Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Практика, стажування, тренінги

Практика та стажування в Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного


WikiD Ukraine: Жінки. Вікіпедія. Архітектура

16 червня 2016 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного в межах міжнародного проекту «WikiD: Women, Wikipedia, Design» відбувся тренінг «WikiD Ukraine: Жінки. Вікіпедія. Архітектура» з написання і редагування статей про архітекторок у Вікіпедії.



Міжнародний проект було розпочато в 2015 році такими організаціями: Wikimedia Foundation, Parlour (Австралія), Architexx (США), N-ails (Німеччина).
Організатори заходу в Україні: Urban Forms Center, Вікімедіа Україна, у партнерстві з громадською ініціативою «Феміністична майстерня» (Львів, Україна) в рамках громадської ініціативи «Модерністки», Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного та ін.
«WikiD Ukraine: Жінки. Вікіпедія. Архітектура» - це адвокаційна кампанія, яка має на меті збільшення кількості статей у Вікіпедії про жінок в архітектурі та архітектурному середовищі, а також розвиток спільноти вікіпедистів.
Проект включає в себе тренінги, семінари та воркшопи, що відбулися впродовж квітня - червня 2016 року в Харкові, Львові та Києві. Так, 12 травня такий тренінг проведено у Харкові в Центрі гендерної культури, 13 травня - у Львові в Центрі міської історії, 16 червня - у Києві в Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного.
Метою тренінгів є залучення спільноти до процесу створення та редагування Вікіпедії, а також збільшення кількості статей, присвячених архітекторкам.
Відкрила захід директор бібліотеки Галина Войцехівська, яка зазначила важливість даного проекту, зокрема тренінгу, для фахівців та користувачів бібліотеки в роботі щодо популяризації інформаційного ресурсу про архітекторок України як серед вітчизняної, так і серед світової спільноти.
У програмі тренінгу було заслухано виступ Дмитра Сисоєва, координатора проекту, на тему «Актуальність та завдання проекту WikiD Ukraine». У виступі Дмитро виклав проаналізовані статистичні дані, зокрема про те, що лише 10-20% редакторів Вікіпедії - це жінки, тільки 13% україномовних біографічних статей у Вікіпедії - про жінок, із усіх біографічних статей про українських архітекторів у Вікіпедії - тільки 9% про жінок-архітекторів. Він зазначив, що така інформація породжує хибне уявлення про архітектуру, як суто чоловічу професію, тому що, починаючи з 1920-х років, коли жінкам стала доступна вища освіта за спеціальністю архітектора в Харкові, Одесі, Києві та Дніпропетровську, архітектурна спільнота щороку поповнювалася десятками молодих фахівчинь, які потім успішно працювали у проектних організаціях всієї України. Тому у Вікіпедії потрібно збільшити кількість статей про жінок-архітекторів для висвітлення їх діяльності, хоча би до 22%.
Євгенія Губкіна, архітекторка, дослідниця Центру міської історії Центрально-Східної Європи, співзасновниця ГО Urban Forms Center у виступі на тему «Архітекторки України та Харкова» розповіла про роботу над персоналіями українських архітекторок, зупинилася на вимогах щодо якості наповнення сторінок і викладу біографічних даних про них.
Продовжила захід представниця Вікімедіа Україна Анна Хроболова з доповідю на тему «Типова схема біографічної статті, пошук джерел, критерії значимості осіб для Вікіпедії та основи вікірозмітки». Вона висвітлила історію проекту, що бере свій початок у Америці й далі поширюється на європейські країни. Також Анна зазначила, що є дані про перших жінок у архітектурі Франції та Англії середини ХVI століття, а про словянських жінок-архітекторок наявна інформація тільки кінця ХІХ століття. Далі представниця Вікімедіа Україна розповіла учасникам про пошук авторитетних джерел інформації та особливості написання статей, ознайомила з правилами цитування та використання посилань у Вікіпедії.
Велику зацікавленість у присутніх отримав виступ Дмитра Мироненка, спеціаліста Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного на тему «Жінки-архітекторки України: бібліографічна письмова довідка». Дмитро презентував бібліографічний ресурс - бібліографічну письмову довідку «Жінки-архітекторки України». Він зазначив, що довідка містить 169 персоналій жінок-архітекторок, висвітлив її структуру та наповнення. Для гостей бібліотеки Дмитро представив електронний каталог і бази даних інформаційного ресурсу Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного.
Про феміністичний підхід щодо викладу інформації у Вікіпедії йшлося у доповіді Юлії Попової, координаторки програми «Сприяння демократії» (Представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні) на тему «Феміністична оптика в написанні статей для Вікіпедії: чого варто уникати аби не посилювати стереотипи». Юлія звернула увагу на принципи есенціалізму та біодетермінізму та зазначила, що феміністичний підхід є конструктивіським, обумовленим певними соціальними умовами, які потрібно змінювати. Вона підкреслила, що представленість жінок у науці, бізнесі, архітектурі дуже низька, близько 20%, і, що навіть за умов однакового внеску жінок у галузь, їх менше репрезентують. Так, на підтвердження цих даних, Юлія процитувала австралійську архітекторку Лінду Беннетт, яка стверджувала, що архітектура завжди була «чоловічим світом». На завершення зустрічі вона розглянула питання використання гендерно чутливої лексики та фемінітивів і застосування феміністської оптики до опису життя та творчого шляху архітекторок.
Між учасниками тренінгу відбулася жвава дискусія щодо застосування авторського права при написанні статей у Вікіпедії, уточнення персональних даних, висвітлення подій із особистого життя тощо.
Завдяки проведеному тренінгу відбувся обмін знаннями і навичками з написання і редагування статей про архітекторок у Вікіпедії між представниками різних установ, що дало змогу фахівцям та користувачам бібліотеки долучитися до спільноти вікіпедистів, а також популяризувати галузевий ресурс Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного про жінок в архітектурі та архітектурному середовищі України.

Фоторепортаж:
Тренінг «WikiD Ukraine: Жінки. Вікіпедія. Архітектура»

 

Прочитано: 1165 раз
Дополнительно на данную тему:
Краєзнавча практика студентів КНУ ім. Тараса Шевченка
Стажування працівників науково-технічних бібліотек
Історико-краєзнавча практика
Стажування працівників галузі
Перетворення ідей на стратегію
Стажування працівників галузі
Атестація працівників бібліотеки
Історико-краєзнавча практика-2015
Бібліотека і час
Студентські проекти благоустрою території бібліотеки

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //