Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

 Меню
Loading Flash Menu

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (044) 456 01 72


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


Сайт Мінрегіону

  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Презентація бюлетеня «Opus Mixtum»

18 квітня 2018 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбулася презентація бюлетеня Музею історії Десятинної церкви «Opus Mixtum».Відкрила захід завідувач відділу соціокультурної діяльності ДНАББ ім. В. Г. Заболотного Світлана Кирій, яка привітала присутніх з Днем пам"яток історії і культури в Україні й Міжнародним днем пам"яток і визначних місць та представила спікерів презентації - співробітників Музею історії Десятинної церкви. Вона також зазначила, що презентація є гарною нагодою дізнатися про діяльність Музею історії Десятинної церкви, значення цієї пам"ятки для історії України, отримати огляд найцікавіших публікацій бюлетеня Музею «Opus Mixtum» і ознайомитися з книжковою виставкою «Десятинна церква - давня Київська святиня» з фонду бібліотеки.
Зі вступним словом до учасників заходу звернулася заступник директора з наукової роботи Музею історії Десятинної церкви Єлизавета Архипова, яка зазначила, що музей був створений у 2012 р. з метою систематизації знань з історії дослідження всіх об"єктів VІІІ-ХІХ ст., що розташовані на території археологічної пам"ятки, популяризації та збереження пам"яті про минуле України. Головним об"єктом дослідження музею є визначна пам"ятка середньовіччя Десятинна церква як найдавніший зразок давньоруської мурованої архітектури.
Презентував видання «Opus Mixtum» провідний науковий співробітник Музею історії Десятинної церкви Віталій Козюба. Він повідомив, що бюлетень містить наукові та науково-популярні статті, в яких викладено актуальні наукові знання як про історію Десятинної церкви, так і про інші пам"ятки Києва та України.
Науковець детально проаналізував найцікавіші публікації історико-архітектурної проблематики. Зокрема, були виокремлені статті О. Комара, О. Іоанісяна, К. Міхеєнко, О. Черненко, В. Козюби, Є. Архипової, П. Зикова, Г. Івакіна та ін. Більш детально він зупинився на огляді матеріалу про Десятинну церкву як найдавніший кам"яний храм Київської Русі, місце поховання першої християнки княгині Ольги і хрестителя Київської Русі князя Володимира, місце, що протягом тисячоліття залишається головною святинею України.
Катерина Міхеєнко, канд. архітектури, старший викладач кафедри теорії, історії архітектури та синтезу мистецтв Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури розповіла про архітектуру Десятинної церкви, писемні джерела, в яких згадується пам"ятка, та археологічні дослідження й гіпотези.
Вона зазначила, що Десятинна церква має найбільшу кількість реконструкцій порівняно з усіма пам"ятками давньої архітектури, що збереглися. Науковець стисло проаналізувала матеріали археологічних розкопок, що були проведені Д. Мілєєвим, М. Каргером, Г. Івакіним і дозволили з"ясувати особливості архітектури храму та прослідкувати етапи його функціонування в різні історичні періоди.
Катерина Міхеєнко розповіла про різні інтерпретації реконструкції Десятинної церкви. Зокрема, вона згадала варіанти реконструкції К. Конанта, М. Холостенка, Н. Логвин, А. Реутова, П. Зикова, Г. Логвина, Ю. Асєєва, Ю. Лосицького та на завершення процитувала О. Іоанісяна, «що на таких мізерних залишках, що має Десятинна церква, можна будувати ще будь-яку її реконструкцію».

Фотогалерея:
Opus Mixtum

Відеозапис:
Презентація бюлетеня «Opus Mixtum»


Прочитано: 317 раз
Дополнительно на данную тему:
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень
Презентація книги «Хто є хто в будівництві та архітектурі. Вип. 4»(К., 2008)
Невідомі периферії Києва. Солом`янський район
Презентація нової книги Вікторії Порт «ЛАД»

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.22 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //