10 лютого виповнюється 90 років від дня народження рисувальника, майстра акварелі та ліногриту, книжкової та станкової графіки, Заслуженого художника України Георгія Малакова (10.02.1928-14.06.1979). З нагоди ювілею, 6 лютого 2018 р., у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбулася слайд-лекція Дмитра Малакова «Архітектура в акварелях Георгія Малакова».
Світлана Кирій, завідувач відділу соціокультурної діяльності ДНАББ ім. В. Г. Заболотного, зазначила, що життю і творчості Георгія Васильовича присвячено монографії, альбоми, каталоги та спогади, його роботи зберігаються в художніх та історичних музеях України і за кордоном, а також у приватних збірках. Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного підготувала до події виставку видань про художника та невеличку виставку його графічних робіт, подарованих Дмитром Малаковим. Вона запросила до слова найкращого знавця творчості художника - члена Національної спілки краєзнавців України, лауреата Премії ім. Дмитра Яворницького, автора багатьох видань про Київ - Дмитра Малакова.
Дмитро Васильович звернув увагу на те, що спеціально дібраний ним ілюстративний ряд, датований 1941-1958 роками, буде демонструватися вперше. У своєму виступі він зазначив, що талант у Георгія виявився напрочуд рано, фахову освіту художника-графіка він отримав у Київській художній середній школі ім. Т. Г. Шевченка та в Київському державному художньому інституті (нині - НАОМА). Георгій Малаков працював у станковій та книжковій графіці у техніці малюнку пером, акварелі, лінориту. Він є автором серій ліногравюр, присвячених Києву часів Другої світової війни, європейському середньовіччю, романтиці мариністики. Книжки, ілюстровані Г. Малаковим, користувалися особливою популярністю в Україні. Він належав до тієї плеяди українських митців, чий творчий злет співпав з добою сподівань і піднесення образотворчого мистецтва на початку 1960-х років.
Дмитро Васильович детально коментував підібрані слайди робіт художника. Він звернув увагу на те, що серед акварелей Георгія особливе місце посідає тема пам"яток архітектури. Це - краєвиди рідних київських Липок, мальовничі куточки Києво-Печерської лаври, старовинний Львів, Жовква, будівлі авторства чеського архітектора Іржі Стібрала у Немирові, містечкова забудова Тульчина. Деяких споруд вже немає в натурі. Дмитро Васильович із щемом в душі згадував про вдачу і звички брата. Приніс на захід флягу, що супроводжувала Георгія під час художніх студій, в якій він носив воду для змочування паперу та розведення фарб. Дмитро Васильович щиро зізнався, що завжди відчуває руку свого брата, який веде його впродовж життя.
Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72