Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Дніпропетровська область

Дніпропетровська область утворена 27 лютого 1932 р. Адміністративний центр - м. Дніпро.

Розташована у південно-центральній частині Україні. Територія області знаходиться на Придніпровській височині (висота до 192 м), що поступово знижується в південно-східному напрямку і обривається до долини Дніпра крутим уступом. На крайному півдні височина поступово переходить у Причорноморську низовину. Лівобережна частина області розташована на Придніпровській низовині, на крайному південному сході області - Приазовська височина. Територія області розчленована глибокими долинами річок, балками і ярами.

Клімат помірно континентальний (середня температура січня від -15оС в південно-західній частині, до -17оС на північному сході; липня - відповідно +23оС та +31оС). Кількість опадів становить 450 мм на рік на півдні та до 400 мм на рік на півночі.

Станом на 01.01.2012 р. до Дніпропетровської області входило 22 райони, 20 міст, 46 селищ і 1435 сіл. Населення області налічувало 3320,3 тис. осіб, у т. ч. міське населення становило 2772,2 тис. осіб, сільське - 548,1 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 6 міст Дніпропетровської області: Дніпро, Дніпродзержинськ, Кривий Ріг, Нікополь, Новомосковськ, Павлоград.

У Дніпропетровській області на державному обліку перебуває 35 пам'яток архітектури національного значення.

На території Дніпропетровської області збереглися палаци, адміністративні будинки, громадські заклади, церкви та собори, фортифікаційні споруди XVIII-XX ст.

 


Місто Жовті Води Дніпропетровської області

Жовті Води - місто обласного значення Дніпропетровської області. Через місто протікає р. Жовта (притока Інгульця, басейн Дніпра). Воно розташоване за 134 км від обласного центру м. Дніпра та 359 км від м. Києва. Відповідно до даних Держстатистики кількість мешканців станом на 1 січня 2011 р. складала 48 032 особи.

 




Назву міста виводять від кольору води річки Жовтої. Річка протікає по глинистому руслу й має каламутну жовтувату воду.

Територія сучасного міста була частиною т.зв. Дикого Поля. Долину р. Жовтої з її притоками й навколишніми чагарниками в давнину називали урочищем Жовті Води. Тут стояли козацькі зимівники, укріплені для захисту від татар.

З передісторією міста пов"язана перша видатна перемога українських козацьких військ за керівництва Б. Хмельницького над польсько-шляхетськими військами під час Національно-визвольної війни 1648-1654 рр.

Заснування селища Жовта Ріка (сучасні Жовті Води) пов"язане з промисловим освоєнням краю, а саме відкриттям і розробкою залізорудних родовищ на р. Жовтій.

У 1895 р. почалася розробка надр у с. Весело-Іванівці. Наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. Весело-Іванівським рудником володіло гірничопромислове товариство «Жовта Ріка», засноване в Брюсселі в 1899 р. У 1908 р. рудник передано в оренду іншому бельгійському товариству - «Фермієр».

Поруч з Весело-Іванівським рудником виник Краснокутський рудник.

Наприкінці ХІХ ст. на р. Жовтій розпочали розробку залізної руди Брянське, Криворізьке та Одеське товариства на паях «Рандич і Ко».

Селище Жовта Ріка, в районі якого діяли Весело-Іванівський, Краснокутський та Коломойцевський рудники, виникло поблизу с. Весело-Іванівки.

У роки Першої світової (1914-1918) Громадянської (1918-1920) воєн у місті неодноразово змінювалася влада. На початку 1920 р. у Жовтих Водах встановлено радянську владу.

У 1924 р. створено рудоуправління «Жовта Ріка», а в 1934 р. введено в дію шахту «Капітальна».

У роки Другої світової війни місто було окуповане німецько-фашистськими загарбниками в період з 13 серпня 1941 р. до 20 жовтня 1943 р. Під час окупації на території Жовтих Вод діяла підпільна група.

У 1957 р. Жовті Води віднесено до категорії міст обласного значення.

Наприкінці ХХ ст. у місті працювали підприємства залізорудної промисловості, радіозавод, завод приладобудування, молочний завод, м"ясний і промисловий комбінати, фабрика штучного хутра.

На початку ХХІ ст. у Жовтих Водах працювали радіозавод, хлібозавод, фабрика штучного волокна та ін. Діяли Палац культури, 3 клуби, 22 бібліотеки, історичний музей.



Прочитано: 1854 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Покров Дніпропетровської області
Місто П‘ятихатки Дніпропетровської області
Місто Апостолове Дніпропетровської області
Місто Верхньодніпровськ Дніпропетровської області
Місто Верхівцеве Дніпропетровської області
Місто Марганець Дніпропетровської області
Місто Вільногірськ Дніпропетровської області
Місто Зеленодольськ Дніпропетровської області
Місто Перещепине Дніпропетровської області
Місто Першотравенськ Дніпропетровської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.15 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //