Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Віртуальні виставки

Віртуальні виставки бібліотеки ім. В.Г. Заболотного


Луіс Салліван – батько хмарочосів

Середщорічних свят, що відзначаються в багатьох країнах світу, є День батька. В архітектурі також вшановують тих людей, які з благоговінням плекають своїх дитинчат. І одним з них, кого по праву називають батьком хмарочосів, є видатний представник та ідеолог Чиказької школи архітектори Луіс Салліван.

Архітектор народився 3 вересня 1856 р. у Бостоні. У 16-річному віці він вступив до Массачусетського технологічного університету для вивчення архітектури. Але, не закінчивши його, у 1874 р. поїхав вступати до

Паризької школи витончених мистецтв. Провчившись там рік, він повернувся до Чикаго і працював у власника архітектурного бюро Данкмара Адлера, з яким пізніше став партнером по бізнесу. Першим проектом фірми «Adler&Sullivan» була офісна будівля Борден-блок.


Талант Саллівана поєднувати в своїх ідеях конструктивні нововведення та оригінальні художні рішення розкрився в період економічного підйому в США і зростання попиту на офісні приміщення. Вимогою часу ставало будівництво висотних будівель.

У своїх проектах архітектор намагався облаштовувати більше вільного простору при збереженні багатоповерховості. Ним були винайдені зовнішні опори, розташовані на власному фундаменті, завдяки чому вдалося значно зменшити товщину стін. Для кращого освітлення та вирішення проблем із вентиляцією використовувалися великі вікна. Зведені будівлі архітектор прикрашав вишуканими інтер"єрами.

Серед проектів Л. Саллівана – офісні приміщення, банки, громадські будівлі. Протягом 1886–1891 рр. спільно з Д. Адлером реалізовані два проекти: Аудиторіум площею 20000 м² у Чикаго, що увінчаний 17-поверховою вежею, та знаменита будівля Уейнрайт-білдінг у Сент-Луїсі, яка стала прообразом майбутніх офісних хмарочосів.

У 1893 р. архітектором зведено будівлю Чикагської фондової біржі, 1894 р. – Гаранті-білдінг у Буффало, 1899 р. – магазин Шлезінгера та Мейєра тощо.

З 1908 р. архітектором спроектованов різних містах Америкисім банків у стилі ар-деко, для оформленні яких він використовував нові оригінальні орнаменти, створював кращі зі своїх інтер"єрів. 

Л. Салліван увійшов в історію архітектури не лише як практик, але, завдяки своїм теоретичним розробкам, і як теоретик раціоналістичної архітектури. У 1896 р. він опублікував статтю «Висотна конторська будівля з художньої точки зору». Велика частина літературної спадщини архітектора припала на початок ХХ ст.

 

Список використаних джерел:

Светлова В. В. Архитектор Луис Салливан / В. В. Светлова // Архитектура и время. – 2012. – № 2. – С. 27–32.


Прочитано: 188 раз
Дополнительно на данную тему:
Виставка однієї книги
Михайло Антончик – співець українського села
Іван Мазепа
Заболотний Володимир Гнатович (1898-1962): фотовиставка
Ковнір Степан Дем’янович (1695-1786)
Академія архітектури УРСР (1945-1956)
Видатний архітектор О. В. Кобелєв (1860-1942): до 150-річчя від дня народження
Т. Г. Шевченко
Виставка-презентація студентських проектів «Бібліотека майбутнього»
“Українському архітектору А.Ф. Ігнащенко – 80 років”

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7