Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Видання бібліотеки

Книга з доповненою реальністю




Видання підготовлене за підтримки Українського культурного фонду у межах партнерської діяльності з видавництвом «Видавець Олександр Савчук». Стефан Андрійович Таранушенко – автор книжки, «один із тих свідомих українців, хто поклав усе своє життя на виконання надскладної та небезпечної місії і зумів залишитися живим, передавши неоціненні знання наступним поколінням. Як провідна постать в українському мистецтвознавстві ХХ сторіччя він ще замолоду, отримавши добрий вишкіл класичного університету, звернув свою дослідницьку увагу на пам"ятки національної церковної архітектури. Тоді більшість його колег, як на наших теренах, так і в Європі, воліли вивчати античну класику чи європейський ренесанс, зрідка – готику чи візантію. Таранушенкове захоплення будівничим мистецтвом свого краю – це велика удача для української архітектури. В іншому разі це визначне явище світової культури виявилося б знищеним тоталітарним режимом протягом 1920-х – 1940-х рр. майже безслідно, тобто без наукової фіксації. І тоді українцям важче було б доводити світу свою національно-культурну і творчу повноправність окремої культурної нації» (цитата з передмови В. Вечерського до видання Таранушенко С. А. «Знищені шедеври української дерев"яної сакральної архітектури. Книга з доповненою реальністю». С. 7). У виданні зібрано розвідки С. Таранушенка, зроблені ним у 1920–1930-х рр., про п"ять знищених шедеврів української сакральної архітектури: Троїцької церкви у с. Пакуль на Чернігівщині (1710 р.), Покровської церкви у м. Зіньків на Полтавщині (1759 р.), Вознесенської церкви у м. Березна на Чернігівщині (1759–1761 рр.), Введенської церкви у с. Артемівка на Харківщині (1761 р.) та Миколаївської церкви у с. Нові Млини на Чернігівщині (1760-ті рр.). Він зробив обміри та фотофіксацію цих церков перед їхнім тотальним знищенням.











 Книжка з доповненою реальністю дає змогу, завдяки скануванню спеціального qr-коду, ознайомитися з 3d-моделями знищених церков, уявити рівень майстерності українських будівничих та запам"ятати те, що втрачено назавжди. З основними віхами життя та наукової діяльності С. Таранушенка можна ознайомитися на сайті за посиланням http://dnabb.org/modules.php?name=Pages&go=page&pid=166

Прочитано: 259 раз
Дополнительно на данную тему:
Нові бібліографічні посібники для науковців
ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ 2020 БІБЛІОТЕКИ
ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ БІБЛІОТЕКИ 2021
Українські архітектурні стилі

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.15 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //