Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Презентація книги «Архітектура України. Кн. 2» (2011)

10 квітня 2012 р. у приміщенні Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного відбулася презентація книги «Архітектура України» (книга друга із серії «Творці епохи»). Це видання - про архітектуру простору життя людини, різні прояви фахової діяльності, що створюють умови для суспільного і особистісного буття, і присвячене творчим доробкам вітчизняних архітекторів за 2008-2011 роки, що припали на період розгортання світової кризи.




Книжка побачила світ у видавничому інформаційно-аналітичному центрі «ОРІАНА» (Київ). Її упорядниками є Ольга Самбурова та Наталія Храновська, загальну редакцію, вступну статтю та аналітичні коментарі до всіх архітектурних робіт зробила кандидат архітектури Наталія Кондель-Пермінова.

Свято книги, на яке прийшли архітектори, видавці, мистецтвознавці, викладачі, студенти, музейні та бібліотечні працівники, відкрила директор ДНАББ ім. В. Г. Заболотного Галина Войцехівська. Вона продемонструвала не лише книгу другу «Архітектура України», що презентувалася, але й книгу першу, яка вийшла 2007 р. у цьому ж видавництві. У книзі вміщено інформацію про роботу архітекторів України за період 2005-2007 рр. Автор вступної статті до першої книги - Валентин Єжов. Перша книжка вийшла значною мірою завдяки йому.

На презентації виступила одна з упорядників книги Наталія Храновська. Вона розповіла про мету видання, історію його створення, згадала про співпрацю з Валентином Єжовим, детально зупинилася на роботі над другою книгою, яку опрацьовували спільно з Наталією Кондель-Перміновою, та представила невеликий колектив видавництва, завдяки зусиллям якого з"явилося це архітектурне видання.


Від кандидата архітектури Наталії Кондель-Пермінової присутні дізналися про те, що в книзі представлено невелику частину архітекторів України - трохи більше 200 імен. Із кожним з учасників працювали практично індивідуально для того, щоб максимально зрозуміти роботи архітекторів і донести до читачів думки, закладені в їхніх проектах. У книзі також розкрито основні проблеми сучасного архітектурного розвитку, зроблено спроби сфокусувати акценти на цих проблемах і розвернути їх відповідним чином.

Наталія Миколаївна закликала архітекторів України до об"єднання. Для позитивних зрушень необхідна консолідація зусиль усього професійного цеху. На її думку, криза - це унікальна ситуація, коли новий зміст вимагає нової форми. Настав момент, коли професії архітектора необхідно підніматися до своїх витоків, професійних цінностей, ідеології. Науковець упевнена, що архітектура, дизайн і будівництво - це могутні засоби, які можуть рухати країну вперед.

Присутній на презентації Юрій Худяков, Народний архітектор України (2004), член-кореспондент Української академії архітектури, віце-президент Національної спілки архітекторів України (1990-2009), у своєму виступі сказав, що книга, насамперед, спонукає до роздумів. Проведена велика кропітка робота: здійснено спроби дати оцінку тому, що нині відбувається з архітектурою, окреслено деякі історичні погляди та перспективи. Вихід цієї книги - це прекрасний плацдарм для подальших пошуків і досліджень.

Борис Єрофалов, видавець, головний редактор журналу «А+С», визначив презентацію книжки як подію. Книжок з архітектури в нашій країні видається надзвичайно мало. І вихід кожної з них - це вже свято! Також він підтримав Н. Кондель-Пермінову в тезі про об"єднання архітекторів, що необхідно для розвитку цивілізованої України.

Погляд Андрія Пучкова, заступника директора з наукових питань Інституту проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України, на вихід презентованої книжки дещо відрізняється від поглядів інших спеціалістів. Він оцінює видання з позиції майбутнього - десь 150 років уперед. У ситуації відсутності авторських архівів, креслень, планів, ця книга буде неоціненною. Можливо вже не буде цих об"єктів, але залишиться книга, за допомогою якої можна відновити картину української архітектури початку ХХІ століття.

У заході взяла участь Ольга Пламеницька, доцент НАОМА. Вона привітала присутніх із тим, що вітчизняна архітектура нарешті дочекалася свого аналітика в особі Наталії Кондель-Пермінової. Сподівається, що і реставрація буде мати такі книжки, адже і в цьому напрямі є дуже хороші спеціалісти. Нова книга - це величезний матеріал для осмислення. На жаль, такі речі у нас є поодинокими, проте вони задають хорошу планку.

Про загрозливу ситуацію, яка склалася в архітектурних і містобудівних процесах, необхідність консолідації говорив Валерій Сопілка, дійсний член ІКОМОС. Він відзначив, що вихід книжок «Архітектура України», де представлено розмаїття імен наших архітекторів і того творчого процесу, який відбувається, має сприяти популяризації нині втраченої престижності професії архітектора. Зазначив, що вхід книжки - це, дійсно, свято, яке нас багато до чого зобов"язує.

На завершення зустрічі Галина Войцехівська привітала видавців і побажала їм натхнення та можливостей продовжувати архітектурний літопис у вигляді таких книжок; висловила подяку Наталії Кондель-Перміновій за її активну підтримку різноманітних проектів бібліотеки, серед яких «Сучасна бібліотечна будівля», «Історія малих міст України», видання покажчика «Будівлі бібліотек: проектування, будівництво, реконструкція» та ін.; звернула увагу присутніх на професійне визначення ролі й місця бібліотечної будівлі в суспільстві, викладене у вступній статті до презентованої книжки Наталією Кондель-Перміновою.

Фотогалерея:
«Презентація книжки "Архітектура України" Кн. 2»



Прочитано: 2344 раз
Дополнительно на данную тему:
Презентація книжки Дмитра Антонюка «Римо-католицькі кляштори в Україні»
Презентація монографії «Архітектура, будівництво, дизайн в освітньому просторі»
«Невідомі периферії Києва. Північне Правобережжя»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.16 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //