Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Віртуальні виставки

Віртуальні виставки бібліотеки ім. В.Г. Заболотного


«Дизайн для реального світу»

«Дизайн для реального світу» – це викладені роздуми про те, що дизайн повинен приносити користь людям, вирішуючи їхні проблеми та не шкодити навколишньому середовищу.
Віктор Папанек (1925–1998) – американський промисловий дизайнер, антрополог, філософ і теоретик дизайну. Відомий, насамперед, як педагог-експериментатор, автор книжок та дизайнер, який спроектував безліч виробів для медичних потреб, для потреб інвалідів, для країн, що розвиваються, ігри для розвитку дітей, а також функціональні меблі. Він перший, хто заговорив про відповідальність дизайну та важливість екологічного підходу.
Успішно працюючи дизайнером-консультантом та педагогом, він провів десятки творчих семінарів та лекційних курсів у багатьох навчальних закладах світу, водночас виступав проти самомилуванням «ідеальною формою» в дизайні, захопленням модою в стилі «хай-тек» та нестримного комерційного несмаку. Він звертався до вивчення першоджерел предметних форм у різних народів світу, що і стало основою цієї книжки.
Віктор Папанек стверджував: «Усі люди – дизайнери. Все, що ми робимо, майже весь час, – це дизайн, бо дизайн – основа людської діяльності… Будь-яка спроба виокремити дизайн та зробити його річчю в собі працює проти того факту, що дизайн – це первинна, першопочаткова матриця життя» [1].
Шлях до визнання книжки «Дизайн для реального світу» був тернистим. На початку 1970-х рр. спільнота ще не була широко знайома з концепціями «екології», «етології» чи «країн третього світу», тому декілька видавництв відмовили В. Папанеку.
Восени 1971 р. у США вийшло друком перше видання книжки «Дизайн для реального світу», яке відразу ж було переведено з англійської на німецьку, а потім і на інші мови. Спершу книжка була зустрінута у дизайнерських колах з нерозумінням та обуренням. Ідеї і пропозиції автора щодо заощадження енергії, повернення до повітроплавання та вітрильників, а також дослідження альтернативних джерел енергії висміювалися і відкидалися.
Згодом, чимало передбачень В. Папанека справдилися, і ставлення до неї змінилося. Книжку почали вивчати в школах дизайну й архітектури, на курсах індустріального менеджменту в багатьох університетах, а також активно купувати.

Перша частина видання «Як воно є» присвячена історії дизайну та розкриває поняття дизайну. Друга частина «Як могло би бути» – це розповідь про прийоми дизайн-мислення: створення дизайнерських колективів, біоніка, винаходи й інновації та способи генерації нових ідей. Автор пропонує нове бачення процесу дизайну та розпочав розумний діалог між дизайнерами та споживачами. Ним сформульовано п"ять принципів, на які слід зважати при проектуванні виробів, а саме: максимальна корисність, дешевизна виробництва, виготовлення в регіоні кінцевого використання, максимальна простота конструкції, економія ресурсів при виготовленні.


«Дизайн для реального світу» вже стала классикою фахової літератури. Багато прогнозів, зроблених В. Папанеком у книжці, здійснилися і продовжують здійснюватися в наш час.
Його філософія та креативний погляд на дизайн і сьогодні продовжують надихати представників творчих професій.






Використана література:

Папанек В. Дизайн для реального світу : екологія людства та соціальні зміни / В. Папанек ; пер. з англ. Д. Цепкова. – 2-е вид., перегл. – Київ : ArtHuss, 2020. – 445 с. : іл.





Прочитано: 399 раз
Дополнительно на данную тему:
Виставка однієї книги
Михайло Антончик – співець українського села
Іван Мазепа
Заболотний Володимир Гнатович (1898-1962): фотовиставка
Ковнір Степан Дем’янович (1695-1786)
Академія архітектури УРСР (1945-1956)
Видатний архітектор О. В. Кобелєв (1860-1942): до 150-річчя від дня народження
Т. Г. Шевченко
Виставка-презентація студентських проектів «Бібліотека майбутнього»
“Українському архітектору А.Ф. Ігнащенко – 80 років”

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.16 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //