Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Презентація книжки Дмитра Антонюка «Римо-католицькі кляштори в Україні»

4 червня 2021 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбулася презентація книжки Дмитра Антонюка «Римо-католицькі кляштори в Україні».

Відкрила презентацію Людмила Рабчевська, провідна бібліотекарка відділу соціокультурної діяльності, яка представила автора книжки Дмитра Антонюка – журналіста, члена Національної спілки журналістів України, мандрівника, гіда, краєзнавця, письменника, радіоведучого.

Ведуча зазначила, що п. Дмитро не лише мандрує Україною, але й документально описую свої мандри. У його творчому доробку такі видання – «Сім мандрівок Полтавщиною», «Чотирнадцять мандрівок Вінниччиною», «Чотири мандрівки Житомирщиною», «155 польських замків і резиденцій в Україні. Частина І», «315 польських замків і резиденцій в Україні. Частина ІІ», «Україна. 101 найцікавіший музей», «Україна. 101 старовинний палац і парк», «Соломонова Червона Зірка» (у співавт.).

 Презентуючи видання Дмитро Антонюк, зазначив, що книжка «Римо-католицькі кляштори в Україні» мала вийти в світ ще на початку 2014 р., але через певні об"єктивні події (Майдан, війна на Донбасі, фінансова криза) цього не сталося. Автор зазначив, що книжка з часу її написання, як і кожен текст, присвячений долі пам"яток архітектури, трохи втратила актуальність, адже пам"ятки живуть і помирають, як і люди – тож він не мав права просто так взяти і видати текст семирічної давнини, не відредагувавши і не додавши важливих новин про сучасний стан пам"яток. Письменник додав і абсолютно новий текст про сестер шаріток в Теплику на Вінничині та найбільш інтригуючи події біографічних відомостей осіб, згаданих у книзі.

Розповідаючи про задум книжки і чому саме римо-католицькі кляштори, Дмитро Антонюк, зауважив, що він не поляк, а українець (хоча, як нещодавно з"ясувалося, таки трохи має польського коріння). Костьол, на його думку, давно вже перестав бути ознакою лише польськості. Він є так само українським, як і будь-яка православна чи греко-католицька церква. Тож для автора католицький храм є так само рідним, як православний храм, в якому його охрестили. Дослідник також зазначив, що його завжди приваблювала латинська традиція богослужіння, а надто все, що пов"язане з історією католицьких орденів.

Що ж до самого тексту, то автор розповів, що він намагався висвітлити максимально цікаві моменти з історії того чи іншого кляштору, почерпнуті з монастирських хронік та іншої спеціальної літератури. При цьому свідомо уникав складної архітектурної термінології чи аналізу тих чи інших соціальних явищ у житті католицьких конвентів. Метою книжки, зазначив п. Дмитро, є ознайомлення читача із архітектурною пам"яткою так, аби зародити інтерес до неї, заохотити до особистого відвідування.

«Римо-католицькі кляштори в Україні» доповнені списком місцевостей для зручнішого пошуку. Понад вісімсот світлин пам"яток представлені окремо, пронумеровані і мають відповідні позначки у текстовому блоці. Додатковим «бонусом» книги є короткий опис римо-католицьких орденів, що проливає світло на заплутану історію чернечих згромаджень і їхніх численних відгалужень.

У книжці немає інформації про греко- та вірмено-католицькі кляштори, а також автор, спробувавши охопити всі відомі монастирі, що належали/належать Ватикану, зазначив, що деякі пам"ятки він не помітив і пропустив. Тож це видання, за словами Дмитра Антонюка, не претендує ані на енциклопедичну всеохопність, ані тим більше, на науковість. Головна мета – проінформувати, зацікавити, заохотити до мандрів та досліджень.

Завершуючи презентацію своєї книжки, під час якої було продемонстровані світлини римо-католицьких кляшторів, автор наголосив, що людина, яка подорожує, завжди збагачує себе новими цікавими зустрічами, неймовірними краєвидами, незабутніми емоціями. На його погляд, подорож – це є життя в повному сенсі. І власне, тому, 100 % світлин в книзі є авторськими, тому що йому пощастило всі ці місця відвідати.

Завершився захід традиційною автограф-сесією та живим спілкуванням.

 Цікавим інформаційним супроводом заходу стала підготовлена фахівцями бібліотеки книжкова виставка «Римо-католицькі храми України», на якій експонувалися ілюстровані видання, збірники та альбоми.


Прочитано: 472 раз
Дополнительно на данную тему:
Презентація монографії «Архітектура, будівництво, дизайн в освітньому просторі»
«Невідомі периферії Києва. Північне Правобережжя»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень
Презентація книги «Хто є хто в будівництві та архітектурі. Вип. 4»(К., 2008)

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.16 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //