Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

 Меню
Loading Flash Menu

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (044) 456 01 72


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


Сайт Мінрегіону

  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Невідоме Лівобережжя 1960-1980-ті

11 вересня 2018 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбулася презентація нової книжки Семена Широчина, Олександра Михайлика, Кирила Степанця «Невідоме Лівобережжя 1960-1980-ті».Ведуча заходу, працівник відділу соціокультурної діяльності бібліотеки Людмила Рабчевська, зазначила, що нова книга «Невідоме Лівобережжя 1960-1980-ті» продовжує розповідь про забудову київського Лівобережжя, розпочату у виданні «Невідоме Лівобережжя: з кінця ХІХ до середини ХХ ст.». Також наголосила та тому, що у виданні представлено рідкісні архівні фотографії та ескізи, висотні види з дахів і незвичні ракурси, отримані при аерофотозніманні, а також низку унікальних проектних ескізів.
Автори видання поділилися власними думками про видання.
Семен Широчин, кандидат філософських наук, дослідник архітектури Києва, автор низки статей про архітектуру Києва радянської доби, розповів про особливості та переваги мікрорайонів, несерійні й індивідуальні проекти, зокрема, зазначив, що першими 16-поверхівками на Лівобережжі стали будинки за проектом архітекторів В. Ладного та Г. Кульчицького, народна назва яких «будинок з пташками» пов"язана з оформленням технічної надбудови на даху, що мала увігнуті плити покрівлі, які виходили за межі надбудови, що викликало асоціації з письмовим символом «пташки».
Розповідаючи про серійні проекти, автор зауважив, що перша панельна 12-поверхова будівля була збудована саме на київському Лівобережжі, в мікрорайоні Північно-Броварського масиву, а найбільш цікавим будинком серії 1-464А-52-е є 24-секційний будинок, що через свою довжину має народне прізвисько «Велика китайська стіна». Відмітив особливості будинків серій БСП ( зокрема наявність у 16-поверхівках газу), КТ, Т та АППС К-134.
Семен Широчин наголосив на тому, що типове житлове будівництво характерне для Лівого берега Києва, вже стало історією, «оскільки так вже не будують і в цьому полягає особливість Лівобережжя».
Олександр Михайлик, києвознавець, автор низки книг про архітектуру Києва та храмів Київщини, зазначив що у новому виданні розповідається про розвиток житлових масивів періоду 1960-1980-х років, періоду так званих «хрущовок». Києвознавець зазначив, що Лівобережжя розвивалося за генеральним планом 1967 р. Розповідаючи про житлові масиви, автор відмітив особливість Соцміста та унікальність Русанівки (перший масив міста збудований методом гідронамиву), також зазначив, що масив Березняки побудований на місці Кухмістерської Слобідки та хутора Березняки, а масиви Гідропарк, Лісовий, Північно-Броварський (Комсомольський) - на території колишнього Артполігону, Лівобережний - на місці Микільської Слобідки, Воскресенський - на місці Воскресенської Слобідки. На початку 1980-х років з"явилися перші житлові квартали Райдужного, Вигурівщини-Троєщини (на місці знесеного села Вигурівщини) та Харківського масиву. У кінці 1980-х - початку 1990-х рр. розпочалася забудова Осокорків-Позняків.
Олександр Михайлик зауважив, що у презентованій книзі є словник топонімів київського Лівобережжя, де зібрано близько 400 топонімів (від літописних до сучасних), при роботі над яким було проведено дослідження рідкісних видань та карт.
Кирило Степанець, дослідник зони Відчуження та підземних річок Києва, автор книг про Київ та Чорнобиль, києвознавець, презентуючи видання, зупинився на соціальному факторі, що пов"язаний з відомими людьми, які проживали на Лівому березі. Зокрема присутні дізналися про цікаві факти, пов"язані з М. Кринициною, Ю. Березіним (Штепселем) та голівудською актрисою М. Йовович, яка народилася на Русанівці.
Автор також розповів про фільми, у яких «засвітився» Лівий берег, зокрема, про фільм «Каждый вечер после работы», де демонструються новобудови Березняків - багатоверхівки серед суцільної піщаної пустелі, а щоб дістатися до своїх домівок, люди роззуваються і йдуть босоніж. Це фактично документальні факти, про що свідчать старожили.
Також Кирило згадав фільм «Будни Уголовного Розыска», в одному з фрагментів якого добре видно вулицю Бучми зі скульптурою хлопчика, який тримає саджанець, його добре пам"ятають старожили Березняків, який жартівливо називали пам"ятником останньому хлопчику, який посадить дерево. На завершення виступу автор зазначив, що є ще дуже багато видатних людей, доля яких пов"язана з Лівим берегом, і це покладе початок їхньому новому дослідженню та продовженню розповіді про Лівобережжя.
Презентація отримала багато схвальних відгуків та оплесків, присутні на заході задавали питання та отримували автографи від авторів.

Фотогалерея:
Невідоме Лівобережжя 1960-1980-ті


Прочитано: 209 раз
Дополнительно на данную тему:
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень
Презентація книги «Хто є хто в будівництві та архітектурі. Вип. 4»(К., 2008)
Невідомі периферії Києва. Солом`янський район
Презентація нової книги Вікторії Порт «ЛАД»

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.16 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //