дослідження зроблено висновки про шляхи удосконалення бібліотечно-інформаційної роботи бібліотеки з регіонами (2001 р.).
На удосконалення бібліотечно-інформаційного забезпечення фахівців спрямована розробка двох концепцій: концепції локальної комп’ютерної мережі ДНАББ імені В.Г. Заболотного та концепції галузевого Реферативного журналу “Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство”.
У всіх цих заходах С.С. Артамонова брала найактивнішу участь.
Велика заслуга Світлани Сімсонівни полягає в організації і проведенні таких загально-бібліотечних заходів, як проблемні семінари, науково-практичні конференції, круглі столи, засідання бібліотечного клубу “Національні святині”, щорічні заходи, приурочені до Всеукраїнського дня бібліотек, благодійна акція на підтримку бібліотеки, презентації фондових книжкових та персональних художніх виставок читачів бібліотеки, Заболотнівські читання та ін.
Вона серед розробників “Програми проектування іміджу Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного у м. Києві, як сучасного соціокультурного центру архітектурно-будівельної сфери України”, головною метою якої є створення середовища, яке б за своїми художніми та естетичними характеристиками відповідало тій соціокультурній функції, яку сьогодні виконує бібліотека. Першим етапом реалізації Програми стало проведення у квітні-вересні 2003 р. Конкурсу на проект інтер’єру Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного, в якому брали участь студенти КНУБА (керівник С.Б. Зиміна). Наступним етапом є оголошений Конкурс проектів на розробку візуального стилю бібліотеки.
С.С. Артамонова бере участь у редагуванні практично всіх видань бібліотеки.
На базі ДНАББ імені В.Г. Заболотного у 1998 р. відновлено проходження виробничої практики студентами КНУКіМ (базовою бібліотекою для проходження практики ДНАББ стала ще наприкінці 1970-х рр.). Керівником практики є С.С. Артамонова. Вона також здійснює організацію стажування в ДНАББ фахівців галузевої бібліотечної мережі.
Протягом всього творчого періоду діяльності Світлана Сімсонівна – постійний учасник науково-практичних конференцій, географія яких різноманітна: Київ, Москва, Санкт-Петербург, Свердловськ, Перм, Омськ, Челябінськ. Її доповіді відзначаються глибиною та професіоналізмом.
На сторінках професійних та галузевих видань постійно друкуються її публікації з проблемних питань бібліотечної справи.
Під час роботи в ДНАББ імені В.Г. Заболотного С.С. Артамонова нагороджувалась грамотами Держбуду України, Міністерства культури і мистецтв України. У 2002 р. голова Київської міської державної адміністрації О.О. Омельченко виголосив Подяку і нагородив її цінним подарунком за вагомий внесок у створення духовних цінностей та досягнення високої майстерності у професійній діяльності.
Бібліотечна справа для Світлани Сімсонівни є способом її життя. З перших кроків трудової діяльності вона тісно переплітається з її особистим життям. Дочка Тетяна (1976 р.) закінчила історичний факультет НПУ ім. М.П. Драгоманова, працює викладачем історії в одній із київських шкіл, є також аспіранткою Інституту проблем виховання АПН України. Світлана Сімсонівна має надію, що й онучка Дарина піде тими ж шляхами і продовжить сімейну традицію.
Редакційна колегія

Артамонова С.С. ОСОБИСТОСТІ У МОЇЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Доля здебільшого сприяла зустрічі в моєму житті з прекрасними людьми й сьогодні мені хотілося б віддати данину тим, хто був причетний до мого формування як фахівця бібліотечної справи та науковця.
В першу чергу, добрим словом згадую викладачів Київського технікуму підготовки культурно-освітніх працівників, завдяки яким був закладений грунтовний фундамент моїх знань із спеціальних та загальноосвітніх дисциплін. Серед них: викладач бібліотекознавства Ольга Іванівна Акімушкіна, викладач бібліографії Ольга Петрівна Ісай, викладач бібліотечних каталогів та класний керівник Марія Степанівна Колеснік.
Глибина знань, переданих Марією Степанівною, була високо оцінена викладачами бібліотечного інституту у Ленінграді, які, навіть, залучали мене до проведення практичних занять з класифікації та опису літератури.
Навчання в інституті сприяло закріпленню знань з української літератури, яку викладав у технікумі Григорій Гаврилович Риженко, фахівець високої культури, відданий своїй справі, який зумів прищепити любов до української книги не одному поколінню студентів, доброзичливий і дуже справедливий до студентів. Одна із моїх курсових робіт в інституті була присвячена темі ”Післявоєнна українська поезія для дітей (творчість молодих поетів)“, яку запропонувала викладач дитячої літератури, кандидат педагогічних наук Ідея Олексіївна Свирська, з якою довгі роки після закінчення інституту мене зв’язували дружні стосунки. Людина високої вдачі, яка заклала перші навички наукової діяльності у підготовці курсової роботи. Тема виявилась складною через відсутність друкованих біографічних матеріалів про поетів Г. Бойка, І. Неходу, М. Познанську, Б. Чалого. За моїм проханням Дитвидав УРСР у лютому 1960 р. надіслав рукописи біографій з редакторськими правками всіх вказаних поетів, що надало курсовій роботі винятковості, а мені – позитивного досвіду перших пошукових кроків. Досі зберігаю їх і з зацікавленістю переглядаю вже пожовклі сторінки, надіслані молодшим редактором Г. Бондаренко. Для мене цінність курсової роботи полягала ще й у тому, що віртуально поєднувала мене з рідним Києвом, за яким частенько сумувала. А Ідея Олексіївна своїм прикладом відкрила мені шлях до проведення наукових пошуків.
На початку трудової діяльності знову ж стали в нагоді знання з обробки літератури, прищеплені Марією Степанівною у Київському технікумі і закріплені Георгієм Гавриловичем Фірсовим, викладачем, проректором Ленінградського бібліотечного інституту, який читав курс з каталогів та книгоопису. Протягом дев’яти років у Челябінській Центральній науково-технічній бібліотеці (ЦНТБ) та двох років викладацької діяльності у Челябінському культурно-освітньому училищі знання з цих питань передавала читачам, студентам та бібліотечним працівникам регіону.
В той же період на моєму шляху зустрілась людина, яка відіграла важливу роль і фактично перевернула моє життя. Це директор ЦНТБ Григорій Донович Шварцбурд, який досконало знав всі процеси бібліотечної роботи, прищеплював працівникам такі риси, як прагнення до високого професіоналізму, до постійного удосконалення своїх знань, відданості бібліотечній справі і професії, вміння ділитись отриманими знаннями і навичками з іншими через систему курсів підвищення кваліфікації бібліотечних працівників, надання методичної допомоги бібліотекам регіону. А на той час вони особливо цього потребували через впровадження в науково-технічних бібліотеках країни Універсальної десяткової класифікації. Саме тоді, на початку 60-х років, Григорій Донович розгледів в мені здатність до викладацької, а потім й до публіцистичної діяльності. Перші публікації у журналі “Технические библиотеки СССР” з’явились завдяки Григорію Доновичу, який був для нас взірцем відданості бібліотечній справі. Навіть, коли він пішов на пенсію, для нас залишився святим день його народження: в цей день збирався не тільки весь бібліотечний колектив незалежно від наступного місця роботи, але й бібліотечні працівники мережі.
Особливий період у моєму житті пов’язаний з кафедрою бібліотекознавства Челябінського інституту культури, завідувач якої Віра Якимівна Єрмакова запросила мене викладати історію бібліотечної справи і доклала багато зусиль для підвищення мого викладацького та наукового рівня, проведення дослідницької роботи з проблем історії бібліотечної справи Уралу. Вона була висококваліфікованим фахівцем з великим стажем методичної роботи, теоретиком в галузі науково-методичної діяльності, добре знала бібліотечну мережу не тільки Челябінської області, а й всього Уралу. Поруч були також колеги і друзі, Людмила Петрівна Баришева, Марина Андріївна Щербатова, Сергій Вікторович Петров та Марина Арташесівна Вартанова, які відіграли значну роль у моєму творчому і особистому житті, допомагали у цілеспрямованій реалізації поставленої мети.
В цей же період в науковій діяльності велику роль відіграв мій науковий керівник, Костянтин Іванович Абрамов, видатний історик бібліотечної справи, автор багатьох підручників, заслужений діяч науки Російської Федерації, професор, доктор педагогічних наук, завідувач кафедри бібліотекознавства Московського державного інституту культури і мистецтв. Для мене він був не тільки високоосвіченим вченим, обтяженим всіма названими регаліями, але й уважним керівником, приємним у спілкуванні, принциповим і в той же час добрим, людиною, яка вміло і доброзичливо спрямовувала мої наукові пошуки на дослідження бібліотечної справи Уралу. Я завжди відчувала його підтримку і допомогу.
Я вдячна також тим, з ким зустрілась у свій київський період, працюючи у ДНАББ імені В.Г. Заболотного з її особливою аурою, яка сприяє творчому натхненню і бажанню працювати. Але це було б неможливим без відданості бібліотеці моїх нинішних колег. Саме їх практична діяльність створила умови для того, що час в бібліотеці став для мене часом творчого підйому та плідної наукової роботи. Діяльність моїх колег дає змогу втілювати ідеї і результати науково обгрунтованих досліджень у практику, спрямовану на удосконалення всіх форм і методів бібліотечної роботи.
Я дякую долі за те, що всі, про кого тут згадано, знали і знають про таку високу оцінку їхньої значущості у моїй не тільки творчій діяльності, але й у особистому житті. Ще раз хочеться низько вклонитись всім, хто був причетний до формування мене як фахівця та науковця в галузі бібліотечної справи, і хто сьогодні працює зі мною пліч-о-пліч в бібліотеці.

І. ДРУКОВАНІ ПРАЦІ С.С. АРТАМОНОВОЇ

Челябінський період

1. Артамонова С. Внимание практике // Кадры культуры. – 1982. – 25 нояб. (№ 37). – С. 2.
Про роль практики у підготовці фахівців.

2. Артамонова С. Главная задача куратора // Кадры культуры. – 1984. – 13 сент. (№ 26). – С. 1.
Про кураторську діяльність у студентській групі.

3. Артамонова С. Донести до студентов // Кадры культуры. – 1985. – 18 апр. (№ 15). – С. 2.
Про викладання курсу історії бібліотечної справи.

4. Артамонова С. О работе самокритично // Кадры культуры. – 1988. – 29 март. (№ 12). – С. 1.
Про семінар-нараду з питань ефективності роботи апарату управління інституту в організації навчально-виховного процесу.

5. Артамонова С. Прошла защита // Кадры культуры. – 1986. – 10 апр. (№ 14). – С. 2.
Про виробничу практику студентів у бібліотеках.

6. Артамонова С. Ровесница Октября // Полит. информатор. – 1977. – № 21. – С. 25-29.
Про історію створення та розвиток Челябінської центральної міської бібліотеки ім. О.С. Пушкіна.

7. Артамонова С., Заврина А. Библиотеки и книги старого Челябинска // Веч. Челябинск. – 1986. – 20 авг. – С. 3.
Про історію челябінських бібліотек дореволюційного періоду.

8. Артамонова С.С. Библиотечное строительство на Урале (1917-1925 гг.). 05.25.03 – библиотековедение и библиография: Автореф. дис. на соиск. учен. степ. канд. пед. наук / Моск. гос. ин-т культуры. – М.: МГИК, 1990. – 16 с. – Библиогр.: 6 назв.

9. Артамонова С.С. Библиотечное строительство на Урале (1917-1925 гг.): 05.25.03 – библиотековедение и библиография: Дис. на соиск. учен. степ. канд. пед. наук / Моск. гос. ин-т культуры. – М.: МГИК, 1989. – 288 с. – Библиогр.: С. 177-211 (478 назв.).

10. Артамонова С.С. Большевистское руководство библиотечным строительством на Урале в восстановительный период // Новая советская литература по общественным наукам: история, археология, этнография. – М., 1989. – № 10.

11. Артамонова С.С. Большевистское руководство библиотечным строительством на Урале в восстановительный период // Партийное руководство культурно-просветительной работой на Урале в период строительства и совершенствования социализма: Межвуз. сб. науч. тр. – Челябинск, 1988. – С. 78-93. – Деп. В ИНИОН № 36564 от 30.12.88. 10 п.л.

12. Артамонова С.С. Будет ли украинский культурный центр? // Веч. Челябинск. – 1992. – 31 авг. – С. 2.
Про необхідність створення українського культурного центру у Челябінську.

13. Артамонова С.С. Важное звено идеологической работы // Полит. информатор. – 1986. – № 10. – С. 17-19.
Про розвиток та сучасний стан бібліотек Челябінської області.

14. Артамонова С.С. Земское движение и библиотечное дело Урала второй половины ХІХ века // Библиотековедение: вчера, сегодня, завтра: Сб. науч. трудов. – М., 1997. – С. 42-52.
Про роль земств у створенні бібліотек на Уралі.

15. Артамонова С.С. Земства и библиотеки Урала // Библиотековедение: вчера, сегодня, завтра: Тез. докл. и сообщ. на науч. конф. Ч. 1. – М., 1996. – С.43-46.
Про роль уральських земств у створенні бібліотек в регіоні.

16. Артамонова С.С. Из истории библиотечного строительства для национальных меньшинств на Урале // Библиотечное дело: история, традиции, новации: Межвуз. сб. науч. тр. – Челябинск: ЧГИИК, 1994. – С. 13-24.
Про організацію та діяльність татаро-башкирських бібліотек.

17. Артамонова С.С. Из истории централизации библиотечной сети в Челябинской области // Оптимизация обслуживания читателей централизованных библиотечных систем: Межвуз. сб. науч. тр. – Челябинск: ЧГИК,1990. – С. 5-13.
Про організаційний період централізації бібліотечної мережі в Челябінській області у 70-х рр. ХХ ст.

18. Артамонова С.С. Из истории Челябинской областной детской библиотеки им. В.В. Маяковского // Веч. Челябинск. – 1990. – 3 авг. – С. 2.
Нові дані про створення бібліотеки.

19. Артамонова С.С. К вопросу о библиотечном строительстве для национальных меньшинств на Урале // История культуры советского общества: Всес. науч. конф. “Национальные и социально-культурные процессы в СССР”: Тез. докл. – Омск: Изд. ОмГУ, 1990. – С. 57-58.
З історії розвитку бібліотек національних меншин на Уралі у І чверті ХХ ст.: татаро-башкирських, комі-пермяцьких, єврейських.

20. Артамонова С.С. Нарыв на профсоюзных средствах (о профсоюзных библиотеках). – Веч. Челябинск. – 1992. – 15 сент. – С. 2.
Про закриття профспілкових бібліотек в період впровадження ринкової економіки.

21. Артамонова С.С. Первый библиотечный музей в Челябинске // Кадры культуры. – 1988. – 31 мая. – С. 2.
Про створення бібліотечного музею при Челябінській центральній міській бібліотеці ім. О.С. Пушкіна.

22. Артамонова С.С. Положение о непрерывной практике на библиотечном факультете. – Челябинск: ЧГИК, 1984. – 15 с.
Про основні принципи організації безперервної практики студентів бібліотечних факультетів.

23. Артамонова С.С. Пропаганда библиотечной профессии // Науч. и техн. б-ки СССР. – 1986. – № 6. – С. 28-31.
Про комплекс заходів щодо проведення декади „Бібліотекар і час” на бібліотечному факультеті Челябінського державного інституту культури.

24. Артамонова С.С. Региональный фактор в преподавании истории библиотечного дела // Библиотековедение. – 1993. – № 2. – С. 89-93.
Досвід викладання історії уральських бібліотек у загальному курсі з вітчизняної історії бібліотечної справи.

25. Артамонова С.С. Региональный фактор в преподавании курса “История библиотечного дела в СССР” // Кадры культуры и проблемы их подготовки: Матер. межвуз. науч.-практ. конф. – М.: МГИК, 1990. – С. 69-70.
Методика викладання дисципліни на прикладі Уралу.

26. Артамонова С.С. Религиозные библиотеки Урала (XVI-XIX вв.): становление и развитие // Библиотека в контексте истории: Тез. докл. и сообщ. ІІ науч. конф. – М., 1997. – С. 103-107.
Про формування монастирських, церковних бібліотек та бібліотек парафіяльних шкіл та інших релігійних навчальних закладів на Уралі.

27. Артамонова С.С. Семинар-совещание “Совершенствование подготовки и закрепления кадров специалистов библиотечного дела на местах” // Сов. библиотековедение. – 1983. – № 5. – С. 139.
Інформація про семінар у Челябінському державному інституті культури.

28. Артамонова С.С. Справочник по библиотекам Челябинска // Сов. библиотековедение. – 1988. – № 4. – С. 81-83.
Відгук на довідник, розроблений Челябінською обласною універсальною науковоюбібліотекою.

29. Артамонова С.С. У нее почтенный возраст // Веч. Челябинск. – 1990. – 3 авг. – С. 3.
Про Челябінську обласну дитячу бібліотеку ім. В.В. Маяковського.

30. Артамонова С.С. Уральские библиотеки – фронту // Библиотекарь. – 1985. – № 4. – С. 32-33.
Про діяльність бібліотек Уралу в роки Великої Вітчизняної війни.

31. Артамонова С.С. Центральной научно-технической библиотеке Челябинска – 40 лет // Науч. и техн. б-ки СССР. – 1974. – № 8. – С. 38-41.
Про історію створення та діяльність Челябінської ЦНТБ.

32. Артамонова С.С. Челябинск библиотечный / Всерос. общество охраны памятников истории и культуры; ЧГУ; ЧГИК // Седьмые Бирюковские чтения, посвященные 250-летию Челябинска: Тез. докл. – Челябинск: ЧГУ, ЧГИК, 1987. – С. 56-57.
Коротка інформація про бібліотеки м. Челябінська з 1789 р. до 1980-х рр.

33. Артамонова С.С. ”Челябинский красный библиотекарь” / Всерос. общество охраны памятников истории и культуры; ЧГУ, ЧГИК // Восьмые Бирюковские чтения: Тез. докл. – Челябинск: ЧГУ, ЧГИК, 1988. – С. 146-148.
Про видання журналу у 20-х рр. ХХ ст.

34. Лаптева С.С. [Артамонова C.C.]. Использование универсальной десятичной классификации в технических библиотеках Южно-Уральского совнархоза: Информ. листок. – Челябинск: ЦБТИ, 1964. – 4 с.
Про типові помилки при роботі з Універсальною десятковою класифікацією (УДК) в бібліотеках.

35. Лаптева С.С. [Артамонова C.C.]. Практика применения универсальной десятичной классификации для систематизации первичных документов справочно-информационных фондов: Информ. листок № 357. – Челябинск: ЦБТИ, 1964. – 7 с. – Библиогр.: С. 6-7 (15 назв.).
Про методику роботи з таблицями УДК.

36. Лаптева С.С. [Артамонова C.C.]. Универсальная десятичная классификация в библиотеках Южно-Уральского совнархоза // Техн. б-ки СССР. – 1964. – № 6. – С. 39-40.
Про оволодіння методикою УДК та рекласифікацію фондів та каталогів.

37. Лаптева С.С. [Артамонова C.C.]. Опыт объединения систематических каталогов в ЦНТБ Южно-Уральского ЦБТИ // Техн. б-ки СССР. – 1967. – № 10. – С. 34-36.
Досвід роботи з організації систематичного каталогу за УДК.

Київський період

38. Артамонова С. Библиотеке присвоено имя ученого // Стр-во & реконструкция. – 1998. – № 12. – С. 16.
Про присвоєння ДНАББ імені Володимира Гнатовича Заболотного, діяльність бібліотеки з розповсюдження документальної галузевої інформації за допомогою виставок і вагомий внесок бібліотечних працівників в організацію цієї роботи.

39. Артамонова С. Грані цікавої особистості // Культура і життя. – 2002. – 22 трав. (№ 18). – С. 3.
Про партнерські стосунки, що склалися у ДНАББ імені В.Г. Заболотного з читачами, та розкриття аматорських талантів одного з читачів, Ж.І. Шани, про виставку його графіки, що відбулася в бібліотеці і стала першою в житті автора.

40. Артамонова С. Дари шанувальників бібліотеки // Буд-во України. – 1999. – № 4. – С. 44-47.
Про виставку літератури, подарованої читачами, видавництвами та видавничими організаціями.

41. Артамонова С. Новая литература в фонде Государственной научной архитектурно-строительной библиотеки имени В.И. Заболотного // Стр-во и реконструкция. – 1999. – № 9. – С. 23; № 12. – С. 18.

42. Артамонова С. Проблеми архітектури та дизайну бібліотечних будівель у світовій практиці // Бібліотечна планета – 2002. – № 1. – С. 26-27.
Огляд та аналіз виступів з проблеми на міжнародній конференції “Соціальний простір бібліотечної будівлі як складова культурної політики” у Санкт-Петербурзі, що відбулася у листопаді 2001 р.

43. Артамонова С. Проблеми підготовки бібліотечно-інформаційних кадрів в Росії // Вісник Книжкової палати. – 2003. – № 5. – С. 47-49.
Про досвід роботи з підготовки інформаційно-бібліотечних кадрів у російських навчальних закладах очима учасника науково-практичної конференції у Челябінську.

44. Артамонова С. Олена Шинкаренко // Бібліотечний вісник. – 1999. – № 2. – С. 41-42.
Про найстарішого бібліографа ДНАББ імені В.Г. Заболотного.

45. Артамонова С., Данілова Н. Нове і традиційне (бібліотечно-інформаційне обслуговування в ДНАББ) // Бібліотечний вісник. – 1999. – № 3. – С. 25-27.
З досвіду роботи.

46. Артамонова С.С. Библиотека зодчих Украины: генезис и эволюция // Библиотечное дело и демократия: Тез. докл. и сообщ. науч. конф. (Москва, 8-10 апр. 1997 г.). – М., 1997. – Ч. 1. – С. 125-127.
Про історичний розвиток та діяльність ДНАББ в сучасних економічних умовах.

47. Артамонова С.С. Бібліотекар наукової бібліотеки: погляд читача // Бібліотечна планета. – 2000. – № 4. – С. 38-40.
Про дослідження, що проводилось в ДНАББ імені В.Г. Заболотного.

48. Артамонова С.С. Бібліотекар наукової бібліотеки: погляд читача // Український бібліотекар: минуле, сучасне, майбутнє. – К., 2000. – С. 40-45.
Про дослідження, що проводилось в ДНАББ імені В.Г. Заболотного.

49. Артамонова С.С. Всеукраїнський день бібліотек у бібліотечно-інформаційній мережі будівельного комплексу України // Буд-во України. – 2003. – № 7. – С. 24.
Про проведення урочистих зборів та нагородження бібліотечно-інформаційних працівників з нагоди свята. Підведення підсумків конкурсу на дизайн інтер’єру ДНАББ імені В.Г. Заболотного.

50. [Артамонова С.С.] Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного – головна галузева книгозбірня // Курьер строительный. – 2002. – № 3. – С. 19.
Про фонд бібліотеки та бібліотечно-інформаційні послуги.

51. Артамонова С.С. Книжкова полиця фахівця // Будмайстер. – 2002. – № 5. – С. 40; № 12. – С. 31; 2003. – № 10. – С. 40; № 11. – С. 40; № 12. – С. 33.
Про новинки із фонду ДНАББ.

52. Артамонова С.С. Книжная полка специалиста // Будмайстер. – 2003. – № 17. – С. 40.
Про новинки із фонду ДНАББ.

53. Артамонова С.С. Книжные новости // Стр-во и реконструкция. – 2001. – № 3. – С. 16; № 6. – С. 28; № 10. – С. 18; № 12. – С. 8; 2002. – № 5. – С. 7.
Про нову літературу із фонду ДНАББ.

54. Артамонова С.С. Книжные новости // Стр-во и реконструкция. – 2003. – № 3. – С. 7; № 6. – С. 7; № 7. – С. 8; № 9. – С. 9.
Про нову літературу із фонду ДНАББ.

55. Артамонова С.С. Клуб “Національні святині” // Поділ і ми. – 2000. – № 11-12. – С. 14-17.
Про діяльність клубу, що створений при ДНАББ імені В.Г. Заболотного.

56. Артамонова С.С. Навчально-методичний семінар у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці Держкоммістобудування України // Бібліотечний вісник. – 1997. – № 5. – С. 38.
Про проведення семінару з питань роботи з галузевою літературою.

57. Артамонова С.С. Публічні бібліотеки України в умовах політичних і економічних змін // Бібліотека у демократичному суспільстві: Зб. матер. міжнар. наук. конф. (Київ, 21-23 листоп. 1995 р.). – К., 1995. – С. 16-17.
Про зміни фундаментальних засад бібліотеки як соціального інституту, чутливого до змін у соціумі.

58. Артамонова С.С. Творческое сотрудничество библиотекарей и читателей // Вестник БАЕ. – 2001. – № 3. – С. 34-38.
Про співпрацю бібліотекарів з читачами в галузі архітектури, будівництва та декоративно-прикладного мистецтва.

59. Артамонова С.С. Трансформация библиотечно-информационного обслуживания специалистов архитектурно-строительного комплекса Украины // Библиотечное дело-2001: российские библиотеки в мировом информационном и интеллектуальном пространстве: Тез. докл. Шестой междунар. науч. конф. (Москва, 26-27 апр. 2001 г.). Ч. 1. – М., 2001. –– С. 56-58.

60. Артамонова С.С. У Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці Держкоммістобудування України // Буд-во України. – 1997. – № 1. – С. 48.
Наведена програма семінару "Унікальні фонди з питань архітектури й будівництва в ДНАББ та специфіка роботи з ними".

61. Артамонова С.С., Войцехівська Г.А. Архітектурно-будівельна бібліотека України Державна наукова // Енциклопедія Сучасної України. Т. 1: А. – К., 2001. – С. 732.
Історія створення та розвитку бібліотеки.

62. Артамонова С.С., Войцеховская Г.А. Новейшие информационные технологии и библиотечные кадры – базовая основа деятельности научной библиотеки ХХІ века // Подготовка информационно-библиотечных кадров ХХІ века: освоение новых технологий: Матер. Всерос. науч.-практ. конф. (Челябинск, 18-19 дек. 2002 г.). – Челябинск: ЧГАКИ, 2002. – С. 18-22.
Про діяльність ДНАББ, перспективи розвитку науково-технічних бібліотек архітектурно-будівельного комплексу України в умовах комп’ютеризації та оновлення підходів до кадрової політики з впровадженням новітніх технологій.

63. Артамонова С.С., Войцеховская Г.А. Роль библиотеки в распространении профессиональных знаний // Библиотечное дело-2003: гуманитарные и технологические аспекты развития: Матер. Восьмой междунар. науч. конф. (Москва, 24-25 апр. 2003 г.). – М., 2003. – С. 34-36.
Про роль ДНАББ імені В.Г. Заболотного в науковій та виробничій діяльності фахівців архітектурно-будівельного спрямування.

64. Болила Е.В., Артамонова С.С. Первопрестольной столице России посвящается // Библиотека. – 1997. – № 9. – С. 15-16.
До 850-річчя Москви в ДНАББ імені В.Г. Заболотного оформлена розгорнена книжкова виставка "Стара Москва".

65. Видавнича та наукова діяльність Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки ім. В.Г. Заболотного. 1994-1998: Бібліогр. покажч. / Укл. С.С. Артамонова; Ред. колегія: Г.А. Войцехівська (відп. ред.), Н.О. Беляченко, К.В. Боліла, О.О. Козаченко, І.А. Хавченко; ДНАББ імені В.Г. Заболотного. – К.: Укрархбудінформ, 1999. – 17 с.

66. Войцехівська Г., Артамонова С. Галина Людвигівна Яблонська // Бібліотечний вісник. – 1998. – № 6. – С. 30.
До 85-річчя директора ДНАББ, яка працювала на цій посаді протягом 1963-1991 рр.

67. Войцехівська Г.А., Артамонова С.С. Благодійна акція “Підтримаємо скарбницю духовної культури – Державну наукову архітектурно-будівельну бібліотеку ім. В.Г. Заболотного” // Бібліотечна планета. – 2000. – № 1. – С. 40-41.
Про досвід проведення благодійної акції на підтримку бібліотеки.

68. Войцехівська Г.А., Артамонова С.С. Імідж бібліотеки, як основа бібліотечно-інформаційного обслуговування // Імідж сучасної бібліотеки: Зб. ст. / НПБУ. – К., 2001. – С. 15-21.
Про формування іміджу ДНАББ імені В.Г. Заболотного та проведення соціологічного дослідження з проблеми.

69. Войцехівська Г.А., Артамонова С.С. Організація благодійної акції на підтримку бібліотеки // Науково-технічні бібліотеки в єдиному інформаційному просторі України: Міжнар. наук. конф.: Тези доп. і повідомл. / ДНТБ України. – К., 2000. – С. 61-64.
Про досвід проведення благодійної акції.

70. Войцехівська Г.А., Артамонова С.С. Покликання – бібліотекар // Буд-во України. – 1998. – № 6. – С. 47-48.
Про життєвий та трудовий шлях Г.Л. Яблонської, яка 50 років трудової діяльності присвятила ДНАББ імені В.Г. Заболотного.

71. Войцеховская Г.А., Артамонова С.С. Библиотекари и специалисты // Стр-во и реконструкция. – 2002. – № 9. – С. 7.
Про взаємодію фахівців та бібліотечних працівників у процесі розвитку галузевих проблем.

72. Войцеховская Г.А., Артамонова С.С. Библиотечные сооружения: Постановка проблемы // Стр-во и реконструкция. – 2002. – № 1-2. – С. 37.
Історичний аспект проблеми будівництва спеціальних бібліотечних будівель у світі та в Україні.

73. Войцеховская Г.А., Артамонова С.С. Строительство библиотечных зданий в Украине // Библиотечное дело-2002: Библиотечное образование и практика: поиски взаимопонимания: Тез. докл. – М., 2002. – С. 169-170.
Бібліотечні будівлі в історичному аспекті.

74. Програма проектування іміджу Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного у м. Києві, як сучасного соціокультурного центру архітектурно-будівельної сфери України: Рукопис / Г.А. Войцехівська, С.С. Артамонова, Н.М. Кондель-Пермінова; НДІТІАМ; ДНАББ імені В.Г. Заболотного. – К., 2002. – 9 с.

Навчально-методичні посібники

75. Артамонова С.С. Библиотечное строительство на Урале: Метод. указания для студ. ІІІ курса дневн. и заоч. отд. библ. фак. по изучению спецкурса. – Челябинск: ЧГИК, 1983. – 35 с. – Библиогр.: 40 назв.

76. Артамонова С.С. Библиотечное строительство на Урале в 1917-1920 годах: Учеб. пособие по курсу „Всемирная история библиотечного дела”. – Челябинск: ЧГИИК, 1993. – 112 с.
Історія бібліотечної справи Уралу.

77. Артамонова С.С. Библиотечное строительство на Урале в 1921-1925 годах: Учеб. пособие по курсу „Всемирная история библиотечного дела”. – Челябинск: ЧГИИК, 1993. – 164 с.

78. Артамонова С.С. История библиотечного дела в СССР: Метод. указания для студ. заоч. отд. ІІ курса библ. фак. – Челябинск: ЧГИК, 1984. – 43 с. – Библиогр.: 123 назв.

79. Артамонова С.С. История библиотечного дела в СССР: Метод. указания для студ. заоч. отд. ІІ курса библ. фак. – Челябинск: ЧГИК, 1989. – 41 с. – Библиогр.: 52 назв.

80. Артамонова С.С. История библиотечного дела в СССР и за рубежом // Методические указания для студентов заочного отделения І-V курсов библиотечного факультета по специальным дисциплинам. – Челябинск: ЧГИК, 1977. – С. 70-105.
Серед інших бібліотечних дисциплін вказаний курс.

81. Артамонова С.С. История библиотечного дела за рубежом: Метод. указания для студ. заоч. отд. ІІ курса библ. фак. – Челябинск: ЧГИК, 1984. – 36 с.

82. Артамонова С.С. История библиотечного дела за рубежом: Метод. указания для студ. заоч. отд. ІІ курса библ. фак. – Челябинск: ЧГИК, 1989. – 47 с. – Библиогр.: 30 назв.

83. Артамонова С.С. Методические указания по выполнению курсовых работ по библиотековедению для студентов библиотечного факультета отделения массовых и научных библиотек II и IV дневного и III и V курсов заочного отделений /ЧГИК, каф. библиотековедения. – Челябинск: ЧГИК, 1977. – 16 с.

84. Артамонова С.С. Методические указания к изучению темы “Библиотечное строительство на Урале” (1917-1925 гг.): Для студ. І курса днев. и ІІ курса заоч. отд. специализаций „Библиотековедение и библиография художественной литературы”, „Библиотековедение и библиография общественно-политической литературы”, „Библиотековедение и библиография детской литературы ”. – Челябинск: ЧГИК, 1987. – 14 с.

85. Артамонова С.С. Методология и методика библиотековедческих исследований: Метод. указания для студ. ІІІ курса днев. отд. библ. фак. – Челябинск: ЧГИК, 1986. – 16 с.

86. Артамонова С.С. Программа производственной практики студентов ІІІ курса библиотечного факультета отделения массовых и научных библиотек. – Челябинск: ЧГИК, 1978. – 20 с.

87. Артамонова С.С. Программа производственной практики студентов ІІІ курса отделения массовых и научных библиотек. – Челябинск: ЧГИК, 1982. – 15 с.

88. Артамонова С.С. Программа производственной практики студентов ІІІ курса: Специализации “Библиотековедение и библиография художественной литературы”, “Библиотековедение и библиография литературы по искусству”, „Библиотековедение и библиография общественно-политической литературы”. – Челябинск: ЧГИК, 1981. – 16 с.

89. Артамонова С.С. Программа производственной практики студентов ІІ курса: Специализации “Библиотековедение и библиография художественной литературы”, “Библиотековедение и библиография литературы по искусству”, „Библиотековедение и библиография общественно-политической литературы”. – Челябинск: ЧГИК, 1982. – 8 с.

