Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

 Меню
Loading Flash Menu

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

E-mail для повідомлень про корупційне правопорушення: korupciya_dnabb@ukr.net

Телефон: (044) 456 01 72


 До Всеукраїнського дня бібліотек


Урядова гаряча линія

Сайт Мінрегіону

  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Вечір пам`яті Миколи Шехоніна

29 серпня 2017 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбувся вечір пам"яті видатного українського архітектора Миколи Шехоніна (1882-1970) з нагоди 135-річчя від дня народження.Ідея провести вечір пам"яті Миколи Шехоніна виникла ще на початку весни, 1 березня 2017 р., коли у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відомий києвознавець Дмитро Малаков презентував нову працю - книжку "Архітектор Шехонін: три епохи". Під час презентації Дмитро Васильович передав дарунок Бібліотеці Заболотного від онуки архітектора, Марії Шехоніної, з попередньою домовленістю представити ці матеріали на заході до 135-річчя від дня народження видатного архітектора.
Дмитро Малаков розпочав вечір і висвітлив маловідомі факти життєвих подій долі Миколи Олексійовича Шехоніна, який жив і творив у трьох історично-політичних епохах. Він розповів про будівлі зодчого, що досі прикрашають Київ. Це палац культури "Харчовик" ("Славутич") і Військовий ліцей імені Івана Богуна, численні житлові будинки та школи, споруджені у 1910-1930-х роках. Також звернув увагу на підготовлену фахівцями бібліотеки виставку видань про Миколу Шехоніна із фонду бібліотеки та передані матеріали від Марії Шехоніної.
Презентувала виставку Галина Пономаренко, завідувач відділу комплектування Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного. Вона розпочала із монографії Віктора Чепелика "Український архітектурний модерн", де автор характеризує Миколу Шехоніна, як архітектора якому вже надто легко давалось володіння архітектурною мовою найвищого класу, та зауважує, що його роботи в стилі модерн отримали високу оцінку. Галина Пономаренко розповіла, що посилається на творчість зодчого М. Шехоніна автор книги "Киев в стиле модерн" Олександр Маслюков, а викладач Київського національного університету будівництва і архітектури Т. Ю. Іносова у своїй статті "Творчість М. О. Шехоніна" аналізує зведені ним прибуткові, житлові та цивільні установи в м. Києві. Далі завідувач більш детально зупинилась на статтях видатного зодчого, що були опубліковані в журналі "Соціалістичний Київ" (1935, 1937 рр.) та "Архітектура Радянської України" (1938, 1941 рр.).
Головною родзинкою заходу стала презентація подарованих матеріалів. Зокрема, Галина Пономаренко ознайомила з графічними малюнками-ескізами архітектурних будівель із примітками зодчого. Також вона представила автентичні родинні фото 1909-1989 років, починаючи із портретів, зроблених у Києві та закінчуючи фотографіями сина Сергія з дружиною та онукою Марією в м. Буенос-Айресі (Аргентина). Розповіла про світлини настінних розписів, зроблених М. Шехоніним у Кафедральному соборі Воскресіння Хрестового м. Буенос-Айрес (1959-1961 рр.) та фото місця поховання Миколи Шехоніна разом із дружиною та сином на Британському цвинтарі в Буенос-Айресі. Серед матеріалів є проспекти каталогів мистецьких виставок, в яких брав участь Микола Шехонін і газети із статтями про них.
Плідно співпрацює з Дмитром Малаковим щодо повернення славетних імен зодчих із забуття директор Видавничого дому "Кий" Зінаїда Стась. У своєму виступі вона відзначила, що саме завдяки Дмитру Васильовичу висвітлено невідомі сторінки життя та творчості видатного зодчого. Зокрема 5-та книга видавничої серії, що так і називається "Повертаємо із забуття", це науково-популярне видання Дмитра Малакова "Архітектор Шехонін: три епохи".

Прочитано: 274 раз
Дополнительно на данную тему:
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень
Презентація книги «Хто є хто в будівництві та архітектурі. Вип. 4»(К., 2008)
Презентація нової книги Вікторії Порт «ЛАД»
Презентація виставок про творчість Логвина Григорія Никоновича

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //