Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Презентація книги Семена Широчина і Олександра Михайлика «Невідомі периферії Києва. Святошинський район»
21 січня 2020 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбулася презентація книги Семена Широчина і Олександра Михайлика «Невідомі периферії Києва. Святошинський район».

Відкрила захід, фахівець відділу соціокультурної діяльності бібліотеки Людмила Рабчевська, яка зазначила, що нова книга авторів продовжує серію «Невідомі периферії Києва», у якій вже побачили світ видання, присвячені Голосіївському і Солом"янському районам, що раніше презентувалися у бібліотеці, а наразі зберігаються у її фонді та доступні для користування всім охочим.

Презентували книгу два автори: Семен Широчин, кандидат технічних наук, дослідник архітектури Києва, автор книг і статей про архітектуру Києва радянської доби, та Олександр Михайлик, києвознавець, автор низки книг про архітектуру Києва та храмів Київщини і Житомирщини.

Олександр Михайлик розповів про те, що в книжці досліджена історія всіх історичних селищ, котрі існували на території району, починаючи від найдрібніших хуторів та закінчуючи величезними житловими масивами.

Він зауважив, що в книжці міститься інформація про місцевості, котрі не входять до Святошинського району за адміністративно-територіальним поділом, але історично пов"язані з ним.

Демонструючи стародавні мапи (1842 р., 1897 р.), автор зауважив, що вони дають змогу уявити як з розрізненого масиву формувався сучасний Святошинський район, як проходили давні шляхи та дізнатися про низку забутих місцевостей.

Дослідник зазначив, що окремі вулиці успадкували напрямок давніх шляхів, зокрема, Житомирський шлях, на зміну якому у 1840-1850-х рр. прийшло Брест-Литовське шосе, у ХХ ст. дав життя вулицям Дружківській (частково) та Жмеринській (на усій протяжності). Автор зауважив, що вулиця Жмеринська є найдавнішою вулицею Святошинського району, адже її напрямок існує ще з часів Київської Русі. Іншим «реліктом» є маленька вуличка Біличанська - залишок давнього Біличанського шляху, який існував щонайменше із другої половини ХVIII століття. Згадав Олександр і про рукописний план Київського Дослідного поля 1944 року, що став цінним доповненням до книжки, адже це єдиний документ, де згадуються невідомі хутори Отрижко, Олексанків та ін.

Києвознавець зазначив, що в ході дослідження було встановлено дві найстаріші споруди на території Святошинського району, зокрема, комплекс споруд поштової станції у Катеринівці та церква Живоносного Джерела Південної Борщагівки.

Підсумовуючи сказане, Олександр Михайлик зауважив, що історія забудови Святошинського району подається в хронологічному порядку, що дає уявлення про послідовність процесу заселення територій, утворення селищ та їх перетворення на міське середовище.

Дослідник архітектури Семен Широчин, презентуючи книгу, розповів про те, що в книжці зазначено вцілілі зразки імперської забудови початку ХХ століття, досліджено плани розвитку місцевостей, виникнення багатоповерхової міської забудови, згадано дати будівництва більшості багатоквартирних будинків, для багатьох з них з"ясовано номери серій та авторів проектів. Він зазначив, що окремо у книжці розглянуто історію будівництва численних наукових та промислових підприємств, кінотеатрів та будинків культури.

Автор звернув увагу на те, що видання ілюстроване малюнками Домініка де ля Фліза, а також містить багато фотографій, зроблених як авторами книги, так і присутнім на заході Сергієм Котко. Ним було надано до книги фотографії Академмістечка та Біличів, зроблених у ході аерофотозйомки.

Розповідаючи про забудову першого мікрорайону Микільської Борщагівки, автор зазначив, що тут побудований найцікавіший будинок не лише для мікрорайону, а й унікальний для всього Києва. Це чотириповерховий будинок зі світловими ліхтарями на даху, що давали всередині будинку верхнє природнє освітлення, унікальний насамперед тим, що будувався для людей з інвалідністю, які не можуть самостійно пересуватися. Усі входи до будинку, включаючи під"їзди та, навіть, магазин, обладнано пандусами замість сходинок. Окрім цього, будинок, попри 4 поверхи висоти, має ліфт, який, зазвичай, не передбачено у будинках 5 поверхів та нижче, під будинком знаходиться підземний паркінг, куди також можна дістатися за допомогою ліфта.

Семен Широчин зазначив, що масив Біличі є одним з найбільш дивних у Києві, тому що, по-перше, він має 5 мікрорайонів, котрі мають незрозумілі номери 8, 10, 12, 13 та 19, по-друге, його споруджували в декілька етапів: 12 та 19 мікрорайони - у другій половині 1970-х, 8 та 12 - наприкінці 1980-х, а 13 - у 1990-х. Не менш дивною, на думку дослідника, є вулиця Академіка Єфремова: широка магістраль, де з одного боку - масив, з іншого - село.

Завершилася презентація схвальними та вдячними відгуками Олександра Михайлика та Семена Широчина на адресу бібліотеки, до якої на захід завітала велика кількість слухачів, які цікавляться не лише дослідженнями авторів, але й питанням щодо подального перебування бібліотеки за даною адресою. Присутні на заході поставили багато запитань як авторам, так і працівникам бібліотеки, спілкування з якими продовжилося після презентації.

Інформаційним супроводом заходу стала фондова книжкова виставка «Про Святошин».

Фотогалерея:


Відеозапис:


Прочитано: 154 раз
Дополнительно на данную тему:
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень
Презентація книги «Хто є хто в будівництві та архітектурі. Вип. 4»(К., 2008)
Невідомі периферії Києва. Солом`янський район
Презентація нової книги Вікторії Порт «ЛАД»

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7