90. Артамонова С.С. Программа производственной практики студентов ІV курса отделения массовых и научных библиотек. – Челябинск: ЧГИК, 1981. – 16 с.

91. Артамонова С.С. Революционные демократы о библиотеках и библиотечном деле: Хрестоматия / ЧГИИК. – Челябинск: ЧГИИК, 1992. – 72 с.
Збірник висловлювань, листів, публіцистичних матеріалів про бібліотеки та бібліотечну справу на допомогу вивченню курсу «Всесвітня історія бібліотечної справи».

92. Артамонова С.С., Боруля Г.И. Программа производственной практики студентов ІV курса: Специализации “Библиотековедение и библиография художественной литературы”, “Библиотековедение и библиография литературы по искусству”, „Библиотековедение и библиография общественно-политической литературы”. – Челябинск: ЧГИК, 1981. – 21 с.

93. Артамонова С.С., Рубанова Т.Д. Всемирная история библиотечного дела: Программа курса для студ. І курса ДО и 1-2 курсов ОЗО библ. фак. – Челябинск: ЧГИИК, 1995. – 55 с.

ІІ. РЕДАГУВАННЯ

94. Павло Федотович Альошин (1881-1961): Бібліогр. покажч. / Укл. О.Б. Шинкаренко; Ред кол.: Г.А. Войцехівська (відп. ред.), С.С. Артамонова, Н.О. Беляченко; ДНАББ імені В.Г. Заболотного. – К.: Укрархбудінформ, 2000. – 62 с.: іл. – (Видатні зодчі України).

95. Архітектор В.Г. Заболотний: Біобібліографічний портрет (1898-1962): Бібліогр. покажч. / Укл. О.Б. Шинкаренко; Ред колегія: Г.А. Войцехівська (відп. ред.), С.С. Артамонова, Н.О. Беляченко; ДНАББ. – К.: Укрархбудінформ, 1998. – 42 с. – (Видатні зодчі України).

96. Владислав Городецький (1863-1930): Бібліогр. покажч.: / Укл. О.Б. Шинкаренко; Ред. кол.: Г.А. Войцехівська (відп. ред.), С.С. Артамонова, Н.О. Беляченко; ДНАББ імені В.Г. Заболотного. – К.: Укрархбудінформ, 1999. – 42 с. – (Видатні зодчі України).

97. Діяльність Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного в 1999 році: Короткий звіт / Укл. Г.А. Войцехівська; Ред. кол.: С.С. Артамонова (голов. ред.), Н.О. Беляченко, К.В. Боліла, Л.В. Глущенко, Н.Є. Данілова, Л.О. Корнєєва, З.К. Крупська, Н.В. Ракович, Н.Ф. Степанченко. – К.: ДНАББ імені В.Г. Заболотного, 2000. – 44 с.

98. Діяльність Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного в 2000 році: Короткий звіт / Укл. Г.А. Войцехівська; Ред. кол.: С.С. Артамонова, Н.О. Беляченко, К.В. Боліла, Г.А. Войцехівська (відп. ред.), Л.В. Глущенко, Н.Є. Данілова, Л.О. Корнєєва, З.К. Крупська, Н.В. Ракович, Н.Ф. Степанченко. – К.: ДНАББ імені В.Г. Заболотного, 2001. – 64 с.

99. Діяльність Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного в 2001 році: Короткий звіт / Укл. Г.А. Войцехівська; Ред. кол.: С.С. Артамонова, К.В. Боліла, Г.А. Войцехівська (відп. ред.), Л.В. Глущенко, Н.Є. Данілова, Л.О. Корнєєва, О.М. Піхур, Г.І. Пономаренко, Н.В. Ракович, Н.Ф. Степанченко. – К.: ДНАББ імені В.Г. Заболотного, 2002. – 79 с.

100. Діяльність Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного в 2002 році: Короткий звіт / Укл. Г.А. Войцехівська. Ред. кол.: С.С. Артамонова, К.В. Боліла, Г.А. Войцехівська (відп. ред.), Л.В. Глущенко, О.М. Піхур, Г.І. Пономаренко, Н.В. Ракович. – К.: ДНАББ імені В.Г. Заболотного, 2003. – 72 с.

101. Йосип Юлійович Каракіс (1902-1988): Бібліогр. покажч. / Укл. Н.В. Грушитська, С.М. Кайнова, О.М. Піхур; Ред кол.: Г.А. Войцехівська (відп. ред.), С.С. Артамонова, О.М. Піхур; ДНАББ імені В.Г. Заболотного. – К.: Укрархбудінформ, 2002. – 52 с.: іл. – (Видатні зодчі України).

102. Віталій Ковалинський: будівельник, журналіст, історик: Бібліогр. покажч. / Упорядник Н.О. Беляченко; Ред. колегія: Г.А. Войцехівська (відп. ред.), С.С. Артамонова, Н.О. Беляченко; ДНАББ імені В.Г. Заболотного. – К.: Укрархбудінформ, 2001. – 71 с. – (Особистість).

103. Петрова Л.И. Методические указания по выполнению курсовых работ по библиотековедению: Для студ. библ. фак. отд. мас. и науч. б-к IІ и IV курсов дневного и заоч. отд. / Ред. С.С. Артамонова; ЧГИК. – Челябинск, 1977. – 14 с.

ІІІ. КЕРІВНИЦТВО СТУДЕНТСЬКИМИ РОБОТАМИ

104. Абрамян Ж.Л. История и развитие библиотек Красноармейского района: Дипл. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1993. – 212 с. – Библиогр.: С. 190-195 (106 назв.).

105. Айтбаева Е.С. История создания и состояние профсоюзной библиотеки Челябинского металлургического комбината: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1988. – 32 с. – Библиогр.: С. 30-32 (20 назв.).

106. Амамбаева У.Ж. Библиотечное дело Оренбургской области в 1974-1984 гг.: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1986. – 37 с. – Библиогр.: С. 35-37 (25 назв).

107. Антонюк О.А. Эволюция публичной библиотеки: Дипл. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1993. – 143 с. – Библиогр.: С. 135-140 (74 назв.).

108. Антропович Н.П., Саусведер Г.И. История библиотеки профкома ММК (1932-1979): Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Магнитогорск, 1980. – 120 с. – Библиогр.: С. 95-98 (51 назв.).

109. Астахова Т.Н. Развитие библиотечного дела на Урале со второй половины ХІХ века до первых лет советской власти (1917-1920 гг.): Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1983. – 79 с. – Библиогр.: С. 74-79 (43 назв.).

110. Бакарева М. История создания журнала „Челябинский красный библиотекарь”: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1984. – 32 с. – Библиогр.: С. 30-31 (22 назв.).

111. Баландина Т.А. Библиотеки Челябинской области в годы Великой Отечественной войны. 1941-1945 гг.: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1986. – 35 с. – Библиогр.: C. 33-34 (14 назв.).

112. Бармина О.В. Просветители XVIII века и библиотечное дело за рубежом: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1989. – 55 с. – Библиогр.: С. 53-55 (20 назв.).

113. Белавина С.И. Универсальные библиотеки Урала на современном этапе: Обзор публикаций за 1974-1989 гг.: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1989. – 45 с. – Библиогр.: С. 42-45 (30 назв.).

114. Билькова С.Е. Библиотечное дело Урала (1974-1984 гг.): Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1985. – 20 с. – Библиогр.: С. 18-19 (39 назв.).

115. Бондаренко Е.Н. Научно-технические библиотеки Урала (1959-1984): Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1986. – 42 с. – Библиогр.: С. 39-42 (33 назв.).

116. Бондаренко І.В. Бібліотекар очима читача: Дипл. робота / Керівник С.С. Артамонова; КДІК; каф. бібліотекознавства. – Київ, 1994. – 60 с. – Бібліогр.: С. 57-60 (103 назв.).

117. Бороздина Е.В. Библиотеки Урала в годы Великой Отечественной войны: Библиогр. указ.: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1985. – 36 с. – Библиогр.: 42 назв.

118. Бороздина Е.В. Библиотеки Челябинска на страницах газеты „Вечерний Челябинск”. (1969-1974 гг.): Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1984. – 49 с. – Библиогр.: С. 47-49 (42 назв.).

119. Брежнева И.В. Библиотечная деятельность Л.Н. Сейфуллиной: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1986. – 33 с. – Библиогр.: С. 33 (12 назв.).

120. Бургучева О.С. Библиотеки Урала в годы Великой Отечественной войны: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1986. – 28 с. – Библиогр.: С. 28 (8 назв.).

121. Быкова Л.Г. История создания и современное состояние научной библиотеки Челябинского медицинского института: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1990. – 69 с. – Библиогр.: С. 45-48 (25 назв.).

122. Валиахметова Г. Вопросы библиотечного строительства на страницах газет „Вечерний Челябинск” и „Челябинский рабочий”: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1984. – 48 с. – Библиогр.: С. 44-47 (36 назв.).

123. Васильева О.А. Библиотеки Челябинска на страницах газеты „Вечерний Челябинск” (1969-1986): Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1986. – 33 с. – Библиогр.: С. 30-33 (72 назв.).

124. Васильева О.А. Библиотечное дело Челябинска на современном этапе (1974-1988): Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1989. – 112 с. – Библиогр.: С. 105-112 (97 назв.).

125. Вьялкова В.Г. История и современное состояние библиотек Мокроусовского района Курганской области: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1990. – 64 с. – Библиогр.: С. 60-64 (52 назв.).

126. Гец Р.В. Библиотечное строительство в Оренбургской области: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1988. – 47 с. – Библиогр.: С. 43-47 (47 назв.).

127. Гинзбург Д.Ф. Библиотеки Великобритании: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1972. – 46 с. – Библиогр.: С. 44-46 (25 назв.).

128. Гурдина Е.Л. Роль библиотек Урала в научно-техническом прогрессе: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1984. – 38 с. – Библиогр.: С. 37-38 (25 назв.).

129. Гусакова С. Библиотечная работа в Пермской области в 1946-1959 гг. на страницах библиотечной печати: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1983. – 35 с. – Библиогр.: C. 34-35 (12 назв.).

130. Гусева Е.А. История Центральной городской библиотеки им. Н.К. Крупской (г. Златоуст): Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1990. – 22 с. – Библиогр.: С. 21-22 (15 назв.).

131. Девятова М.А. Библиотеки Урала в годы войны: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1986. – 74 с. – Библиогр.: С. 73-74 (12 назв.).

132. Дисюк М.С. Библиотечное дело Челябинской области на страницах газеты „Челябинский рабочий” (1974-1984 гг.): Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1986. – 28 с. – Библиогр.: С. 26-28 (27 назв.).

133. Добина В.П. История и современное состояние библиотечного дела в Саткинском районе Челябинской области: Дипл. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1990. – 119 с. – Библиогр.: С. 80-85 (107 назв.).

134. Добина В.П. Из истории библиотек Саткинского района Челябинской области: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1988. – 83 с. – Библиогр.: С. 70-75 (65 назв.).

135. Дрыгина С.Н. Библиотечное строительство на Урале в годы довоенных пятилеток (1928-1941 гг.): Дипл. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1987. – 175 с. – Библиогр.: C. 115-128 (140 назв.).

136. Дунаева Л.А. Научно-техническая библиотека Магнитогорского металлургического комбината: История создания и современное состояние: Дипл. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1976. – 111 с. – Библиогр.: С. 95-100 (85 назв.).

137. Елисеева В. Библиотечное дело в Свердловской области в 1946-1959 гг.: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1988. – 31 с. – Библиогр.: C. 29-31 (25 назв.).

138. Ешаева Г.М. Профсоюзная библиотека Челябинского электрометаллургического комбината, ее история и современное состояние: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1988. – 47 с. – Библиогр.: С. 43-44 (22 назв.).

139. Жарова Т. Вопросы библиотечного дела на страницах журнала „Уральский коммунист”: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1977. – 90 с. – Библиогр.: C. 83-90 (124 назв.).

140. Животникова С.Л. Государственная публичная библиотека имени В.Г. Белинского в Свердловске. Ее деятельность в послевоенный период: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1984. – 21 с. – Библиогр.: С. 20-21 (17 назв.).

141. Замятина О.Г. История отделенческой линейной технической библиотки ст. Егоршино и ее современное состояние: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1990. – 50 с. – Библиогр.: С. 42-43 (15 назв.).

142. Золотарева Е.В. Библиотеки Челябинска в 1920-1929 гг.: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1989. – 68 с. – Библиогр.: С. 61-68 (45 назв.).

143. Илюхина Л.А. История библиотечного дела дореволюционного Челябинска и уезда: Дипл. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1987. – 152 с. – Библиогр.: С. 99-108 (130 назв.).

144. Ициксон Е.В. История библиотечного дела СССР на страницах журнала „Библиотекарь” за последнее десятилетие (1970-1980 гг.): Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1980. – 52 с. – Библиогр.: С. 51-52 (15 назв.).

145. Казакова Н.В. Обзор деятельности библиотек Урала на страницах журнала „Библиотекарь” (1960-1974 гг.): Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1985. – 43 с. – Библиогр.: С. 40-43 (33 назв.).

146. Капустина Т.Г. Библиотеки Свердловской области на страницах газеты „Уральский рабочий” (1974-1983 гг.): Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1984. – 66 с. – Библиогр.: С. 64-66 (25 назв.).

147. Карабанова М. Библиотечное дело Урала на страницах газеты „Уральский рабочий” (1923-1926 гг.): Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1978. – 33 с. – Библиогр.: С. 32-33 (18 назв.).

148. Караваева А.П. История библиотечного дела г. Магнитогорска с 1959 г.: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1980. – 50 с. – Библиогр.: С. 43-45 (25 назв.).

149. Каргина С.В., Ляпина Г.П., Урванцева Т.Л., Уманец М.В., Хайбуллина А.Г. Из истории библиотечного дела на Урале (1919-1929 гг.): Сб. матер.: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1989. – 250 с. – Библиогр.: 245 назв.

150. Кардаполова Г.И. Из истории библиотечного дела Урала: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1992. – 57 с. – Библиогр.: С. 54-57 (18 назв.).

151. Кацуба Г.Н. Библиотечная деятельность Л.Н. Сейфуллиной: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1985. – 47 с. – Библиогр.: С. 45-49 (23 назв.).

152. Козлова Е.С. История библиотечного дела на Урале в дореволюционный период: Дипл. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1992. – 98 с. – Библиогр.: С. 66-73 (107 назв.).

153. Кокшарова Л.В. История Бродокалмакской библиотеки: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1992. – 83 с. – Библиогр.: С. 73-75 (26 назв.).

154. Комиссаров Е.В. Библиотеки Урала на страницах журнала „Просвещение на Урале ”: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1974. – 67 с. – Библиогр.: С. 62-67 (68 назв.).

155. Кондрашева И.И. Библиотечное строительство на Урале в годы восстановления народного хозяйства (1921-1929 гг.): Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1985. – 52 с. – Библиогр.: С. 45-47 (31 назв.).

156. Коновалова М.С. Библиотечное строительство в Челябинской области (1974-1985): Дипл. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск: ЧГИК, 1987. – 118 с. – Библиогр.: С. 74-79 (76 назв.).

157. Кононова И.Г. Обзор статей о деятельности библиотек Челябинской области, опубликованных на страницах местной печати и журнала „Библиотекарь” (1946-1971 гг.): Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1972. – 86 с. – Библиогр.: С. 80-85 (72 назв.).

158. Коньшина А. Профессиональная печать о развитии международного сотрудничества в области библиотечного дела в 80-е годы: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1990. – 57 с. – Библиогр.: С. 43-49 (29 назв.).

159. Коровина Л.М. Из истории библиотек Екатеринбургского уезда: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1988. – 41 с. – Библиогр.: С. 39-41 (25 назв.).

160. Королева Т. Деятельность государственных массовых библиотек Челябинской области (1974-1984): Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1985. – 73 с. – Библиогр.: С. 66-72 (131 назв.).

161. Коршунова М., Япрынцева Н. Библиотечное дело Урала на современном этапе (1974-1990 гг.): Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1990. – 74 с. – Библиогр.: С. 69-72 (52 назв.).

162. Костенко Е.А. Свердловская областная специальная библиотека для слепых: история и современное состояние: Дипл. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИИК; каф. библиотековедения. – Челябинск: ЧГИИК, 1992. – 143 с. – Библиогр.: С. 116-120 (64 назв.).

163. Кузьминых Т.В. История и современное состояние Центральной профсоюзной библиотеки профкома комбината „Ураласбест ”: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1991. – 27 с. – Библиогр.: С. 21-22 (22 назв.).

164. Лаптева Т.А. История библиотечного дела Челябинской области (по страницам журнала „Красный библиотекарь” с 1923 по 1940 гг.): Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1988. – 59 с. – Библиогр.: С. 56-59 (63 назв.).

165. Лисина Т.П. Библиотечное дело Урала на страницах сборника „Советское библиотековедение” (1956-1984 гг.): Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1984. – 50 с. – Библиогр.: С. 48-50 (42 назв.).

166. Ловягина Н.Ю. Обзор статей о деятельности библиотек Урала на страницах журнала „Библиотекарь” (1974-1984 гг.): Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1985. – 50 с. – Библиогр.: С. 49-50 (22 назв.).

167. Логвиненко Л.И. История развития Свердловской областной универсальной научной библиотеки им. В.Г. Белинского. 1899-1990 гг.: Дипл. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИИК; каф. библиотековедения. – Челябинск: ЧГИИК, 1991. – 242 с. – Библиогр.: С. 213-223 (103 назв.).

168. Максимова Н.Ю. Библиотеки Южного Урала на страницах газеты „Челябинский рабочий” (1974-1984 гг.): Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1985. – 45 с. – Библиогр.: С. 43-45 (31 назв.).

169. Малахов Н.Н. Библиотечное дело Челябинской области на страницах центральных изданий (“Библиотеки СССР” и “Советское библиотековедение”): Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1987. – 26 с. – Библиогр.: С. 25-26 (20 назв.).

170. Масько И.Н. История библиотечного дела на Урале в дореволюционный период: Дипл. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИИК; каф. библиотековедения. – Челябинск: ЧГИИК, 1992. – 86 с. – Библиогр.: С. 75-80 (107 назв.).

171. Мацишина С.Н. История и современное состояние Катайской центральной библиотеки: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1988. – 39 с. – Библиогр.: С. 33-35 (20 назв.).

172. Меньшакова И. Освещение работы библиотек Урала на страницах журнала “Библиотекарь” (1960-1974 гг.): Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1983. – 41 с. – Библиогр.: С. 39-41 (40 назв.).

173. Мехренина В.А. Библиотечное строительство в Челябинской области в 1917-1928 гг.: Дипл. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1977. – 140 с. – Библиогр.: С. 131-140 (112 назв.).

174. Мехренина В.А. Освещение работы библиотек на страницах газеты “Советская правда”: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1974. – 105 с. – Библиогр.: С. 99-105 (96 назв.).

175. Мехренина В.А. Челябинские библиотеки на страницах журнала “Челябинский красный библиотекарь”: Науч.-вспомог. указатель: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1975. – 143 с.

176. Мешалкина Т.Г. Строительство библиотечного дела в Курганской области (1974-1984 гг.): Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1985. – 37 с. – Библиогр.: С. 36-37 (26 назв.).

177. Милушкина Е. Проблемы библиотечного дела на страницах болгарского журнала “Библиотекар”: Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1989. – 55 с. – Библиогр.: С. 53-55 (23 назв.).

178. Михайлова Е.В. Библиотечное дело на Урале в годы Великой Отечественной войны: Дипл. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1987. – 147 с. – Библиогр.: С. 123-130 (106 назв.).

179. Морозова Н. Библиотеки Среднего Урала на страницах газеты “Уральский рабочий” (1959-1969 гг.): Курс. работа / Рук. С.С. Артамонова; ЧГИК; каф. библиотековедения. – Челябинск, 1984. – 33 с. – Библиогр.: С. 32-33 (23 назв.).

180. Мохова Е.А. История библиотечного дела на У
Повернутися до початку
Подивитися профіль Відправити Особисте повідомлення
Показати повідомлення:   
Цей форум закритий, ви не можете писати повідомлення, відповідати і редагувати теми.   Ця тема закрита, ви не можете писати відповіді і редагувати повідомлення.    Список форумів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного -> Персональні покажчики Годинний пояс: EET (Europe)
Сторінка 1 із 1

 
Перейти:  
Ви не можете починати теми
Ви не можете відповідати на повідомлення
Ви не можете редагувати свої повідомлення
Ви не можете видаляти свої повідомлення
Ви не можете голосувати в опитуваннях


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.12 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //