Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Презентація книжки Марії Кадомської «Один квартал Старого Міста»

12 березня 2019 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбулася презентація нової книжки Марії Кадомської «Один квартал Старого Міста», що вийшла в серії «Твій Київ» видавництва «Либідь».Світлана Головко, головний редактор видавництва «Либідь», розповіла, що нове видання доволі незвичне для цієї серії, адже йдеться не про одну якусь вулицю чи історичну пам"ятку, а про цілий квартал. Вона зазначила, що історичні досьє, які вдалося зібрати авторці, підтвердили факт: нецікавих садиб у Києві немає - є недостатньо вивчені.
Олена Мокроусова, канд. іст. наук, дослідниця архітектури Києва, головний спеціаліст Київського науково-методичного центру з охорони, реставрації та використання пам"яток історії, культури та заповідних територій, звернула увагу, що нова книга заохочує до прогулянки одним кварталом у межах вулиць Золотоворітської, Ярославого Валу, Стрілецької та Рейтарської.
Марія Кадомська, мистецтвознавеця, авторка монографії з історії побудови Покровської церкви в с. Пархомівка та понад 200 історичних розвідок про культові, громадські та житлові споруди Києва та ін. міст України, розповіла, що задум про презентовану сьогодні книжку зародився ще у 1981 р., а саме тоді, коли розробляли генеральний план Києва і вперше в Україні розпочали історико-архітектурну інвентаризацію забудови столиці. Групі дослідників інституту «Укрпроектреставрація» на чолі з архітектором Віталієм Отченашком доручили облікувати зони Верхнього міста з територіями колишніх стародавніх урочищ - це 62 квартали.
Авторка зазначає, що в той час взагалі не було досвіду комплексного вивчення звичайної, так званої фонової, київської житлової забудови. Ці будинки довгий час сприймали як міський архітектурний фольклор «у стилі київських підрядчиків», і звели ці споруди безіменні майстри «без фіксованого архітектурного проекту, за художньою інтуїцією мулярів, що оперували кельмою», - за висловом шановних науковців. Утім уже перший етап інвентаризації спонукав кардинально переоцінити містобудівну спадщину.
Марія Абрамівна звернула увагу на той факт, що у книжці використано частину документальної зйомки фотографа інституту «Укрпроектреставрація» Леоніда Гончара 1981-1982 рр. Він, працюючи разом із архітекторами, зафіксував усі без винятку споруди.
Окрім історії будівель, авторка згадала багато цікавих фактів із життя видатних мешканців цього кварталу та запропонувала підтримати ідею сприйняття міста як живої істоти, яка потребує повітря, сонця і любові.

Фотогалерея:
Презентація книжки Марії Кадомської «Один квартал Старого Міста»

Відеозапис:
Презентація книжки Марії Кадомської «Один квартал Старого Міста»


Прочитано: 222 раз
Дополнительно на данную тему:
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень
Презентація книги «Хто є хто в будівництві та архітектурі. Вип. 4»(К., 2008)
Невідомі периферії Києва. Солом`янський район
Презентація нової книги Вікторії Порт «ЛАД»

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7