Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Заходи бібліотеки

Віктор Чепелик: архітектор-дослідник-педагог

Ведуча заходу, бібліотекар відділу соціокультурної діяльності, Світлана Чіковані,
представила авторів книжки та запросила до слова.


  Презентував книжку Олег Семенович Слєпцов – головний редактор видання, Народний архітектор України, доктор архітектури, професор, завідувач кафедри Основ архітектури і архітектурного проектування Київського національного університету будівництва і архітектури, який розповів як протягом семи років збиралися цінні матеріали з родинного архіву Віктора Чепелика та архіву кафедри та поступово формувалися у книжку.

Тетяна Антощук – кандидат архітектури, аспірант кафедри Основ архітектури і архітектурного проектування Київського національного університету будівництва і архітектури, упорядник видання, наголосила на цінності доробка Віктора Чепелика та його внеску в дослідження української архітектури.

Оксана Чепелик, українська художниця, режисер, сценарист, оператор висловила слова подяки своїм батькам, матері, Зої Василівні Мойсеєнко-Чепелик та батьку у становленні її як митця.

На заході до слова долучився Микола Мефодійович Дьомін, заслужений архітектор України, доктор архітектури, професор, член-кореспондент Національної академії мистецтв України. Він зазначив, що Віктор Чепелик відіграє визначну роль у світовій архітектурі як основоположник українського модерну.

Людмила Георгіївна Бачинська, професор, заступник декана архітектурного факультету КНУБА, наголосила на віддіності Віктора Чепелика архітектурі, його направленості на україністику та його надзвичайній працездатності. Як приклад, за один лише рік Віктор Васильович опублікував понад 60 статей (!) Також Людмила Георгіївна подарувала бібліотеці цінний подарунок – афішу, виготовлену до бесіди Віктора Чепелика «Три великих загадки», датовану 23 вересня 1985 р., у пору, коли ще він був доцентом.

Олена Олександрівна Горбик, доцент, кандидат архітектури, викладач кафедри архітектури КНУБА, учениця Віктора Чепелика, наголосила на важливості книги В. Чепелика «Бесіди про українську архітектуру» та її перекладу на інші мови.

Кащенко Олександр Володимирович, декан Архітектурного факультету з великою повагою висловився про свого вчителя та зазначив про його величезний внесок в українську архітектуру.

Згадала про свого вчителя Тимошенко Марія Миколаївна, кандидат архітектури, доцент. Вона зазначила, яким вимогливим та працьовитим був Віктор Васильович, яким він був скромним у побуті, але з величезною відповідальністю ставився до своєї викладацької місії.

Юлія Вадимівна Івашко, доктор архітектури, професор, назвала свого вчителя мультиталановитою людиною, вказала на його людяність та наголосила на тому, що необхідно відкрити ім"я Віктора Чепелика всьому світовому фаховому товариству.

Андрій Олександрович Пучков, доктор мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України, вважає себе вічним учнем Віктора Васильовича, з яким вони були знайомі 34 роки. І за словами мистецтвознавця, Віктор Чепелик – викладач від бога.

  Фахівці бібліотеки підготували до заходу книжкову виставку «Співець архітектури модерн», яка викликала велику зацікавленість учасників та відвідувачів презентації. На виставці експонувалися книжки Віктора Васильовича, публікації та графічні роботи.

Також у читальній залі бібліотеки відкрита фондова виставка «Дари шанувальників 2020», на якій експонуються сучасні галузеві видання, які поповнили бібліотечний фонд протягом 2020 року.

Прочитано: 50 раз
Дополнительно на данную тему:
Презентація перевидання «Київ:Провідник» (за ред. Федора Ернста)
Модерністки. "Насильство в архітектурі і міському просторі"
Презентація книжки Бориса Єрофалова «Римский Киев, или Castrum Azagarium на Киево-Подоле»
Презентація виставки дитячих художніх робіт «Мої улюблені куточки Києва»
«Портрети в кераміці. Майстер народної іграшки»
«Вікі любить памятки» – завантажте фотографії для Вікіпедії та змагайтеся за призи!
Презентація художньої виставки "Арт-погляд на архітектурну спадщину Києва"

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7