Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Київ у 80-х роках. Спогади старожила

20 березня 2018 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного презентували книгу Сергія Ярона «Київ у 80-х роках. Спогади старожила», що вийшла 2017 року у видавництві «Варто».



Презетувала видання Ольга Друг, завідувачка відділу «Київ у другій половині XVII ст. - на початку ХХ ст.» Музею історії міста Києва, авторка наукових коментарів та добірки ілюстрацій книги Сергія Ярона. Вона зазначила, що нова книга є перевиданням спогадів відомого київського адвоката і журналіста, кореспондента газети «Киевлянин» Сергія Ярона, що знайомить сучасного читача з різноманітним життям Києва кінця ХІХ ст. Вперше ця книга побачила світ ще у 1910 році. Це спільний проект видавництва «Варто» й Музею історії Києва. Як зазначила п. Ольга, архітектурний образ міста вийшов повним завдяки великій колекції негативів на склі і плівці, що знаходяться у фонді Музею історії Києва. Ці фото зроблені у 1904-1905 рр., серед них багато панорамних фото, де можна побачити відкритість, наповненість простору, види Дніпра, Труханового острова. Фотографії Б. Захаркевича, Д. Біркіна, Ф. де Мезера, Г. Чугаєвича, В. Чугаєвича цінні тим, що на них передано життя вулиць Києва. У добірці негативів Фотія Красицького переважають портретні зображення, але є й видові сюжети, зокрема, брами Михайлівського монастиря, панорами Подолу.
Ольга Друг відмітила, що мемуарна література про життя Києва наприкінці ХІХ ст. небагата, тому книга «Київ у 80-х роках. Спогади старожила» має не лише бібліографічну, а й історичну цінність. Вона також розповіла про те, що у планах Сергія Ярона було створити трилогію, відповідно до трьох десятиліть: 1880-1889, 1890-1900, 1900-1910 рр., але, на жаль, цей задум залишився нездійсненим. Як зазначила укладачка, з огляду на фахові обов"язки автор Сергій Ярон, працівник газети «Києвлянин», найбільшу увагу приділяє посадовим особам з адміністрації краю та міста, поряд з характеристикою їх діяльності подає ставлення киян до міської думи та її гласних. З розповіді п. Ольги присутні дізналися, що Сергій Ярон - юрист, кандидат права, журналіст, критик - прожив у Києві 32 роки, і більшість киян добре знали його з громадської та професійної діяльності. Сергій Грирогович жваво цікавився театром, драматичним і оперним, і був його справжнім літописцем протягом декількох десятків років.
На завершення свого виступу Ольга Друг зауважила, що використання спогадів Ярона як важливого джерела з історії Києва кінця ХІХ ст. актуальне і сьогодні. Зауважила також, що безумовну цінність його книги дослідники визнали ще в середині ХХ ст., звертання науковців до цих спогадів помітно почастішали в другій половині ХХ - на початку ХХІ ст., з появою численних заміток, статей з історії столиці, присвячених благодійництву, розвитку інфраструктури, забудові Києва на зламі попередніх століть. Усіх цих тем так чи інакше торкнувся Сергій Ярон.
Небайдужі учасники презентації ставили запитання Ользі Друг щодо особистості Сергія Григоровича Ярона. «Це була непересічна особистість, - розповіла п. Ольга, - у Києві він став свого роду піонером того газетного відділу, який зазвичай називають міською хронікою, він відзначався умінням дізнаватися найсвіжіші та сенсаційні новини Києва свого часу».













Відеозапис:
Київ у 80-х роках. Спогади старожила


Прочитано: 545 раз
Дополнительно на данную тему:
Презентація книжки Дмитра Антонюка «Римо-католицькі кляштори в Україні»
Презентація монографії «Архітектура, будівництво, дизайн в освітньому просторі»
«Невідомі периферії Києва. Північне Правобережжя»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.70 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //