Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Н - П

Плєхов Микола Дмитрович (1902–1969)

Микола Дмитрович Плєхов - учений у галузі великопанельного домобудівництва, професор, дійсний член Академії будівництва і архітектури УРСР.

 

 

 




Народився Микола Дмитрович 1 травня 1902 р. в м. Комунарську (нині м. Алчевськ Луганської обл.), в робітничій родині. Трудову діяльність почав робітником на металургійному заводі.
У 1919 р. добровільно вступив до лав Червоної армії у батальйон О. Пархоменка, брав участь в боях з білогвардійцями. Після завершення Громадянської війни й демобілізації, закінчив робітничий факультет і інженерно-будівельний факультет Харківського технологічного інституту, отримавши кваліфікацію інженера-архітектора. У студентські роки працював на будівництві.
Протягом 1930-1941 рр. М. Плєхов працював в Українському науково-дослідному інституті споруд (УкрНДІС). Саме УкрНДІС на той час був науковим центром, де вирішували проблеми індустріалізації будівництва, збірних конструкцій, зниження матеріаломісткості. У 1934 р. М. Плєхов починає працювати доцентом у Харківському інженерно-будівельному інституті, згодом - завідувачем кафедри архітектурного проектування та деканом архітектурного факультету.
Під час Другої світової війни перебував у лавах Радянської Армії, де будував інженерні споруди військового призначення, передусім, мости. За бойові заслуги його було нагороджено орденом Червоного Прапору та медалями.
Після визволення Києва в 1944 р. був демобілізований і направлений до м. Києва на посаду директора Київського інституту цивільних інженерів, згодом він керував інженерно-будівельним інститутом, одночасно - кафедрою архітектурних конструкцій. Багато уваги також приділяв повоєнній відбудові м. Києва.
У 1953 р. М. Плєхов захистив кандидатську дисертацію. У цьому ж році за підготовку інженерних і наукових кадрів уряд нагородив М. Плєхова орденом Трудового Червоного Прапору.
Від 1954 р. Микола Дмитрович працював начальником Управління у справах архітектури при Раді Міністрів УРСР, першим заступником голови Держбуду УРСР. Одночасно працював завідувачем кафедри в Київському інженерно-будівельному інституті, а також продовжував досліджувати проблеми створення об"ємного блокового домобудування.
У 1957 р. він очолив Науково-дослідний інститут будівельних конструкцій, рік потому його було обрано членом-кореспондентом Академії будівництва та архітектури УРСР. З 1963 р. вів наукову діяльність на кафедрі архітектурних конструкцій Київського інженерно-будівельного інституту.
У цей час розпочалася його новаторська діяльність у галузі збірного залізобетонного будівництва та індустріалізації будівництва, а також зниження його матеріалоємності. Микола Дмитрович вперше запропонував конструкції повнозбірних багатоквартирних будинків, а також розробив теоретичні основи нового індустріального виду будівництва з несучих об"ємних елементів, було створено серію машин для виготовлення блок-кімнат. У 1959 р. М. Плєхов вперше запропонував повнозбірне будівництво з блок-кімнат, а також довів економічні переваги такого виду будівництва.
У 1960 р. в м. Києві, в районі Нивки, було побудовано експериментальний п"ятиповерховий житловий будинок на 80 квартир з блоків кабін з панельними зовнішніми стінами. Повнозбірні п"ятиповерхові житлові будинки також зводилися в Дніпропетровську та Харкові.
У 1968 р. НДІБК, КІБІ та ЦНДІПжитла підготували «Указания по проектированию жилых домов из объемных блоков», що стало підсумком 15-річної наукової діяльності Миколи Дмитровича в галузі вітчизняного домобудування в СРСР.
У 1966 р. М. Плєхов отримав вчене звання професора.
М. Д. Плєхов активно займався громадською діяльністю: був членом правління Спілки архітекторів УРСР, Республіканського товариства охорони пам"ятників архітектури, Вченої Ради інженерно-будівельного інституту, редколегії журналу «Бетон и железобетон», а також очолював секцію «Строительство и архитектура» в Республіканському товаристві «Знання».
Все життя його підтримувала дружина, Євгенія Василівна Горбенко, відомий мистецтвознавець, історик архітектури, архівіст, дослідник архітектурної спадщини та пам"яткоохооронець, архівні матеріали якої Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного отримала нещодавно на зберігання. Основна діяльність Є. В. Горбенко була пов"язана з науковими дослідженнями пам"яток архітектури в Київському науково-дослідному інституті теорії та історії архітектури (згодом - Державному науково-дослідному інституті теорії, історії архітектури і містобудування), де вона працювала з 1963 р. старшим науковим співробітником відділу історії архітектури дорадянського періоду.
У людській пам"яті Микола Дмитрович залишився досвідченим вихователем та педагогом, невтомним громадським діячем та популяризатором нового в архітектурі й будівництві.
Помер М. Д. Плєхов 9 січня 1969 р. в м. Києві.

Фотогалерея:

Плєхов Микола Дмитрович (1902-1969)

Прочитано: 3409 раз
Дополнительно на данную тему:
Пимоненко Микола Корнилович (1862–1912)
Ніколаєв Володимир Миколайович (1847–1911)
Неровецький Олександр Інокентійович (1884–1950)
Приймак Борис Іванович (1909–1996)
Патон Євген Оскарович (1870–1953)
Осьмак Василь Олександрович (1870–1942)
Нарбут Данило Георгійович (1916–1998)
Прахов Адріан Вікторович (1846–1916)
Плотницька Наталія Антонівна
Пламеницька Ольга Анатоліївна

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.15 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //