Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Запорізька область

Запорізька область утворена 10 січня 1939 р. Адміністративний центр - м. Запоріжжя.

Розташована на південному сході України. Більшість території має рівнинну поверхню. Найбільш підвищена місцевість - в середньо-східній частині області - Приазовська височина. На півдні, між Приазовською височиною і Азовським морем, розташована західна частина Приазовської берегової рівнини, яка західніше р. Молочної переходить у Причорноморську, що зливається із Запорізькою внутрішньою рівниною, яка межує з південно-східними окраїнами Придніпровської височини.

Клімат помірно континентальний, з малосніжною і переважно теплою зимою (середня температура січня -4оС) та спекотним літом (середня температура липня +23оС). Середня кількість опадів становить 448 мм на рік.

Станом на 01.01.2012 р. до Запорізької області входило 20 районів, 14 міст, 22 селища і 914 сіл. Населення області налічувало 1791,6 тис. осіб, у т. ч. міське населення становило 1379,3 тис. осіб, сільське - 412,3 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 6 міст Запорізької області: Запоріжжя, Бердянськ, Гуляйполе, Мелітополь, Оріхів, Токмак.

У Запорізькій області на державному обліку перебуває 5 пам'яток архітектури національного значення.


Місто Василівка Запорізької області

Місто Василівка Запорізької області - районний центр, розташований на березі Каховського водосховища за 58 км від обласного центру м. Запоріжжя. За даними Держкомстату України, станом на 1 січня 2012 р. у місті мешкало 14 059 осіб.


 У 1775 р., внаслідок ліквідації Запорізької Січі, розпочався процес розподілу Запорізьких земель у власність поміщикам. 27 липня 1783 р. правитель канцелярії Г. Потьомкінка Василь Попов отримав право власності на 43 тисячі десятин землі, які були розмежовані. За його іменем названа новостворена слобода - Василівка.
Зі своїх маєтків на Катеринославщині, Чернігівщині та Полтавщині В. Попов переселяє у Василівку значну кількість кріпаків, кілька кріпацьких родин, куплених у Курській губернії.
З 1791 р. розпочалася активна забудова слободи. У 1799 р. тут оселився власник садиби В. Попов.
У 1820-1830-х рр. поміщик збудував тут цегельний і винокурний заводи, завод з випалювання вапна.
У 1831 р. Василівці надано статус містечка, тут містилася головна контора управління всіма маєтками В. Попова.
У 1874 р. через містечко прокладено Лозово-Севастопольську залізну дорогу, що сприяло збільшенню товарообігу через Василівку.
У 1886 р. в містечку мешкало 1 910 осіб. Діяли церква, синагога, лікарня, завод сельтерської води, спиртовий склад тощо.
У 1903 р. у Василівці почала працювати бібліотека.
У січні 1918 р. внаслідок воєнних дій Громадянської війни в містечку встановлено радянську владу.
У роки Другої світової війни містечко було окуповане німецько-фашистськими загарбниками в період з 5 жовтня 1941 р. до 26 жовтня 1941 р.
Після закінчення війни у Василівці відновлювали роботу промислові підприємства. Зокрема, введено в експлуатацію маслобійню, частково маслозавод, електростанцію, друкарню, паровий вітряк тощо.
У 1945 р. Василівці надано статус селища міського типу.
У 1950-х рр. в селищі активно розвивається промислове виробництво. На території колишньої машинно-тракторної станції було створено об"єднання райсільгосптехніки. При об"єднанні зведено ремонтні цехи, автопідприємство, різноманітні служби, в тому числі служба обслуговування машинно-тракторного парку.
У 1954 р. Василівці надано статус міста районного підпорядкування.
У 1964 р. тут почала працювати взуттєва фабрика, у 1973 р. - авторемонтний завод.
Наприкінці ХХ ст. у місті діяли хлібокомбінат з макаронною фабрикою, маслозавод, вапняковий завод, міськрайпобуткомбінат. Функціонували 2 будинки культури, кінотеатри, народний музей.
Нині у Василівці знаходиться історико-архітектурний музей-заповідник «Садиба Попова» із замком, збудованим у 1884 р. (автор проекту - архітектор О. Агеєнко).
На околицях міста, біля підніжжя Лисої гори, виявлено могильник доби неоліту (V тисячоліття до н. е.) з понад 30 похованнями. Поряд з могильником знайдено рештки поселення доби пізньої бронзи (І тисячоліття до н. е.).Прочитано: 1577 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Оріхів Запорізької області
Місто Вільнянськ Запорізької області
Місто Гуляйполе Запорізької області
Місто Дніпрорудне Запорізької області
Місто Кам’янка-Дніпровська Запорізької області
Місто Пологи Запорізької області
Місто Молочанськ Запорізької області
Місто Приморськ Запорізької області
Місто Токмак Запорізької області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7