Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

 Меню
Loading Flash Menu

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (044) 456 01 72


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


Сайт Мінрегіону

  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Виставка «Часописи минулих століть»

135 років пройшло з часу заснування (1882) щомісячного історико-етнографічного та літературно-художнього журналу «Киевская старина», який видавався в Києві російською мовою в 1882-1907 роках ( останній рік - українською мовою під назвою «Україна »). Журнал відіграв велику роль у розвитку української культури. З ним співпрацювали відомі історики, письменники, етнографи - Олексій Андрієвський, Володимир Антонович, Дмитро Багалій, Микола Костомаров, Павло Житецький, та ін..У 1899 році в Києві було відкрито однойменну з часописом книгарню. Після скасування в 1907 році заборони на видання українською мовою журнал змінив назву на «Україна » , але незабаром його випуск був припинений. У 1992 році за ініціативою академіка НАН України П. П. Толочко випуск журналу був відновлений під назвою «Київська старовина».
Науково-публіцистичний київський щомісячник «Україна», видаваний у Києві з 1907 року, розміщував на своїх шпальтах прижиттєві публікації відомих письменників, істориків та політичних діячів. Журнал виходив як продовження часопису «Киевская старина» та був зорієнтований на духовне відродження української нації.
«Золотое руно» (фр. Toison d"or) - щомісячний художній і літературно-критичний журнал, що виходив в Москві в 1906 - 1909 роках. В друк вийшли всього 34 номери журналу. Журнал містить яскраві ілюстрації, малюнки, віньєтки і інші прикраси сторінок, виконані Л. Бакстом, Е. Лансере та ін. відомими художниками. У «Золотому руні» друкували свої праці відомі поети, письменники та архітектори: К. Бальмонт, Ф. Сологуб, М. Волошин, С. Городецький, В. Розанов, І. Бунін, К. Чуковський, французький поет Мерсер та інші. Журнал організував художні виставки.

Щомісячник для любителів мистецтва і старовини - « Старі роки » видавався в 1907-1916 рр . в Санкт- Петербурзі. Головним редактором був В. А. Верещагін. Часопис вважався одним з найбільш авторитетних і популярних видань початку XX століття.
Журнал друкував матеріали з історії мистецтва, давав описи приватних і громадських колекцій, знайомив з діяльністю музеїв. Велика увага в журналі приділялася проблемам збереження пам"яток мистецтва та старовини. Серед співробітників журналу були: мистецтвознавець та дослідник архітектури Георгій Лукомський, письменник та мистецтвознавець Павло Муратов, рос. художник, сценограф, письменник Микола Реріх, а також історик з мистецтва - Ігор Грабар.
"Старі роки" завжди відкривали цінний матеріал, на сторінках журналу найчастіше вперше опубліковувалися повідомлення про рідкісні предмети стародавнього мистецтва.

Журнал «Зодчий» - видавався органом Імператорського Санкт - Петербурзького Товариства Архітекторів з 1902 р. щомісяця, а з 1872 до 1924 рр. - щотижня. Він публікував статті з питань архітектури, будівельного мистецтва, технічної освіти, будівельного законодавства, міського благоустрою, історії архітектури, а також програми архітектурних конкурсів та ін. Журнал має додаткові випуски з таблицями та схемами різних архітектурно-будівельних споруд. Ці ілюстрації є цінним матеріалом не тільки для спеціалістів з будівельної справи, а й для всіх, хто цікавиться архітектурою.

«Столиця и усадьба » - або як його ще називали сучасники: «журнал красивого життя», присвячений «світському життю міст та садиб, спорту, полюванню, колекціонерству, тощо... Це багато ілюстроване періодичне видання друкувалося з особливою «розкішшю» у великому форматі на кращому крейдованому папері і приділяло багато сторінок повсякденній світській хроніці. Головним редактором та видавцем журналу був В. П. Кримов, журналіст і літератор.

«Мир искусства» - популярне мистецьке видання, що виходило з 1899 по 1904 р та складалось з двох відділів: художнього та літературного. Це був перший журнал з питань мистецтва, характер і напрям якого визначали самі художники.
Серед журнальної продукції того часу "Світ мистецтва" виділявся своїм зовнішнім виглядом. Це було видання великого формату на найвищому папері. Тексти друкувалися елизаветинским шрифтом. Особливу увагу редакція приділяла художньому оформленню.
Обкладинку, заставні листи, рамки, заставки, кінцівки кожного номера виконували художники: Бакст, К. Коровін, Сомов, Лансере, Добужинський і інші. Журнал, як правило, містив багато відмінних ілюстрацій - фотографій і художніх репродукцій, виконаних в різних техніках. Нерідко їх замовляли і готували за кордоном. Поява журналу "Світ мистецтва" стало значним етапом в історії вітчизняної графіки і поліграфії.

«Строитель» - вісник архітектури, домоволодіння та санітарного зодчества , що видавався з 1895 року. Протягом багатьох років незмінним редактором журналу був відомий архітектор, інженер, мистецтвознавець і видавець - Гаврило Васильович Барановський, автор багатотомного видання «Архітектурна енциклопедія другої половини ХІХ ст. У журналі публікувалися: урядові розпорядження з будівельних питань, статті з будівельної справи та будівельному законознавству, інформація про нові будівлі та міський благоустрій, довідкові матеріали про ціни на будівельні роботи, бібліографія художньої та техніко-будівельної літератури, фейлетони й критичні замітки з питань архітектури, а також малюнки та креслення. В кінці кожного номеру обов"язково розміщувались оголошення.

«Нива» - популярний щотижневий журнал середини XIX - початку XX століття з додатками. Видавався 48 років, з кінця 1869 до вересня 1918 року в видавництві А. Ф. Маркса в Петербурзі. Це був журнал для сімейного читання і був орієнтований, головним чином на пересічного громадянина. У журналі публікувалися літературні твори, історичні, науково-популярні та різні ювілейні нариси, репродукції та гравюри картин сучасних художників. Матеріали політичного і суспільного змісту супроводжувалися численними ілюстраціями - до початку XX століття, зазвичай гравюрами, потім фотографічними оглядами. З перших років свого існування «Нива» була найпоширенішим ілюстрованим виданням . Так вже в 1870 році тираж «Ниви» становив 9 тис. примірників, що в два рази більше, ніж тираж будь-якого популярного щомісячника з солідним досвідом видання.
Апофеоз «Ниви» - публікація роману Льва Толстого «Воскресіння». Слід також зазначити, що в журналі розміщено статті з історії, архітектури та краєзнавства не тільки України, а й інших країн Європи, зокрема: Чехії, Болгарії, Франції, Італії, тощо.

Це лише окрема частина видань, що й досі користуються популярністю у читачів. де вміщено ілюстрації з видами Києва, Подолу та храмів столиці, види міст Європи. Сторінки часописів містять перші прижиттєві публікації українських літераторів, громадських, політичних і культурних діячів та митців, біографіїї відомих людей, історичні перекази, уривки відомих творів та ін.
Запрошуємо усіх зацікавлених ознайомитись з широкою панорамою «Часописів минулих століть» в читальній залі Відділу рідкісної книги та краєзнавства.


Список видань:
1. Аполлон, 1912, № 17
2. Архитектурный вестник, 1859, № 1-6
3. Всемирная иллюстрация, 1876, № 1-6
4. Гелиос, 1913, № 1
5. Жар-Птица, 1921, №1
6. Журнал изящных искусств, 1823 ч.1
7. Золотое руно, 1910, № 10
8. Зодчий, 1879, № 1-12
9. Изограф, 1882, № 1
10. Искусство в Южной России, 1913, № 6
11. Искусство, живопись, графика и художественная печать, 1911, № 6-7
12. Искусство и печатное дело, 1909, № 1, 2
13. Искусство и художественная промышленность, 1898, № 3
14. Киевская неделя, 1912, № 5
15. Киевские губернские ведомости, 1846, № 1-52
16. Киевская старина, 1891, № 1-3
17. Лукоморье, 1915, № 1
18. Мир искусства, 1900, № 13-14
19. Нива, 1900, № 27-52
20. Нива, 1880, № 27-52
21. Нива, 1882, № 1-26
22. Русский библиофил, 1911, № 5-8
23. Русская старина, 1872, № 1-3
24. Современник, 1859, № 10
25. Среди коллекционеров 1921, № 4
26. Светильник, 1914, № 11-12
27. Старые годы, 1910, № 10-12
28. Строитель, 1898, № 1-24
29. Столица и усадьба, 1913 № 1
30. Україна, 1907, № 10-12
31. Художественные сокровища России, 1901, №7-12
32. Художественная промышленность, 1915, Выпуск 1


Прочитано: 347 раз
Дополнительно на данную тему:
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень
Презентація книги «Хто є хто в будівництві та архітектурі. Вип. 4»(К., 2008)
Презентація нової книги Вікторії Порт «ЛАД»
Презентація виставок про творчість Логвина Григорія Никоновича

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.23 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //