Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Презентація книжки Віктора Вишневського «Водойми Києва»
26 травня 2021 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбулася в офлайн/онлайн форматі (пряма трансляція заходу на YouTube) перша презентація книжки Віктора Вишневського «Водойми Києва».
Відкрила захід Людмила Рабчевська, яка представила автора книжки Віктора Вишневського, гідролога, доктора географічних наук, професора Національного авіаційного університету. Ведуча зазначила, що нове видання – результат багаторічних теоретичних пошуків та польових досліджень Віктора Вишневського, адже дослідник не лише написав про водойми, а й обійшов їх усі, зробив фото та описав поточний стан.
Презентуючи нове видання Віктор Вишневський розповів присутнім про ідею, що спонукала його до написання цієї книжки, зазначивши, що рано чи пізно, але і за цю тему комусь належало взятися. При цьому Віктор Іванович зауважив, що було б не коректно вважати, що раніше водойми Києва ніхто не досліджував. Насправді цій темі присвячено безліч краєзнавчих і наукових статтей, чимало монографій, але в жодній з них не поставлено за мету описати та структурувати більшість водойм. У цій книжці описано 200 водойм. Автор зазначив, що книжка складається з 10 розділів, таких як: «Найважливіші відомості про Київ», «Основні відомості про водні об"єкти Києва», «Водойми адміністративних районів Києва», «Озера», «Ставки», «Болота», «Технічні водойми», «Купальні», «Зниклі водойми», «Екологічний стан водойм і шляхи його поліпшення». Книжка також містить висновки, алфавітний перелік водойм м. Києва та бібліографію. Віктор Вишневський провів короткий, цікавий екскурс за розділами книжки і продемонстував окремий ілюстративний матеріал (графіки, карти, супутникові знімки, фото водойм тощо). У виданні наведено фото майже 200 водойм. Розповідаючи про водойми Києва, автор наголосив на важливості стратегії водних ресурсів Києва, яка на його думку, має включати: створення кадастру водних об"єктів, налагодження моніторингу стану водних об"єктів та поширення їх результатів у відкритому просторі, збереження наявних водних об"єктів та заборона будь-якого нового будівництва у межах їхніх прибережно-захисних смуг, посилення відповідальності за засмічення і забруднення міської території та водних об"єктів, поліпшення екологічного стану водойм і навколишньої території, розширення громадського простору навколо водних об"єктів та умов їхнього використання, надання водній стратегії офійційного статусу.
Завершив презентацію Віктор Вишневський сподіваннями на продовження досліджень і випуск нової книжки, а також відповів на численні питання, поставлені йому учасниками заходу. Традиційно до заходу стала підготовлена фахівцями бібліотеки фондова виставка «Блакитні плеса Києва», на якій експонувалися видання про водні об"єкти столиці. Презентація книжки відбувалася в офлайн та онлайн форматах, на каналі бібліотеки в YouTube велася пряма трансляція заходу.Фотогалерея:
 
Презентація книжки Віктора Вишневського «Водойми Києва»
 


Прочитано: 85 раз
Дополнительно на данную тему:
Презентація книжки Дмитра Антонюка «Римо-католицькі кляштори в Україні»
Презентація монографії «Архітектура, будівництво, дизайн в освітньому просторі»
«Невідомі периферії Києва. Північне Правобережжя»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7