Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Презентація книги Бориса Єрофалова-Пилипчака «Архитектура советского Киева» (2010)

12 травня 2011 р. у приміщенні Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного відбулася презентація книги Бориса Єрофалова-Пилипчака «Архитектура советского Киева» (2010), у якій взяли участь архітектори, конструктори, мистецтвознавці, видавці, викладачі, студенти, музейні та бібліотечні працівники.

 

 

 

 Презентацію відкрила Галина Войцехівська, директор бібліотеки, яка відзначила, що українська архітектура радянського періоду сьогодні викликає велику зацікавленість як у вітчизняних фахівців, так і зарубіжних. Для прикладу можна сказати, що нещодавно німецький мистецтвознавець Таня Сорока, яка активно досліджувала фонд бібліотеки протягом 2004-2009 рр., передала свою книгу про архітектуру українського бароко та одного з його представників - Дмитра Дяченка «Soroka T. Die Ukraine auf der Suche nach ihrem nationalen Stil: Neobarocke Baukunst in den 1920er Jahren am Beispiel der Allukrainishen Landwirtschaftsakademie in Kiev von Dmytro Djacenko» (Berlin, 2010). Наразі фахівці мають нагоду ознайомитися з дослідженням радянської архітектури київського архітектора, головного редактора журналу «А + С» Бориса Єрофалова-Пилипчака.

Борис Єрофалов-Пилипчак, розповів учасникам заходу передісторію створення та охарактеризував матеріали своєї нової книги, в якій вміщено значну кількість рідкісних світлин різних конкурсних проектів, у яких брали участі відомі українські архітектори.

Зазначив, що у книзі вміщено главу, присвячену Київській архітектурній школі, основу якої склали викладачі та  випускники першого архітектурного інституту, відкритого в січні 1918 р. у Києві в Митрополичому будинку, що на території Софії Київської (з 1944 р. там розташовувалася Академія архітектури УРСР), Київського художнього інституту (нині Національна академія образотворчого мистецтва, яка з 1925 р. знаходиться у будівлі Київської духовної семінарії (архітектор Є. Єрмаков, 1888). Продовжуючи тему, сказав, що у приміщенні Російського технічного товариства (архітектор О. Кобелєв, 1911-1914) квартирував архітектурний факультет Київського будівельного інституту (сьогодні тут розміщено Інститут геології НАНУ).

Повідомив, що до книги ввійшла інформація про генеральні плани Києва.

Детальніше зупинився на історії будівництва унікальної споруди - Стіни Пам"яті і парку Пам"яті на Байковому кладовищі (скульптори А. Рибачук, В. Мельниченко). У книзі вміщено фотографії робочого процесу, на вклейці-розвороті - панораму рельєфів Стіни Пам"яті на вклейці-розвороті.

Зазначив, що «недобудови» - ще одна трагедія Києва, інформація про одну з яких наведена у книзі - це кіно-концертний комплекс «Виноградар» архітектора Е. Більського (вміщено проектний план 1987 р. і руїни 1997 р.).

Значне місце у книзі відведено особистостям, які будували Київ - архітекторам, зодчим, конструкторам, проектувальникам, які створили адміністративні та житлові будинки, міські парки, промисловий простір для роботи, відпочинку, життя і творчості киян.

Одним з таких фахівців є Ігор Лебедич, відомий київський конструктор, фахівець високого рівня з металевих конструкцій. Розмова на професійні теми з ним відображена у главі «Архитектура большого каркаса».

Акцентував увагу на тому, що особливістю цієї книги є те, що вона знайомить читачів з таким Києвом, яким він міг би стати, але не став через особливості архітектурного процесу.

На презентації зібралися однодумці, друзі і колеги автора. Вони привітали Бориса Леонідовича з виходом у світ книги, написаної живою мовою діалогу з класиками архітектури, що представляє собою інтерес не тільки для професіоналів, а й для пересічного  читача, який бере в руки цей том, не бажаючи випускати його з рук, не дочитавши, не додивившись ілюстрацій, що відображають епоху, з якої ми всі родом.
Наталія Кондель-Пермінова, кандидат архітектури, старший науковий співробітник Інституту проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України зробила рецензію на книгу «Архітектура Києва між імперією та незалежністю», в якій підкреслила, що соціалістичний архітектурний експеримент, розсунувши межі міста, мав на Київ такий потужний вплив, що розбиратися з його наслідками доведеться не одному поколінню. Цей, ще дуже близький нам, період вже починає розчинятися в часі, тому книга Б. Єрофалова своєчасна й цінна саме розгорнутим в ній авторським дискурсом сучасника.
На заході також виступили архітектори Тетяна Добровольська, Микола Дьомін, Андрій Пучков, Валерій Сопілка, дослідник історії київського водогону Валентин Кобзар, києвознавець Михайло Кальницький, конструктор Ігор Лебедич та ін.

На завершення заходу Галина Войцехівська зазначила, що проведена презентація також засвідчила підтримку та розвиток добрих традицій, закладених в бібліотеці на початку її створення, які забезпечують фахівцям будівельної галузі можливості для обговорення актуальних галузевих питань сьогодення.

Фотогалерея заходу :

Презентація книги Бориса Єрофалова-Пилипчака"Архитектура советского Киева"


Прочитано: 2881 раз
Дополнительно на данную тему:
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень
Презентація книги «Хто є хто в будівництві та архітектурі. Вип. 4»(К., 2008)
Невідомі периферії Києва. Солом`янський район
Презентація нової книги Вікторії Порт «ЛАД»

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7