Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Бібліотечний клуб

Презентація бібліографічного покажчика «Юрій Сергійович Асєєв (1917–2005)».26 грудня 2017 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбулося засідання бібліотечного клубу «Національні святині» з особливої нагоди - 100-річчя від дня народження видатного українського зодчого, реставратора, мистецтвознавця і педагога Ю. С. Асєєва.
Юрій Сергійович Асєєв (26 грудня 1917 р., Курськ - 4 жовтня 2005 р., Київ) - видатний український архітектор, реставратор, мистецтвознавець, педагог, доктор архітектури (1972). Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1971), лауреат премії імені І. В. Моргілевського, почесний член Академії архітектури України (1992), дійсний член ICOMOS (1992), «Праведник Бабиного Яру» (2001).
Освіту отримав у Першій зразковій трудовій школі імені Т. Шевченка на архітектурному факультеті Київського інженерно-будівельного інституту, був учнем Й. Каракіса.
Є автором та співавтором проектів реставрації наукових реконструкцій пам"яток архітектури Київської Русі, багатьох публікацій з історії давньої архітектури та мистецтва України.
Розпочався захід із демонстрації уривку відеозапису передачі УТ 2 «Формула міста професора Асєєва» (програма «Палітра»), що був знятий у 1998 р. за сценарієм Володимира Могилевського. З екрану Юрій Асєєв розповідав про своє походження, своїх батьків і шлях до світу архітектури.Презентувала бібліографічний покажчик Галина Войцехівська, директор Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного. Вона розповіла, що видатний зодчий був учнем В. Г. Заболотного, був одним із перших користувачів нашої бібліотеки, тому було докладено всіх зусиль, щоб видати покажчик до ювілейної дати. У ньому зібрано інформацію про 423 документальних джерела, що характеризують внесок зодчого в архітектурну та мистецтвознавчу спадщину України, хронологічні рамки яких охоплюють 1946-2016 рр. Покажчик укладено на основі вивчення каталогів, картотек та бібліотечного фонду Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного. До нього включено статті Бориса Єрофалова та Олени Ненашевої про життєвий і творчий шлях Ю. С. Асєєва, а наукове консультування здійснено Віктором Вечерським. Також видання проілюстровано світлинами, наданими Ю. С. і О. В. Асєєвими, О. Ю. Ненашевою, П. Г. Юрченком, Г. Ю. Івакіним, О. В. Дроздовою-Борейко, В. Ю. Могилевським і В. В. Вечерським та із фонду Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного.
На заході була присутня донька Ю. С. Асєєва Наталія Асєєва. Для неї цей захід мав особливе значення, про що вона з вдячністю говорила у своєму виступі. Наталія Юріївна надала для перегляду відскановані світлини із родинного фотоальбому і охоче їх прокоментувала. Це унікальні фото дитячих, шкільних та юнацьких років Ю. С. Асєєва, які дали змогу долучитися до епохи видатного архітектора і дізнатися цікаві подробиці з його родинного життя.
Борис Єрофалов, в минулому учень Ю. С. Асєєва, а сьогодні головний редактор «Видавничого дому А+С», написав вступну статтю до покажчика «Про учителя». У своєму виступі Б. Єрофалов відзначив, що на відміну від замкненої академічної манери професор Асєєв завжди був привітний і відкритий для спілкування. Завжди відкриті були і двері його оселі на київських Липках. Він добре пам"ятає розповіді Юрія Сергійовича про київські 1920-1930-ті, що заслуговують особливої уваги.
Олена Ненашева, мистецтвознавець, випускаючий редактор «Видавничого дому А+С», дослідила біографію архітектора і підготувала свою статтю до покажчика «Юрій Сергійович Асєєв: спалахи непростого життя». Вона розповіла, що працювала над своєю дипломною роботу й відкрила для себе епоху завдяки бесідам із Юрієм Асєєвим. Це спілкування залишилось для неї живою книгою історії, його вона намагалася викласти у своїй статті, щоб назавжди залишити в пам"яті.
Віктор Вечерський, канд. архітектури, доцент кафедри музеєзнавства і пам"яткознавства КНУКіМ як учень С. Ю. Асєєва відзначив покажчик як дуже важливу книгу. Він згадав як вперше познайомився з учителем у 1975 році і зазначив, що найкращими лекціями в його житті були лекції професора С. Ю. Асєєва.Поділилися своїми спогадами про вчителя і Світлана Привольнова, мистецтвознавець, викладач кафедри дизайну та інтер"єру Національного авіаційного університету, та Михайло Дехтярьов, мистецтвознавець, співробітник парку-музею «Древній Київ».
Історик і києвознавець Михайло Кальницький відзначив вагомий внесок С. Ю. Асєєва у дослідження та наукову реконструкцію архітектури Київської Русі.
Завершився захід відео з власного архіву Олени Ненашевої, що зроблене 2003 року в день народження вчителя. На відео усміхнений С. Ю. Асєєв у колі друзів виконує українську народну пісню «Ой на горі та женці жнуть».
Непересічна особистість, архітектурний хист і педагогічний талант Сергія Юрійовича назавжди залишили в серцях його учнів лише безмірну вдячність.

Фотогалерея:

 Презентація бібліографічного покажчика «Юрій Сергіович Асєєв (1917–2005)»

Прочитано: 496 раз
Дополнительно на данную тему:
Історія малих міст України: місто Кодима Одеської області
М.М. Жербін: будівельник і композитор
Історія малих міст України: місто Збараж Тернопільської області
Творча зустріч з українським кінорежисером В.І.Соколовським
Видатні українські будівельники ХХ століття: М.Д. Плєхов (1902-1968), Г.Я. Слободяник (1902-1972), Б.В.Стєфанов (1902-1986)
М.М. Дьомін (1903-1988): архітектор – містобудівник – реставратор
Засідання Вченої ради Академії будівництва України, присвячене 100-річчю від дня народження українського будівельника Михайла Сергійовича Буднікова
Історія малих міст України: місто Бар Вінницької області
Історія малих міст України: місто Хотин Чернівецької області
Історія малих міст України: місто Глухів Сумської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7