Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

 Меню
Loading Flash Menu

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (044) 456 01 72


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Презентація книги Дмитра Малакова «У Києві 50-х» (2010)

   19 квітня 2011 р. у приміщенні Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного відбулася презентація книги Дмитра Малакова «У Києві 50-х» (2010), у якій взяли участь наукові працівники, архітектори, мистецтвознавці, видавці, викладачі, студенти, бібліотечні працівники.

 Презентацію відкрила Галина Войцехівська, директор ДНАББ ім. В. Г. Заболотного, яка представила автора книги Дмитра Васильовича Малакова, відомого історика-краєзнавця, автора багатьох видань про історію міста Києва, будівельника, багатолітнього читача бібліотеки, та видавництво «Варто», що видало книгу.

У виступі головного редактора видавництва «Варто» Олени Насировоїохарактеризовано діяльність видавництва, якому виповнилося лише два роки. Виступаюча, зокрема, сказала, що книга Дмитра Малакова «У Києві 50-х» є другою спільною роботою видавництва і автора (першою була книга-фотоальбом «Київ. 1939-1945. Post scriptum»).

Розповіла про ідею створення книги-фотоальбому, що виникла півтора роки тому, про розташування матеріалу, що подається не тільки тематично, але і в часовому розрізі десятиліття. Зазначила, що автор є свідком того часу і тому книга просякнута енергетикою 50-х років минулого століття.

Дмитро Малаков продемонстрував присутнім відеоряд світлин, які увійшли до книги-фотоальбому «У Києві 50-х», а також тих, що не потрапили до видання. Зазначив, що Київ 1950-х для більшості його сучасників - це дитинство, юність, зрілість, це спогади про місто і життя у ньому.

Автор акцентував увагу на тому, що до книги ввійшли фотоматеріали не тільки з державних архівів та установ, а й з приватних колекцій мешканців міста. Це книга-фотонарис про життя та побут пересічних киян, мешканців міста Києва у 1950-ті роки, але політичні мотиви вчуваються у їх повсякденному житті.

Говорив про зміни в будівництві і архітектурі, пов"язані з прийнятою у 1954 р. постановою партії та уряду, ініційованою М. Хрущовим, «Про боротьбу з надмірностями в архітектурі та перехід на масове житлове будівництво». Зазначив, що до середини 1950-х років житлове будівництво у Києві велося виключно коштами відомств. Сказав про те, що в середині 1950-х років у Києві створюються два потужні домобудівні комбінати і починається епоха масового житлового домобудування за державний кошт, мешканцям Києва безкоштовно надаються квартири, на вільній території міста починається забудова житлових масивів. З"являються поняття: масив, типовий будинок, типовий проект.

Розповів і про містобудівні нововведення у транспортному забезпеченні: зводилися нові шляхопроводи, дворівневі транспортні розв"язки, мости через Дніпро.

До фотоальбому також увійшли ілюстрації малюнків старшого брата автора - Георгія Малакова, Заслуженого художника України, а тоді, у 1950-ті роки, студента, який робив перші кроки у великому мистецтві. Показав його акварельні малюнки краєвидів Києва і киян.

Виступ Дмитра Малакова не залишив байдужими учасників, які висловили свою думку про видання. Високо оцінили та висловили подяку за підготовлену та видану книгу Валентин Кобзар, дослідник та автор книг з історії київського водогону, Микола Дьомін,доктор архітектури, професор, завідувач кафедрою міського будівництва Київського національного університету будівництва і архітектури, керівник «ТАМ «М. Дьомін», Борис Єрофалов-Пилипчак, головний редактор журналу «А+С», який назвав автора подвижником у збереженні історичної пам"яті киян, Сергій Карамаш, старший науковий співробітник Державного архіву міста Києва, президент клубу «Скарбниця документальної пам"яті» висловив своє захоплення завзятістю та працьовитістю автора.Завершуючи презентацію, Галина Войцехівська зазначила, що проведений захід дав можливість поговорити про книгу, яка дотична до архітектури і, викликав у присутніх, дослідників української архітектурно-будівельної спадщини, і власні, і професійні спогади.

Фотогалерея заходу:

Презентація книги Дмитра Малакова "У Києві 50-х"Прочитано: 2061 раз
Дополнительно на данную тему:
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень
Презентація книги «Хто є хто в будівництві та архітектурі. Вип. 4»(К., 2008)
Невідомі периферії Києва. Солом`янський район
Презентація нової книги Вікторії Порт «ЛАД»

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.15 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //