Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Живопис і графіка Стефана Статецького

22 лютого 2019 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного у співпраці з Музеєм історії Десятинної церкви відбулася презентація художньої виставки «Живопис і графіка Стефана Статецького».



Світлана Кирій, завідувач відділу соціокультурної діяльності розповіла, що співпраця з Музеєм історії Десятинної церкви розпочалася у квітні 2018 року з презентації видання музею - бюлетеня «Opus Mixtum». Експозиція художньої виставки - це вдала ідея продовження співпраці, що дасть змогу киянам і відвідувачам бібліотеки познайомитись із творчістю маловідомого українського радянського художника Стефана Статецького (1940-2001).
Світлана Кирій повідомила, що художню освіту митець отримав у Київській художній середній школі імені Т. Г. Шевченка (1954 р.), далі продовжив навчання в Київському художньому інституті (під кер. Сергія Подерв"янського) за спеціальністю викладач малювання та креслення. Професійну діяльність він розпочав з викладання малюнку та креслення у Димерській середній школі Київської області та у школі № 25 імені М. Белінського у Києві. Згодом Стефан Статецький очолив відділ пересувних виставок Художнього фонду УРСР.
У своєму творчому доробку митець має цілу колекцію, це графіка, портрети та пейзажі, частина з яких і представлена на виставці.
Прожив Стефан Статецький лише 61 рік. Так склалися обставини, що картини вийшли за межі майстерні в світ вже після смерті митця. З того часу вже минуло 18 років і завдяки колективу музею продовжується його творче життя та здійснюється мрія, його роботи експонуютья у різних містах України.
Тетяна Левченко, дружина Стефана Статецького, провідний науковий співробітник науково-документного відділу фондів Музею історії Десятинної церкви розповіла, що у родині художника завжди шанувалось мистецтво та народні українські традиції, які підтримувала його мати Єфросінія Нікіфоровна. Багато пейзажів було намальовано у сільській місцевості Житомирщини, недалеко від с. Андрушки, звідки родом була його мати.
Дружина відзначила, що Стефан жив і працював у Києві, захоплювався поезією Тараса Шевченка і завжди усвідомлював свою приналежність до землі, де народився. Його гнітила творча несвобода, коли потрібно було писати відповідно до тогочасних вимог.
Тетяна Левченко розповіла, що свій талант Стефан проявив також і у скульптурі та монументальних творах. Він наполегливо навчався технології виконання творів у різних матеріалах: глині, пластиліні, гіпсі, у металі та дереві.
Олена Чурюмова, художниця, авторка статті «Статецький Стефан Сидорович - художник-мрійник» зазначила, що Стефан Сидорович талановитий графік та колорист, який перебував у пошуку виразних рішень композиції, удосконалював свою майстерність, мав власну яскраво виражену творчу індивідуальність. Його невеликі картини зігрівають серце, збуджують добрі почуття глядачів, що свідчить про зрілу майстерність художника.
Вона розповіла, що Стефан Статецький мріяв створити пам"ятник присвячений бійцям, що загинули у Другій світовій війні, проводив підготовчі роботи, замальовував динамічні композиції, ліпив з пластиліну макети та наполегливо вивчав цю тему. Але, на жаль, творчість Стефана була мало відома.
Наталія Будзинська, завідувач експозиційним відділом Музею історії Десятинної церкви відзначила, що співпраця музею з бібліотекою має своє продовження не тільки щодо києвознавсчої тематики, але й з популяризації маловідомих імен українського мистецтва, як Стефан Статецький.
Євгенія Кудрявцева, завідувач науково-дослідного відділу фондів Музею історії Десятинної церкви розповіла про колегу Тетяну Левченко, яка з великою самовідданістю і відповідальністю відноситься до збереження культурної спадщини та музейних експонатів і тому колектив музею підтримав її прагнення відкрити суспільству маловідоме ім"я та познайомити з художніми роботами її чоловіка Стефана Статецького.
Олена Галузевська, кандитат мистецтвознавства, викладач Київського інституту музики імені Р. М. Глієра підкреслила атмосферність і майтерність експозиції, відзначила унікальність графічних робіт художника і картин, де зображені історичні куточки Києва 50-х-90-х років ХХ ст.
Особливий настрій створила музична програма від Олени Галузевської. Вона виконала відомі музичні мелодії українських і французських композиторів.

Фотогалерея:
Живопис і графіка Стефана Статецького


Прочитано: 688 раз
Дополнительно на данную тему:
Презентація книжки Дмитра Антонюка «Римо-католицькі кляштори в Україні»
Презентація монографії «Архітектура, будівництво, дизайн в освітньому просторі»
«Невідомі периферії Києва. Північне Правобережжя»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.15 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //