Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Одеська область

Одеська область утворена 27 лютого 1932 р. Адміністративний центр - м. Одеса.

Розташована на півдні України. Поверхня області, розташованої переважно у межах Причорноморської низовини, пологохвиляста і плоска лесова рівнина. Вона поступово знижується в південно-західному напрямку від 160 до 20 м і сильно розчленована глибоко врізаними (40-70 м) річковими долинами, балками і ярами. Велика рівнина Північного Причорномор'я дуже часто різко обривається до моря, утворюючи високий (до 40 м), ускладнений численними зсувами берег.

Клімат помірно континентальний з м'якою малосніжною нестійкою зимою (середня температура січня -3оС) і спекотним сухим літом (середня температура липня +22оС). Кількість опадів, більша частина яких припадає на літній період року (часто у вигляді злив), становить 380-500 мм на рік.

Станом на 01.01.2012 р. до Одеської області входило 26 районів, 19 міст, у т.ч. 15 малих міст, 33 селища і 1125 сіл. Населення області налічувало 2388,3 тис. осіб, у т. ч. міське населення становило 1595,0 тис. осіб, сільське - 793,3 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 10 міст Одеської області: Одеса, Ананьїв, Балта, Білгород-Дністровський, Болград, Вилкове, Ізмаїл, Кілія, Кодима, Рені.

На території Одеської області збереглася значна кількість православних, мусульманських, католицьких, іудейських та інших культових споруд ХІІІ-ХХ ст. Тут можна помилуватися унікальними одиничними оборонними (ХІІІ-XV ст.) і палацовими (ХІХ ст.) комплексами архітектурних споруд. До наших днів збереглися архітектурні пам'ятки громадського призначення (особняки, адміністративні будинки і будівлі навчальних і лікувальних закладів), часто зустрічаються військові й цивільні монументи XVIII-ХІХ ст. В області розташований Дунайський біосферний заповідник і різноманітні природні об'єкти з нижчим охоронним статусом.


Місто Рені Одеської області

У 2013 р. виповнюється 465 років від першої згадки про м. Рені Одеської області. Нині це районний центр, розташований на лівому березі р. Дунаю за 267 км від обласного центру м. Одеси та 712 км від м. Києва. Згідно з даними останнього Всеукраїнського перепису населення (2001) у місті мешкало 20 761 особа.

 

 У часи Київської Русі на території сучасного міста була річкова пристань, що давньоруською називалася «рені». Є також відомості, що слов"яни називали цю місцевість Перунова Рень. Слово «рень» означає «коса, мілина». «Ринь» - «підводна глино-кам"яна гряда». Перун у східних слов"ян - Бог грому й блискавки.
Точна дата виникнення міста й порту на Дунаї невідома. В історичних документах Рені вперше згадується в 1548 р. На той час поселення входило до складу Молдавського князівства, було значним ремісничим і торговельним центром, а з кінця XVI ст. стало важливим портом. Через місто здійснювалася міжнародна торгівля з Волощиною, Польщею, Портою, звідси на схід вивозили багато худоби, зерна, шкури й хутро, а східні товари - в Центральну і Східну Європу.
У 1621 р. Рені захопили війська Османської імперії. Селище перейменували на Томарово, підпорядкувавши Ізмаїльській райї.
У XVII-XVIII ст. Рені залишалося важливим осередком ремесел і міжнародної торгівлі, хоча її обсяг скоротився.
Протягом російсько-турецьких воєн 1768-1774 і 1787-1791 рр. Рені двічі завойовували російські війська. За умовами Кючук-Кайнарджійського та Яського мирних договорів містечко залишалося під владою Османської імперії.
Після ліквідації Січі в 1775 р. до Рені переселилася частина запорізьких козаків.
Під час війни з Туреччиною (1806-1812 рр.) Рені восени 1806 р. зайняли російські війська. За Бухарестським миром 1812 р. місто увійшло до складу Російської імперії. До середини ХІХ ст. кількість його населення збільшилася: від 1 547 до 8 263 осіб. Основна частина населення займалася ремеслами й торгівлею, зокрема міжнародною.
У 1856 р. у місті працювали 4 майстерні з виготовлення воску й мила, 3 заводи з виробництва цегли й черепиці. Розвивалося мукомельне виробництво, переробка винограду та фруктів.
Від 1857 р. Рені відійшло до складу Молдавії, яка в 1859 р. об"єдналася з Волощиною (Валахією) й у 1861 р. почала називатися Румунією. Однак за Берлінським договором 1878 р. Рені знову відійшло до Російської імперії.
У 1877 р. через місто прокладено залізницю Бендери - Рені - Галац. У 1886 р. створено Чорноморсько-Дунайське й Дунайське пароплавства.
У другій половині ХІХ та на початку ХХ ст. Рені розвивалося як річковий порт.
На початку ХХ ст. Рені залишалося заштатним містом Ізмаїльського повіту.
У роки Першої світової (1914-1918) і Громадянської (1918-1920) воєн у місті неодноразово змінювалася влада. На початку 1918 р. Рені захопили румунські війська. Місто отримало статус муніципії.
У червні 1940 р. Рені відійшло до складу УРСР і стало районним центром. Місто стало районним центром Ізмаїльської області УРСР.
У роки Другої світової війни місто було окуповане німецько-фашистськими загарбниками в період з 19 липня 1941 р. до 29 серпня 1944 р.
У повоєнні роки відновлено роботу порту, лісотарного заводу, рибозаводу, райпромкомбінату.
У 1950-1960-х рр. механізовано й реконструйовано ренійський порт, реконструйовано залізничне депо тощо.
У 1970-х рр. у Рені діяли 2 кінотеатри, 5 бібліотек, 2 клуби, народний університет.
Наприкінці ХХ ст. у місті працювали хлібний і цегельний заводи, м"ясокомбінат, тарно-рибний цех Ізмаїльської філії Чорноморського виробничого об"єднання «Антарктика» тощо.
Прочитано: 2029 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Роздільна Одеської області
Місто Кодима Одеської області
Місто Татарбунари Одеської області
Місто Ананьїв Одеської області
Місто Арциз Одеської області
Місто Балта Одеської області
Місто Березівка Одеської області
Місто Подільськ Одеської області
Місто Болград Одеської області
Місто Теплодар Одеської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.23 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7