Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Практика, стажування, тренінги

Практика та стажування в Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного


Інклюзивність будівель і споруд

20 квітня 2019 р., в Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного за ініціативи Експертного центру з універсального дизайну в Україні «UD - HUB» відбувся воркшоп «Як дотримуватися нових ДБН щодо доступності будівель «Інклюзивність будівель і споруд»».



Проектувати одразу правильно та сучасно, враховувати європейський досвід, включаючи всі вимоги щодо зручності будівель непросто, але реально. А з 1 квітня 2019 року - правильно та ще й зручно для всіх, адже вступили в силу нові державні будівельні норми ДБН В.2.2 - 40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд».
Щоб допомогти розібратися в цьому питанні експертний центр з універсального дизайну в Україні запросив архітекторів, проектувальників та спеціалістів з технічного нагляду, урбаністів, представників компаній-забудовників і студентів на воркшоп.
Модераторка заходу Олена Іванова, експертка з універсального дизайну, співавторка посібника «Універсальний дизайн в медичних закладах», наголосила, що нові ДБН, розроблені на зміну ДБН 2.2-17:2006, - це більш прогресивний, європейський підхід до будівництва. Вони регулюють проектування та будівництво з урахуванням потреб маломобільних груп населення, до яких входять літні люди, люди з інвалідністю, вагітні жінки, батьки з дитячими візками, ті, хто мають тимчасові порушення здоров"я, та інші. Це майже 40% населення України.
Євген Свєт, співрозробник нового ДБН, консультант з питань створення безбар"єрного середовища, детальніше зупинився на таких питаннях: що особливого в новому ДБН В.2.2 - 40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд» та як він реалізує принципи універсального дизайну; які є види елементів доступності та як їх інтегрувати в проект; розміри, розташування та інші важливі деталі; як проектувати не тільки «нормативно», але й функціонально та гармонійно.
Євген Борисенко, практикуючий архітектор, випускник Школи Універсального дизайну, розповів, що основою нових ДБН стала концепція «універсального дизайну», яка широко використовується в Європі та Америці та є орієнтиром для сучасного архітектора чи проектувальника. Він навів реальні приклади світової практики колег щодо сучасних рішень для нормативних вимог.
Вікторія Іващенко, співрозробниця нового ДБН, доцентка кафедри міського будівництва ХНУМГ ім. О. Н. Бекетова, зауважила, що за даними Світового банку вартість елементів доступності складає менше 1% від загальної вартості будівництва, тоді як вартість адаптації об"єкту після завершення будівництва вимагає більших витрат. Вона підкреслила, що нові ДБН містять 5 основних вимог до того, як проектувати та будувати об"єкти різного призначення зручними для всіх. Також документ включає вимоги щодо оснащення та кількості робочих місць та місць для відвідувачів, адаптованих для людей з інвалідністю, габаритів обладнання та розмірів приміщень і зон різного призначення.
По завершенню воркшопу учасники мали нагоду взяти участь у обговоренні, ознайомитися з книжковою виставкою «Облаштування будівель і споруд для маломобільних груп населення» із фонду бібліотеки та долучитися до спільноти експертів з універсального дизайну.

Фотогалерея:
Інклюзивність будівель і споруд


Прочитано: 507 раз
Дополнительно на данную тему:
Краєзнавча практика студентів КНУ ім. Тараса Шевченка
Стажування працівників науково-технічних бібліотек
Історико-краєзнавча практика
Стажування працівників галузі
Перетворення ідей на стратегію
Стажування працівників галузі
Атестація працівників бібліотеки
Історико-краєзнавча практика-2015
Бібліотека і час
Студентські проекти благоустрою території бібліотеки

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.16 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //