Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Заболотнівські читання

Інформація про заходи


Дев”яті Заболотнівські читання «Архітектурна та будівельна книга в Україні» Тема засідання: «Роль особистості в архітектурі України: Бекетов Олексій Миколайович (1862–1941)»

Відповідно до плану наукових і науково-технічних заходів під егідою Мінрегіону України в Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного 18 жовтня 2012 р. відбулися Дев"яті Заболотнівські читання «Архітектурна та будівельна книга в Україні». Тема засідання: «Роль особистості в архітектурі України: Бекетов Олексій Миколайович (1862-1941)». Читання присвячені 150-річчю від дня народження видатного архітектора, педагога, громадського діяча.Відкрили Дев"яті Заболотнівські читання віце-президент Української академії архітектури Микола Дьомін та директор ДНАББ ім. В. Г. Заболотного Галина Войцехівська. Вони відмітили суттєву роль О. М. Бекетова в архітектурі України і зазначили, що найбільша частина його документальної спадщини знаходиться в Центральному державному науково-технічному архіві України та ДНАББ ім. В. Г. Заболотного. Також багато цінних документів зберігаються в архіві родини Бекетових, фондах Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, навчальних закладах Харкова.

На Заболотнівські читання зібралися науковці, фахівці та студенти архітектурно-будівельної галузі.

Значну колекцію особистих матеріалів О. М. Бекетова, переданих до Центрального державного науково-технічного архіву України (м. Харків) дочкою академіка Оленою Олексіївною Бекетовою, представила присутнім начальник відділу використання інформації документів ЦДНТА України Анна Алєксєєнко. Дана колекція охоплює період з 1891 до 1940 рр. і складається з архітектурних креслень, ескізів, біографічних документів, фотографій, наукових статей, ділового листування, навчальних посібників.

Також одне з найбільших зібрань документальної спадщини (графічні матеріали) видатного архітектора, що зберігаються у фондах ДНАББ ім. В. Г. Заболотного, представив завідувач відділу бібліографічної та довідково-інформаційної роботи Дмитро Мироненко. У його презентації оригінальні проекти різнопланових архітектурних споруд О. М. Бекетова вдало супроводжувалися й доповнювалися сучасними фотографіями зведених за цими проектами будівель. Таке подання матеріалу викликало живий інтерес аудиторії.

Окрім презентації Дмитро Мироненко продемонстрував можливості користувачів бібліотеки не лише знайти необхідну їм інформацію, що стосується О. М. Бекетова, в електронному каталозі, але й відразу переглянути у файлах оригінальні креслення архітектора. Практично вся його колекція графічних матеріалів оцифрована.

Деяка частина творчого спадку О. М. Бекетова зберігається у фондах Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України (м. Київ). Про це присутнім повідомив начальник відділу використання інформації документів архіву-музею Василь Шепелюк. В архіві-музеї, на жаль, немає особового фонду архітектора, але його документальна спадщина представлена у фондах інших видатних творців української культури. Василь Шепелюк передав бібліотеці перелік документів творчої діяльності О. М. Бекетова з фондів архіву-музею, підготовлених головним науковим співробітником відділу використання інформації документів Оленою Павловою, що складається з 31 джерела.

Про творчий спадок О. М. Бекетова в архітектурі модерну Харкова присутні дізналися зі спільної роботи студента I курсу архітектурного факультету КНУБА Олександра Івашко та доцента, викладача історії української і світової архітектури КНУБА Юлії Івашко. У їхній доповіді наголошено, що архітектор О. М. Бекетов, попри класичне академічне спрямування його творчості, справив значний вплив на забудову Харкова і формування харківського осередку модерну. Він завжди дотримувався правила унікальності запроектованих об"єктів і навіть в модерні дотримувався класичних зразків, зокрема це наочно видно на прикладі будівлі Волзько-Камського банку, яка поєднує в собі риси модерну й неокласики. Під час доповіді продемонстровано фотографії будівель Бекетова в стилі модерн.

У зв"язку з відсутністю на заході директора Будинку-музею О. М. Бекетова Валерія Циганника, інформацію про музей представила завідувач науково-методичного відділу ДНАББ ім. В. Г. Заболотного Олена Жидецька. Вона розповіла, що споруда, в якій нині знаходиться Будинок-музей О. М. Бекетова в Алушті, зведена за проектом архітектора в східно-мавританському стилі, є пам"ятником садибної архітектури і культурним центром Професорського куточка в Алушті, де збираються представники наукової та творчої еліти.

На завершення заходу директор ДНАББ ім. В. Г. Заболотного Галина Войцехівська запропонувала спільними зусиллями тих організацій, у яких представлена документальна спадщина О. М. Бекетова, здійснити видання альбому про діяльність українського архітектора. Споруди, зведені за його проектами, донині є прикрасою багатьох міст - Харкова, Донецька, Сімферополя, Алушти, Баку, Білгорода, Дніпропетровська, Києва.

Фотогалерея:

 «Дев"яті заболотнівські читання »


Прочитано: 3454 раз
Дополнительно на данную тему:
Заболотнівські читання-2002
П’яті Заболотнівські читання - Архітектурна і будівельна книга в Україні
Четверті Заболотнівські читання “Архітектурна і будівельна книга в Україні”
Треті Заболотнівські читання
Другі Заболотнівські читання
Перші Заболотнівські читання « Архітектурна і будівельна книга в Україні»
Шості Заболотнівські читання «Архітектурна і будівельна книга в Україні»
Сьомі Заболотнівські читання «Архітектурна і будівельна книга в Україні»
Восьмі Заболотнівські читання «Архітектурна та будівельна книга в Україні»
Десяті Заболотнівські читання «Архітектурна та будівельна книга в Україні»

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7