Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Невідоме Лівобережжя

20 червня 2017 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбулася презентація нової книжки Кирила Степанця, Олександра Михайлика і Семена Широчина «Невідоме Лівобережжя: з кінця XIX до середини ХХ ст.».Незаслужено мало висвітлено інформації про забудови Київського Лівобережжя. До 1923 р. територія Лівого берега не була частиною Києва і входила до складу Чернігівської губернії, де не було поселень міського типу. У новому виданні вперше ретельно простежено і проаналізовано архітектурні ансамблі, що склалися на теренах Лівого берега Дніпра з кінця XIX до середини ХХ ст.
Ведуча заходу, завідувач відділу соціокультурної діяльності бібліотеки Світлана Кирій, наголосила, що книжка «Невідоме Лівобережжя: з кінця XIX до середини ХХ ст.» - це результат кропіткої праці 3-х києвознавців-дослідників. Автори багато часу провели в архівах, у польових пошуках інформації, багато спілкувалися із старожилами, збираючи унікальні свідчення про забудову Лівобережжя ще з царських часів і нереалізовані проекти міжвоєнної та повоєнної доби.
Ведуча привітала з виходом книжки і запросила до слова авторів: києвознавця, дослідника зони Відчуження та підземних річок Києва, автора низки книг про Київ та Чорнобиль Кирила Степанця, києвознавця, автора низки книг про архітектуру Києва та храмів Київщини Олександра Михайлика і кандидата наук, дослідника архітектури Києва, автора низки статей про архітектуру Києва радянської доби Семена Широчина.
Як автор ідеї, Кирило Степанець розповів, що зібраний ним матеріал був дуже різноплановим і він збирався видати його як атлас із невеликими ремарками. Та згодом підключилися друзі й вирішили розширити й доповнити матеріал для книжки. Семен опрацьовував архіви, а він із Олександром вивчали опубліковані видання, подорожували й спілкувались із старожилами.
Олександр Михайлик зосередився на інформації щодо церков Лівобережжя. Він розповів про цікаві знахідки та унікальні світлини, зокрема, найстарішу церкву І. Богослова 1868 р. в селі Осокорки, закриту в 1935 р. Миколаївську церкву, в якій вінчалася А. Ахматова з М. Гумільовим, та ін. Не менш захоплюючими були історії про Броварське і Дарницьке лісництво. Особливо вразила розповідь Олександра про подію 1943 р. , коли лісник Іван Розсоленко врятував 50 жителів він розстрілу.
Семен Широчин більш детальніше розповів про дослідження аерофотозйомок 1943 р. і забудову 1930-х років, саме тоді, коли відбувалось планування Лівого берега Києва. Він поділився інформацією про будинки, в яких були встановлені дати будівництва та про барочні будинки Києва, що розташовані в районі ДВРЗ.
Автори нового видання виклали важливі малодосліджені і невідомі факти про будівлі Київського Лівобережжжя, їх творців і їх жителів, що були ними виявлені під час роботи. На завершення, відповідаючи на запитання із залу "чи буде продовження?", києвознавці запевнили -"далі буде!".
Фотогалерея:
Невідоме Лівобережжя


Прочитано: 1926 раз
Дополнительно на данную тему:
Презентація книжки Дмитра Антонюка «Римо-католицькі кляштори в Україні»
Презентація монографії «Архітектура, будівництво, дизайн в освітньому просторі»
«Невідомі периферії Києва. Північне Правобережжя»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7