Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Презентація книги Д. В. Малакова «Архітектор Осьмак. Нездолана шляхетність

26 лютого 2013 року в Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г.Заболотного відбулася презентація книги києвознавця Дмитра Васильовича Малакова «Архітектор Осьмак. Нездолана шляхетність» (Київ: «КИЙ, 2012 р.).

 

 

 

 

 



Автор книги корінний киянин. За освітою він інженер (закінчив Київський інженерно-будівельний інститут), а за покликом душі - дослідник історії української культури і краєзнавець. Активно виступає як автор публікацій та ґрунтовних історичних, краєзнавчих досліджень. Протягом двадцяти років працював у Музеї історії Києва, член Національної спілки краєзнавців України, лауреат Премії імені Дмитра Яворницького.

Свою увагу до постаті архітектора Василя Осьмака Дмитро Малаков пояснив бажанням повернути ім"я творцеві архітектурного обличчя Києва, який упродовж багатьох років був позбавлений авторського права на свої творіння через те, що дозволяв собі мати власну точку зору на суспільні процеси в державі. Автор розповів про життєвий і творчий шлях архітектора Осьмака, його внесок у розбудову Києва, який вражає розмаїттям та архітектурно-мистецькою досконалістю. Наголосив, що киянам і досі вірно служать школи, бібліотеки, лікарні, житлові та промислові будівлі, інженерні й спортивні споруди, зведені за проектами цивільного інженера і справжнього зодчого, інтелігента й порядної людини.
Нова книга вийшла у столичному видавництві «Кий». Його єдиний і беззмінний директор Зінаїда Каменецька розповіла, що видавництво започаткувало книжкову серію «Бібліотека Музею історії міста Києва», мета якого - повернення практично з небуття імен багатьох видатних особистостей, які уславили своєю творчою діяльністю Київ. Одним із найвідоміших авторів, який упродовж багатьох років співпрацює з видавництвом, є Дмитро Васильович Малаков. Спільно вони видали понад десять книжок. Директор видавництва звернула увагу, що у його дослідженнях поєднуються глибокі фактологічні знання, ерудиція, точність та образність висловлювань. Презентоване видання має зацікавити архітекторів, істориків, києвознавців та широкий читацький загал. 

На презентацію завітали краєзнавці та земляки героя книги - гоголівчани та нащадки роду архітектора В. Осьмака. Зокрема його родич Петро Медведенко з гордістю розповів усім присутнім про родину Осьмаків.







Краєзнавець із Гоголева Ольга Коцюба та старший науковий співробітник Броварського краєзнавчого музею Марія Овдієнко продовжили розповідь про Василя Осьмака. З їхніх слів присутні заходу дізналися, що ім"я архітектора не було забуте на його батьківщині. Про нього писав дослідник Д. Гамалій на сторінках районної броварської газети, архітекторові присвячено розділ в історико-краєзнавчому нарисі «Дума про Оглав». Виступаючі поділилися цікавими фактами з життя роду Осьмаків.
Один з присутніх на заході читачів розповів громаді про місцезнаходження поховання Василя Осьмака на Соломянському цвинтарі в м. Києві.

Інна Дорофієнко, головний художник-реставратор корпорації «Укрреставрація», захоплена ентузіазмом місцевих мешканців села Гоголева, які зберігають архітектурну спадщину свого земляка Василя Осьмака. У селі архітектор спорудив земську лікарню, вище початкове училище та церкву Різдва Богородиці. У церкві Інна Дорофієнко особисто проводила реставрацію ікон XVII століття. Всі три споруди діють і сьогодні, побудовані вони з дерева на кам"яних підмурках, накриті бляхою та прикрашені різьбленням.

Привітала Дмитра Малакова з виходом нової книжки Наталія Кондель-Пермінова, архітектор, старший науковий співробітник Інституту проблем сучасного мистецтва. Вона наголосила, що будівельна спадщина архітектора Осьмака - це, переважно, освітні, учбові та бібліотечні споруди. На жаль, нині культурні заклади в столиці не будуються. Це питання є особливо актуальним для ДНАББ ім. В. Г. Заболотного. У зв"язку з реконструкцією будівлі Гостиного двору бібліотека знаходиться у невизначеному стані, хоча вже давно піднімається питання про нову будівлю. За сім десятиліть своєї історії ДНАББ ім. В. Г. Заболотного давно вийшла за рамки традиційного книгосховища та стала популярним науковим і культурно-просвітницьким центром.
На презентації були присутні архітектори, будівельники, історики, науковці, студенти, пересічні громадяни. Учасники заходу відзначили, що книга представляє інтерес не тільки для фахівців будівельної галузі, але й для киян і гостей міста, які щодня можуть бачити будинки, побудовані Василем Осьмаком, їх своєрідну велич і гармонійність. Пам"ять про архітектора житиме в його творах, серцях і душах киян.

Фотогалерея:

Презентація книги Д. В. Малакова «Архітектор Осьмак. Нездолана шляхетність»


Прочитано: 2160 раз
Дополнительно на данную тему:
Презентація книжки Дмитра Антонюка «Римо-католицькі кляштори в Україні»
Презентація монографії «Архітектура, будівництво, дизайн в освітньому просторі»
«Невідомі периферії Києва. Північне Правобережжя»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.16 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //