Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

«Невідомі периферії Києва. Північне Правобережжя»
10 червня 2021 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбулася презентація книжки Семена Широчина, Олександра Михайлика «Невідомі периферії Києва. Північне Правобережжя».
Відкрила захід провідна бібліотекарка відділу соціокультурної діяльності Людмила Рабчевська, яка представила авторів-краєзнавців: Семена Широчина – науковця, фотографа, дослідника забудови Києва радянського періоду і Олександра Михайлика – дослідника історії та церковної, громадської і промислової архітектури України.
Ведуча зазначила, що в серії «Невідомі периферії Києва» авторами видано книжки про три столичні райони – Святошинський, Голосіївський і Солом"янський, що наявні у фонді бібліотеки. Наразі автори презентують четверту книгу з цієї серії про Північне Правобережжя, що поєднує в собі території сучасних Оболонського та Подільського районів, починаючи з найдавніших поселень і закінчуючи величезними житловими масивами.

Олександр Михайлик розповів цікаві епізоди про історичний шлях Пріорки, засновником якої у першій половині ХVІ ст. був Петро Развидовський, проповідник Київського домініканського конвенту (монастиря). Власне від титулу пріора – настоятеля домініканського монастиря – й походить назва. Продемонстрував світлини та розповів про старовинну муровану церку Покрови Пресвятої Богородиці на Пріорці, ікони в якій написані І. Їжакевичем. Олександр Михайлик у своїй розповіді зазначав походження назв місцевостей Почули присутні цікаві розповіді автора про такі місцевості як: Дача Бегічева-Лукашевича-хутір-Кинь-Грусть-Дача Кульженка, Березовський хутір, хутір Бернера (зник у першій третині ХХ ст.), Грушевичів хутір, Браницького хутір, хутір Крістера (нині частина цього хутора – це парк «Крістерова Гірка») та ін.

Семен Широчин зазначив, що у роботі над книжкою було використано історичні карти та космічні знімки, а також рідкісні фотографії з приватних архівів, багато з яких надруковані вперше. Особливу увагу в книзі приділено процесу формування сучасної забудови міста, проаналізовано проекти житлових районів та генеральні плани. У масовій забудові авторами ідентифіковано більшість типових проектів житлових будинків та шкіл.
Величезні житлові масиви розписано детально за кожним мікрорайоном, з увагою до виникнення майже кожного будинку. Почули присутні від Семена Широчина цікаві факти про плани забудови Вишгородського масиву. Зокрема, про окремі споруди: станцію юннатів за проектом Л. Катка, будинок за проектом Й. Каракіса і ін. Про забудову масивів Оболонь (найбільший у свій час), Виноградар та Мостицький. А також про забудову масиву Вітряних Гір, де через особливості рельєфу перші два будинки споруджені триповерховими. Розповідаючи про Мінський масив, автор продемонстрував світлину із зображенням макету масиву біля Димерського шосе (1963 р.).
Під час презентації учасники заходу задавали авторам запитання, на які почули грунтовні й розгорнуті відповіді. Інформаційним супроводом заходу стала тематична фондова виставка, підготовлена фахівцями бібліотеки «З історії київського Подолу», на якій експонувалися книжки, періодичні видання, проекти, автореферати та збірники.
Захід можна переглянути на каналі бібліотеки YouTube


Прочитано: 137 раз
Дополнительно на данную тему:
Презентація книжки Дмитра Антонюка «Римо-католицькі кляштори в Україні»
Презентація монографії «Архітектура, будівництво, дизайн в освітньому просторі»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень
Презентація книги «Хто є хто в будівництві та архітектурі. Вип. 4»(К., 2008)

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7