Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Віртуальні виставки

Віртуальні виставки бібліотеки ім. В.Г. Заболотного


Споруди О. В. Беретті в м. Києві. Особняк О. Беретті на вул. Володимирській



Особняк має тривалу й цікаву історію. Земельну ділянку неподалік Золотих воріт йому було відведено на початку 1846 р. за 30 рублів і 12,5 копійок, частину відведеною землі займав ярок, який архітектор зобов"язався засипати за власний рахунок, а також із зобов"язанням збудувати будинок з фасадом на вул. Володимирську за власним проектом. Особняк було збудовано. Деякий час О. Беретті здавав його під Анатомічний театр. У 1858 р. О. Беретті продав будівлю колезькому асесору В. Протопопову, який продав її у квітні 1870 дружині київського купця І гільдії І. Михайловській, яка була власницею садиби аж до 1917 року. У 1870-х рр. садибу перебудовували, оздоблювали. У роки громадянської війни будинок зазнав руйнувань.
За часів радянської влади особняк було націоналізовано. У 1919 р. в ньому містився відділ кримінального розшуку, згодом - інспекція праці Київського окружного виконкому.
У 1927 р. будинок передано в користування історичній секції ВУАН. Коштом академії колишній особняк О. Беретті відремонтовано, частково заново оформлено інтер"єри - за проектом архітектора, професора Київського художнього інституту В. Кричевського. Внаслідок пізніших ремонтів у будинку було змінено планування, з"явилися перегородки, що розділили деякі приміщення, знищено багато елементів художнього оформлення.
Будинок двоповерховий, цегляний з напівпідвалом і мезоніном над частиною споруди, тинькований, у плані майже квадратний. Перекриття дерев"яні. Фасади у стилі пізнього класицизму. Стіни рустовані, цоколь облицьований чорним лабрадоритом. Вікна напівпідвалу закладено. Вікна першого і другого поверхів прямокутні з лиштвами. На бічних фасадах - невеликі вікна мезоніну. На горизонтальному поясі під профільованим карнизом - ліпні розетки. У будинку від самого початку було по чотири кімнати на поверсі й мезоніні(зала і три суміжні приміщення), житлові приміщення у напівпідвалі. Чавунні литі сходи з"єднують поверхи. З веранди сходи вели до саду , під нею розташовувався підвал з кухнею, буфетною та іншими службами. Збереглися каміни з білого і чорного мармуру у трьох кімнатах.
У 1927-1934 рр. в будинку містилися: на першому поверсі бібліотека, кабінет примітивної культури й редакція народної творчості, редакція наукового двомісячника «Україна». На другому поверсі зала засідань, приміщення культурно-історичної комісії з комісією історичної пісенності, Комісії Києва й Правобережної України з підкомісією старого Києва і з організації Музею міста Києва, комісії козацтва й козацького часу, кафедра історії України періоду промислового капіталізму. Керував Історичною секцією й усіма її закладами історик, видатний організатор науки, академік ВУАН М.С. Грушевський.
Влітку 1933 р. академічні заклади під головуванням М. С. Грушевського було знищено. А в 1934 р. будинок перейшов до ЦК КП(б)У, у 1936 р. - до НКВС УРСР.
У вересні 1991 р. з нагоди 125-річного ювілею від дня народження М .Грушевського з ініціативи товариства П. Могили і Музею історії міста Києва на будинку встановлено бронзову меморіальну дошку з барельєфом-погруддям М. Грушевського.
Тепер у будинку містяться приймальня і бюро перепусток Служби безпеки України.









Список використаних джерел:
1. Звід пам"яток історії та культури України : енциклоп. вид. У 28 т. : Київ. Кн. 1. Ч. 1 : А-Л / голов. ред. В. Смолій ; відп. ред. тому П. Тронько ; упоряд.: В. Горбик, М. Кіпоренко, Л. Федорова. - К. : Голов. ред. Зводу пам"яток історії та культури при вид-ві "Укр. енциклопедія" ім. М. П. Бажана, 1999. - 579 с. : іл. - Бібліогр.: с. 531-546. - Покажч.: с. 549-578.
2. Київ : енциклоп. довід. / за ред. А. В. Кудрицького. - К. : Голов. ред. УРЕ, 1981. - 735 с. : рис., 14 вкл. арк. іл.
3. Киев : энцикл. справ. / под ред. А. В. Кудрицкого. - 2-е изд. - К. : Гл. ред. УРЕ, 1985. - 759 с. : рис., 14 вкл. л. ил.
4. Мельник О. Київ Михайла Грушевського / О. Мельник // Пам"ятки України : історія та культура. - 2013. - № 10 (194). - С. 16-29 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
5. Тимофієнко В. І. Зодчі України кінця XVIII - початку XX століть : біограф. довід. / В. І. Тимофієнко ; Голов. упр. містобудування та архітектури київ. міськдержадмін. - К. : НДІТІАМ, 1999. - 477 с. - Бібліогр.: с. 437-475.


Прочитано: 1067 раз
Дополнительно на данную тему:
Виставка однієї книги
Михайло Антончик – співець українського села
Іван Мазепа
Заболотний Володимир Гнатович (1898-1962): фотовиставка
Ковнір Степан Дем’янович (1695-1786)
Академія архітектури УРСР (1945-1956)
Видатний архітектор О. В. Кобелєв (1860-1942): до 150-річчя від дня народження
Т. Г. Шевченко
Виставка-презентація студентських проектів «Бібліотека майбутнього»
“Українському архітектору А.Ф. Ігнащенко – 80 років”

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.16 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //