Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

 Меню
Loading Flash Menu

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (044) 456 01 72


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


Сайт Мінрегіону

  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

«Дерев`яні та муровані храми України»

24 листопада 2017 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного презентували перше перевидання пам"яткознавчих праць видатного українського мистецтвознавця Григорія Павлуцького «Дерев"яні та муровані храми України».Презентація видання відбулася за участі харківського видавця і культуролога Олександра Савчука, кандидата архітектури, заслуженого працівника культури України Віктора Вечерського та доктора мистецтвознавства, заслуженого діяча мистецтв України Андрія Пучкова.
Видавець Олександр Савчук зазначив, що книжка об"єднала дві класичні праці Григорія Павлуцького: «Старожитності України. Дерев"яні та муровані храми» (1905) та «Бароко України» (1910). Ці праці стали першими серйозними мистецтвознавчими дослідженнями в галузі української сакральної архітектури і територіально охоплюють визначні пам"ятки українського храмового будівництва Поділля, Східну Волинь, Київщину та Київ. Також видавець підкреслив, що книга оснащена сучасними пам"яткознавчими анотаціями з кольоровими ілюстраціями, а також іменним та предметно-географічним покажчиками.
Автор передмови, доктор мистецтвознавства Андрій Пучков у своєму виступі зауважив, що видання не лише спричинене бажанням голосно нагадати про Г. Павлуцького, праці якого майже сто років не видавалися і не перевидавалися, а й бажанням нагадати, з чого все починалося в українському мистецтвознавстві, коли воно лише взялося торувати шлях до себе. Андрій Пучков зазначив, що «не можна сказати, що до Павлуцького ніхто не займався історією форм українських дерев"яних церков. Але як досить прискіпливий історик українського дерев"яного зодчества Павлуцький був тим першим, хто опинився (про що свідчить дана книга) й останнім: напевно, більше в цій царині вивчати нема чого. Зараз можна або витончувати виконане у різні боки «покращуючи якість» ризоми, цього кореневища проблеми, або ж намагатися вбудувати українську дерев"яну монументальну архітектуру в світовий архітектурний контекст, що знову ж таки першим зробив саме Григорій Павлуцький».
Віктор Вечерський, кандидат архітектури, доцент кафедри музеєзнавства та пам"яткознавства Київського національного університету культури і мистецтв, проаналізував ті архітектурні пам"ятки, які дослідженні, описані, зафіксовані та згадані в обох відтворених наукових працях Г. Павлуцького. Він розповів, що йдеться про пам"ятки загальною кількістю 100 споруд та комплексів, із цих 100 тільки 37 збереглися, а 63 - втрачені. Всі збережені дотепер, мають статус пам"яток архітектури національного значення, а деякі внесені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Оцінивши на підставі описів і фото фіксації Г. Павлуцького та його колег втрачену спадщину, Віктор Вечерський підкреслив, що ті 63 об"єкти, всі, без жодного винятку, сьогодні мали б статус пам"яток архітектури національного значення, якби збереглися дотепер.
Він також звернув увагу, що у виданні подано повний анотований перелік архітектурних пам"яток, досліджених Г. Павлуцьким, у анотаціях наводиться стисла інформація про їхню історію, реставрацію, теперішні використання й статус (для збережених), про дату й обставини знищення (якщо їх вдалося з"ясувати).
Виступи спікерів презентації спонукали учасників до подальшої розмови про історію та обговорення про теперішній стан українського пам"яткознавства.

Фотогалерея:
«Дерев"яні та муровані храми України»


Прочитано: 286 раз
Дополнительно на данную тему:
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень
Презентація книги «Хто є хто в будівництві та архітектурі. Вип. 4»(К., 2008)
Невідомі периферії Києва. Солом`янський район
Презентація нової книги Вікторії Порт «ЛАД»

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.22 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //