Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Презентація виставки робіт Юрія Савки «Штрихи історії України у вишиваному портреті»

  28 жовтня 2010 р. у приміщенні Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного відбулася презентація виставки робіт, у недалекому минулому - будівельника-економіста, а нині - волинського вишивальника Юрія Емануїловича Савки «Штрихи історії України у вишиваному портреті».  У заході взяли участь фахівці декоративно-вжиткового мистецтва, мистецтвознавці, журналісти, бібліотечні працівники, родичі та друзі майстра-вишивальника.

 



Презентацію відкрила Галина Войцехівська, директор бібліотеки, яка, зокрема, розповіла про заочне знайомство Юрієм Емануїловичем Савкою, що відбулося одинадцять років тому назад завдяки вишиваному портрету архітектора Л. М. Маслова, який майстер надав на перше засідання бібліотечного клубу «Національні святині», присвячене 90-річчю від дня народження луцького архітектора Л. М. Маслова. «До Києва портрет привезла Голова Волинської обласної організації Українського товариства охорони пам"яток Г. С. Марчук, а Юрій Еммануїлович, на жаль, тоді не зміг приїхати. Клуб видався просто чудовий. А вишиваний портрет архітектора Леоніда Маслова став родзинкою засідання клубу.

Сьогодні Юрій Еммануїлович має у своєму доробку значну кількість вишиваних картин, які мають різну художню спрямованість і тематику. На черговій персональній виставці представлені роботи, поєднані темою історичних особистостей - «Штрихи історії України у вишиваному портреті». Художня виставка представляє на суд глядача тих особистостей, які так чи інакше вплинули на розвиток історії України, залишивши в ній свій слід».

У своєму виступі автор Юрій Савка, який взяв участь у відкритті його персональної виставки, сказав, що виставка «Штрихи історії України у вишиваному портреті» експонується протягом трьох років у різних містах і різних виставкових залах. Вперше за такою назвою виставка експонувалася у бібліотеці Волинського університету в лютому 2007 р., сьогодні це вже 17 виставка. Всього у доробку майстра-вишивальника 43 персональних виставки.

Зокрема, автор сказав: «Вишивані портрети виконані хрестиком. А назва теми виникла тому, що захотілося висловити свою громадянську позицію. Я хотів би звернути вашу увагу на те, що в назві цієї теми присутні два поняття: стратегія і тактика. «Штрихи історії» - це тактика, за допомогою якої можна розповідати про видатні постаті: гетьманів, президентів, письменників і т.д. Їх портрети змушують задуматися глядача про своє відношення до тієї чи іншої історичної особистості. Наприклад, - Олена Пчілка, дивлячись на її портрет, одразу виникає образ Лесі Українки (її доньки). Іван Богун викликає зовсім інші почуття. Тобто, підбір особистостей, історичних постатей - це і є штрихи історії. Друга частина назви виставки «...у вишиваному портреті» - це тактика, яка повинна передавати глядачеві ту позитивну енергетику, що є в українській вишивці. Ось це і є моя громадянська позиція».

Розповів про історію вишивання деяких портретів. Зокрема, привернув увагу до портрету Віри Сергіївни Роїк, Героя України, знаменитої вишивальниці і популяризатора української вишивки у Криму, якої вже немає з нами і якій 25 квітня 2011 року виповнилося б 100 років, розповів про знайомство та спілкування з нею. Повідомив, що у Сімферополі планується відкрити музей В. С. Роїк - культурний центр української вишивки у Криму. Крім цього, міська влада прийняла рішення назвати іменем Віри Сергіївни Роїк одну із площ у м. Сімферополі.

Далі Юрій Савка сказав, що коли він почав вишивати, то ознайомився з вишивками доктора Блажийовського (священика), який став прикладом для нього. «Отець Блажийовський був в еміграції у Римі, але останнім часом повернувся до Львова, відкрив своїм коштом музей «Виставковий зал отця доктора Блажийовського», де виставлені його роботи - понад 300 вишиваних ікон. Портрети всіх святих, які є у римо-католицькій церкві, були ним вишиті. З музеєм Блажийовського пов"язані і мої персональні виставки. Це був перший мій натхненник у вишивці, а Віра Сергіївна Роїк ідеологічно мене сконцентрувала».

Серед виступаючих на презентації була Інна Дорофієнко, головний художник-реставратор корпорації «Укрреставрація», яка, зокрема сказала: «У мене таке враження, що майстра на всі ці роботи надихнув його край. Цей чоловік народився на Косівщині. Нещодавно ми були свідками виходу в світ прекрасного видання - «Гуцульська вишивка». Коли я вперше приїхала в Коломию у 1959 р., мене вразив Музей Гуцульщини, знаменитий музей, що засвідчив талант свого народу, який у всьому любить красу. Мені здається, що у Вас, п. Юрію, прокинувся художній хист саме у тому краї, який так любить і вишивку, і все прекрасне. Саме через це Ви взялися до роботи вже після виконаного головного професійного завдання життя - економіста-будівельника. І недарма Ви сьогодні презентуєте свою виставку у будівельній бібліотеці. Також дуже приємно, що Ви співпрацюєте з Кримом, бо в Криму чимало українців і вони хочуть знати українську культуру.

Хочу зазначити, що вишивка хрестом прийшла до нас на початку ХХ ст. з Німеччини, бо в Україні були інші техніки - вишивали низзю, гладдю. Хрестик прийшов пізніше, хоча він перебрав на себе кольорову гаму нашої традиційної української вишивки.

Добру справу робить бібліотека, що знайомить нас з такими людьми як Ви, Юрію Еммануїловичу. Думаю, що у Вас знайдеться чимало послідовників».

На презентації виступили знайомі, друзі Юрія Савки, які привітали його з такою важливою подією - ще однією персональною виставкою майстра.


Фотогалерея:

«Презентація виставки робіт Юрія Савка "Штрихи історії України у вишиваному портреті"»



Прочитано: 3651 раз
Дополнительно на данную тему:
Презентація книжки Дмитра Антонюка «Римо-католицькі кляштори в Україні»
Презентація монографії «Архітектура, будівництво, дизайн в освітньому просторі»
«Невідомі периферії Києва. Північне Правобережжя»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.16 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //