Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Євген Букет презентує
21 жовтня 2020 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбулася презентація нових видань: книги Євгена Букета «Семен Неживий – лицар Холодного Яру» і журналу «Пам"ятки України: Національна спадщина» (№ 1-3, 2020).
Відкрила захід Людмила Рабчевська, провідна бібліотекарка відділу соціокультурного відділу, яка зазначила, що презентація присвячена двом новим виданням: книзі Євгена Букета «Семен Неживий – лицар Холодного Яру» та журналу «Пам"ятки України: Національна спадщина» (№ 1-3, 2020). Ведуча зауважила, що книжка Євгена Букета, як зазначається в прес-релізі, – це «довершена синтеза біографічних даних про одного з лідерів Коліївщини», його сподвижників і наступників, має 416 сторінок, іменний і географічний покажчики, багатоілюстрована, в тому числі й унікальними архівними документами, а журнал «Пам"ятки України: національна спадщина» (№ 1-3, 2020), присвячений відомому українському державотворцю, гетьману України Богдану Хмельницькому.
Презентував обидва видання Євген Букет – краєзнавець, журналіст, громадський діяч, головний редактор газети «Культура і життя».
Презентуючи власну нову книжку «Семен Неживий – лицар Холодного Яру», Євген Букет зазначив, що вона продовжує серію історичних нарисів, присвячених Коліївщині – грандіозній за масштабом події другої половини ХVІІІ ст., що й досі залишається предметом гострих дискусій.
Презентація книжки була побудована за її розділами. Так, у розділі «Серце козацької України», зазначив автор, йдеться про Холодний Яр (давня назва «Мотрин ліс») – це 20 сіл і 12 хуторів площею 30 тисяч гектарів на правому березі Дніпра. Розділ «Лицарі свободи» присвячений гайдамацькому руху, започаткованому Пилипом Орликом. У великому розділі «Мамай і Мамаївщина» розповідається про гайдамацьке повстання 1750–1752 рр., яке отримало свою назву від чотирьох лідерів повстання, котрі мали прізвище Мамай. Четвертий розділ книги розповідає про гайдамацькі січі. У розділі «Релігійна війна» змальовано ситуацію в середовищі духовенства. Шостий розділ книги присвячений сотнику Харку. Далі йдуть розділи, зазначив автор, що присвячені безпосередньо Семену Неживому і його діяльності, зокрема: «Семен Неживий і його діяльність на початку повстання», «Здобуття Канева», «Отаман Холодноярської січі». Про долю засуджених Київською губернською канцелярією повстанців на засланні, про «бунт сіроми» на Запорізькій Січі та повстання у Кліщинцях мова йде у розділах: «Засуджені Російською імперією», «Бунт на Запоріжжі та інші прояви національно-визвольної боротьби», «Козаки Семена Неживого і Сави Майбороди», «Про Неживого і Гайдаша».
Прагнучи всебічно дослідити постать Семена Неживого, автор зібрав і прокоментував усі згадки про ватажка, що збереглися у легендах і переказах, присвятив окремі розділи інтерпретації образу Неживого в художній літературі, образотвочому мистецтві та кінематографії («Легенди і перекази про Семена Неживого», «Образ ватажка в художній літературі, образотворчому мистецтві й кіномистецтві».
Завершуючи розповідь про книжку, Євген Букет зазначив, що її перша презентація відбулася в музейно-етнографічному комплексі «Дикий Хутір» на Черкащині.
Презентуючи журнал «Пам"ятки України: національна спадщина» (№ 1-3, 2020), Євген Букет зауважив, що цей випуск є даниною пам"яті великому гетьману, 425-річчя якого відзначається цього року, та приверненням уваги суспільства до проблеми новітніх пошуків крипти великого українського державотворця в Суботові. Матеріали номера дозволяють ще раз переосмислити потужне значення постаті Богдана Хмельницького для української державності. Авторами журналу є відомі в Україні письменники та науковці: Сергій Жадан, Тарас Чухліб, Олександр Палій, Сергій Коваленко, Дмитро Чобіт, Ярослав Федорук, Надія Кукса, Валентин Лазуренко, Ксенія Бондар, Сергій Сегеда, Євген Букет.
Заслуговує на увагу стаття Ксенії Бондар «Сто років наукових пошуків. Результати археологічних та геофізичних досліджень в Іллінській церкві – усипальниці Богдана Хмельницького в Суботові», куди ввійшла інформація з фонду бібліотеки. Авторка, зокрема, зазначає: «Вказівку на спосіб поховання Б. Хмельницького саме у склепі знаходимо в Метриці Іллінської церкви, укладеній у жовтні 1888 р. учителем Медведівської церковно-приходської школи Олексієм Татаровим. Повна назва цього документа, що зберігається у рукописному архіві Інституту історії матеріальної культури в Санкт-Петербурзі, – «Метрика для получения верных сведений о древне-православных храмов Божих, зданий и художественных предметов с. Субботово Чигиринского уезда Киевской губернии». (Репродукційна копія цього архівного документу, що зберігається у фонді ДНАББ ім. В. Г. Заболотного, була зроблена у 1992 р. О. І. Тищенком, науковим співробітником відділу історико-архітектурних досліджень для методичного фонду НДІТІАМ)». Також стаття ілюстрована зображеннями Іллінської церкви (серед інших авторів) й малюнками Г. Логвина (1947), що зберігаються у фонді бібліотеки.
Участь у заході взяли доктори історичних наук Ігор Гирич, Сергій Сегеда, Тарас Чухліб; кандидати історичних наук – Іван Синяк, Сергій Коваленко, Ксенія Бондар; журналісти – Георгій Лук"янчук, Анатолій Зборовський, Вікторія Букет, Тетяна Череп-Пероганич; вікіпедисти – Юрій Пероганич та Ігор Туржанський, які дали високу професійну оцінку виданням, відзначили легкий, невимушений літературний стиль, притаманний Євгену Букету.
На завешення заходу Євген Букет зазначив, що не зважаючи на те, що книга про Семена Неживого побачила світ у цей складний рік, він переконаний, що буде ще багато зустрічей у всій Україні із шанувальниками правдивої української історії. А вечір у Бібліотеці Заболотного залишиться в його пам"яті назавжди. І не тільки тому, що це перша презентація нової книги і журналу в Києві, а й тому, що саме в цій залі презентував свої книги незабутній Дмитро Васильович Малаков та представляли «Український млинологічний альманах» редакторки Олени Крушинської.

Фотогалерея:

Євген Букет презентує
 


Прочитано: 223 раз
Дополнительно на данную тему:
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень
Презентація книги «Хто є хто в будівництві та архітектурі. Вип. 4»(К., 2008)
Невідомі периферії Києва. Солом`янський район
Презентація нової книги Вікторії Порт «ЛАД»

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7