Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Віртуальні виставки

Віртуальні виставки бібліотеки ім. В.Г. Заболотного


Видатний український архітектор Олександр Матвійович Вербицький (1875-1958)

      У 2010 році виповнюється 135 років українському архітектору, дійсному члену Академії архітектури Української РСР, професору Олександру Матвійовичу Вербицькому. Цій даті присвячено виставку "Видатний український архітектор Олександр Матвійович Вербицький (1875-1958)" (20дж). Творчість Олександра Матвійовича значною мірою пов"язана з Києвом. Тут він розпочав свою практичну діяльність і сформувався як один із провідних архітекторів України.

 

 



Народився Олександр Матвійович Вербицький у Севастополі в родині техніка-будівельника. Після закінчення Севастопольського реального училища навчався в Інституті цивільних інженерів м. Санкт-Петербурга. У студента Вербицького проявилися блискучі здібності в роки навчання, про що освідчать одержані ним золоті та срібні медалі. Його ім"я за відмінну підготовку і складання випускних екзаменів в 1898 році викарбовано на почесній мармуровій дошці вишу.

Після закінчення інституту Олександр Матвійович бере участь у будівництві великого комплексу Київського політехнічного інституту, спорудженні будинку Київського оперного театру. Він працює спочатку десятником, потім - помічником виконроба-академіка В.М. Ніколаєва. Згодом О. М. Вербицький влаштовується на роботу в Управління Південно-Західних залізниць у м. Києві. Він розробив ескізний проект Київського вокзалу, спроектував і будував за власними проектами значну кількість різних споруд: пасажирські будівлі, товарні контори, паровозні депо, міські станції, навчальні заклади, лікарні, житлові будівлі. Частину цих споруд збудовано за межами України.

Олександр Матвійович Вербицький брав активну участь і в проектах поза залізницею, зокрема, розробляв проект головного фасаду до надбудови Держбанку, внутрішнього оформлення актового залу та суміжних з ним парадних приміщень Політехнічного інституту, багатоповерхових житлових будівель на розі вулиць Рейтерської та Стрілецької. В той же період він проектував гуртожиток для студентів Політехнічного інституту, дачі під Києвом та поблизу м. Батумі, складний архітектурний комплекс "Будинок для безпритульних дітей" у м. Черкасах, архітектурне оформлення портового елеватора у м. Одесі. О. М. Вербицький є автором премійованих конкурсних проектів, серед яких проекти Київського залізничного вокзалу, архітектурного оформлення мосту для Нижнього Новгороду (до проекту Є Патона), готелю на 500 номерів на площі Богдана Хмельницького в Києві (разом з групою молодих архітекторів) тощо. Будівля  Київського залізничного вокзалу, що є найбільшим твором зодчого, не була доведена до повного завершення (виконано тільки першу чергу будівництва).

 На виставці життєвий та творчий шлях видатного архітектора розкривають видання: книги С. Кохана та С. Кілессо "О. М. Вербицький - архітектор і педагог", Л. Кудрявцева "Двадцять архітекторів, які будували Київ", Б. Ерофалова "20х20х 20 век, Киев: 20 великих архитекторов и один Хаустов", "Енциклопедія Сучасної України", "Енциклопедія історії України", статті з періодичних видань: "Архітектура і будівництво", "Вісник Академії архітектури УРСР", "Соціалістичний Київ", "Строительство и архитектура", "Вісник Академії архітектури і будівництва УРСР", "Будмайстер", "Строительство & реконструкция", "А.С.С.".




Прочитано: 6052 раз
Дополнительно на данную тему:
Виставка однієї книги
Михайло Антончик – співець українського села
Іван Мазепа
Заболотний Володимир Гнатович (1898-1962): фотовиставка
Ковнір Степан Дем’янович (1695-1786)
Академія архітектури УРСР (1945-1956)
Видатний архітектор О. В. Кобелєв (1860-1942): до 150-річчя від дня народження
Т. Г. Шевченко
Виставка-презентація студентських проектів «Бібліотека майбутнього»
“Українському архітектору А.Ф. Ігнащенко – 80 років”

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.16 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //