Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Кіровоградська область

Кіровоградська область утворена 10 січня 1939 р. Адміністративний центр - м. Кіровоград.

Розташована у центральній частині України на південних схилах Придніпровської височини, що обумовлює нерівний горбистий рельєф. На її території знаходиться велика кількість балок і ярів.

Клімат помірно континентальний, з м'якою зимою (середня температура січня -5,5оС) і спекотним літом (середня температура липня - +21оС).

Станом на 01.01.2012 р. до Кіровоградської області входило 21 район, 12 міст, 27 селищ і 996 сіл. Населення області налічувало 1002,4 тис. осіб, у т. ч. міське населення становило 622,9 тис. осіб, сільське - 379,5 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 5 міст Кіровоградської області: Кіровоград, Бобринець, Новомиргород, Новоукраїнка, Олександрія.

У Кіровоградській області на державному обліку перебуває 15 пам'яток архітектури та містобудування національного значення.


Місто Долинська Кіровоградської області

Долинська - районний центр Кіровоградської області. Місто розташоване на вододілі річок Березівки (басейн Інгулу), Боковеньки та Висунь (обидві - басейн Інгульця) за 70 км від обласного центру м. Кропивницького та за 355 км від м. Києва. Станом на 1 січня 2011 р. населення міста становило 19 319 осіб.

 





За розповідями старожилів, поміщиця Долинська поселила в себе будівельників станції, створивши гарні побутові умови з тим, щоб станцію назвали її іменем.
Заснування міста пов”язане з будівництвом залізниць. У 1871 р. акціонерне товариство Харківсько-Миколаївської залізниці передано казенну залізницю Єлизаветград – Крюків, а через два роки її продовжили від Знам”янки до Миколаєва. Тоді тут споруджено станцію, яка називалася Казанкою, а з 1901 р. – Долинською. До неї примикало селище Кефалівка, що виникло в 1782 р. Першими його мешканцями були перевезені з центральних губерній Росії кріпаки поміщика Кефалі, який за царським указом одержав тут 1 257 десятин землі.
З 1890-х рр. селище інтенсивно розвивалося. Зокрема, тут було збудовано церкву, перші двоповерхові будинки. У 1891 р. відкрито залізничне училище, у в 1901 р. – земську школу. У ці часи тут діяло локомотивне депо, пошта, телеграфне відділення, почали працювати лікарня та їдальня, активізувалась приватна торгівля.
На початку ХХ ст. Долинська була однією з найбільших залізничних станцій.
Внаслідок Громадянської війни 1917–1920 рр. у селищі було встановлено радянську владу.
У 1923 р. селище стає центром Долинського району й перейменоване на Долинськ-Шевченкове. Район адміністративно підпорядковувався Криворізькому округу Катеринославської губернії.
У 1924 р. почала працювати електростанція.
У 1926 р. Введено в експлуатацію елеватор. Згодом почали працювати маслозавод, млин, олійниця, птахокомбінат. Реконструйовано цегельний завод.
У роки Другої світової війни місто було окуповане німецько-фашистськими загарбниками в період з 07 серпня 1941 р. до 12 березня 1944 р. Під час окупації в селищі діяли підпільні організації.
Потягом 1945–1950 рр. відновлено роботу маслозаводу, елеватора та інших підприємств.
У 1957 р. Долинську віднесено до категорії міст.
У 1970-х рр. у місті працювали завод залізобетонних виробів, м”ясокомбінат, залізнична станція Долинська. Діяли районний будинок культури, 2 клуби, 2 бібліотеки.
Наприкінці ХХ ст. у місті працювали завод залізобетонних виробів, хлібний, маслоробний, комбікормовий, цегельний заводи, птахокомбінат і комбінат хлібопродуктів. Діяв музей історії Долинського району.
На початку ХХІ ст. у місті працювали елеватор, птахокомбінат, хлібозавод, підприємства будівельних матеріалів, гірничо-збагачувальний комбінат. Діяли Будинок дитячої творчості, районний Будинок культури, 2 бібліотеки, музей історії району та ін.
У м. Долинській народився живописець і графік Костянтин Заруба.
У 1902 р. у Долинській на курсах телеграфістів навчався український письменник Архип Тесленко. У 1911–1914 рр. тут викладав педагог Андрій Макаренко.


Прочитано: 2055 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Помічна Кіровоградської області
Місто Новомиргород Кіровоградської області
Місто Бобринець Кіровоградської області
Місто Світловодськ Кіровоградської області
Місто Гайворон Кіровоградської області
Місто Знам`янка Кіровоградської області
Місто Новоукраїнка Кіровоградської області
Місто Мала Виска Кіровоградської області
Місто Благовіщенське Кіровоградської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.15 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //