Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

(Не)відомі українці, які змінили історію
5 березня 2020 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного презентували книжку Миколи Сухомозського і Надії Аврамчук «(Не)відомі українці, які змінили історію».

Захід відбувся за участі автора книжки Миколи Сухомозського, керівниці проєкту, головної редакторки Йод.media Ганни Мамонової, директора видавництва «Саміт-книга» Івана Степуріна, авторки ілюстрацій та дизайну Таші Шварц.

Відкрила захід Любов Владімірова, завідувачка відділу соціокультурної діяльності, яка зазначила, що видання Миколи Сухомозського і Надії Аврамчук «(Не)відомі українці, які змінили історію» описує життя наших співвітчизників, які зробили великий внесок у розвиток світової науки та культури, які народилися в Україні, а прославилися далеко за її межами.

Ганна Мамонова наголосила, що книжка є результатом спільного проєкту інтернет-журналу Йод.media та видавництва Саміт-книга за підтримки Міністерства культури, молоді та спорту, що історії про унікальних земляків, їхні досягнення в усіх сферах діяльності, від мистецтва до точних наук, вплинули на формування світових тенденцій. Статті про особистостей публікувалися в форматі спецпроекту на Йод.media, а згодом виникла ідея видати окреме друковане видання.

Вона зазначила, що довідник допомагає повернути в українське інформаційне середовище імена наших видатних співвітчизників, які за різних обставин, змушені були покинути свою Батьківшину. Керівниця проєкту зазначила, що до презентованого видання увійшли рідкісні світлини з вітчизняних та зарубіжних архівів.

Один із авторів, Микола Сухомозський, зазначив, що книжка видана у співавторстві з дружиною Надією Аврамчук, яка за фахом є істориком. Розповідаючи про героїв книжки, він зауважив, що автори прагнуть історичної справедливості, аби після визначень «відомий американський», «знаний австралійський» чи «славетний російський» у нашій свідомості з"явилося ще два слова - «українського походження», а з ними - гордість і повага. Адже, наголосив Микола Сухомозький, ми самі збіднюємо свою історію. Для підтвердження своїх слів навів такий приклад: офіційно вважається, що першим українським космонавтом був Леонід Каденюк, але на п"ятдесят років раніше в космос полетів Павло Попович, а після нього ще з десяток наших земляків. Так, він летів не на українському кораблі, а на радянському. Але й Каденюк летів на американському.

Однієї з цікавих розповідей автора про героїв книжки була розповідь про Єжи Сосновського - розвідника, льотчика та резидента Польщі у Німеччині, єдиного шпигуна у світі, який роздобув повний план зосередження ворожих збройних сил і до якого мали претензії спецслужби одразу трьох держав Німеччини, Польщі та колишнього Радянського Союзу.

Директор видавництва «Саміт-книга» Іван Степурін, презентуючи видання, зазначив, що довідник містить 30 дивовижних біографій людей, народжених в Україні, які зробили великий внесок у різних сферах діяльності за межами України. Саме тому, зауважив видавець, у нашій країні про них знають несправедливо мало. Дане видання покликане популяризувати та відкривати невідомі сторінки України та українців. Іван Степурін у своїй розповіді згадав життя і видатну діяльність Олександра Смакули (генія оптики з-під Тернополя), Володимира Хавкіна (цілителя з Одеси, який врятував світ від чуми), Алли Назімової (акторки, першої українки, яка отримала зірку на голівудській Алеї слави), Дмитра Тьомкіна (легенду американської музики з Кременчука) та Володимира Горовіца («короля» піаністів з Києва) та ін.

Авторка ілюстрацій та дизайну презентованої книжки Таша Шварц зазначила, що підійшла до вирішення питання ілюстрування дуже творчо - ретельно вивчила всі фотографії кожного з персонажів, створила їхні стилізовані портрети. Усі - в одному стилі. Говорячи про дизайн обкладинки, ілюстраторка зауважила, що білий фон означає «білі» сторінки історії України та українців, що розкриваються у книзі, а відбитки пальців - це той слід, що залишили (не)відомі українці в історії, а також відбитки пальців читачів, які цю книжку читатимуть.

Розповіді учасників заходу викликали зацікавленість у присутніх та отримали їх схвальні відгуки щодо популяризації інформації про (не)відомих українців, які здійснили революції в науці, інженерії, медицині, а також відзначилися героїчними досягненнями. Відбулася жвава дискусія, під час якої учасники заходу обмінювалися враженнями, пропозиціями, давали поради.

Всі присутні мали можливість ознайомитися з презентованою книжкою та переглянути книжкову виставку «Українці в світі», підготовлену фахівцями бібліотеки.

Фотогалерея:

(Не)відомі українці, які змінили історіюПрочитано: 195 раз
Дополнительно на данную тему:
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень
Презентація книги «Хто є хто в будівництві та архітектурі. Вип. 4»(К., 2008)
Невідомі периферії Києва. Солом`янський район
Презентація нової книги Вікторії Порт «ЛАД»

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7