Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Херсонська область

Херсонська область утворена 30 березня 1944 р. Адміністративний центр - м. Херсон.

Розташована на півдні України у степовій зоні Східно-Європейської рівнини в нижній течії Дніпра. Із заходу на схід територія області простягається на 258 км, з півдня на північ майже на 180 км. На території області знаходиться найбільша в Європі пустеля - Олешківські піски.

Клімат помірно континентальний, посушливий. Середня температура січня -2,1оС, середня температура липня +22,4оС. Річна кількість опадів складає від 300 до 420 мм на рік.

Станом на 01.01.2012 р. до Херсонської області входило 18 районів, 9 міст, 31 селище і 658 сіл. Населення області налічувало 1083,3 тис. осіб, у т. ч. міське населення становило 662,4 тис. осіб, сільське - 420,9 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 7 міст Херсонської області: Херсон, Берислав, Генічеськ, Каховка, Нова Каховка, Скадовськ, Цюрупинськ.

У Херсонській області на державному обліку перебуває 32 пам'ятки архітектури та містобудування національного значення, 3 пам'ятки історії, 30 пам'яток археології.


Місто Олешки Херсонської області

Місто Олешки (до 1928 р. - Олешки) Херсонської області - районний центр, розташований на лівому березі р. Кінки (рукав Дніпра), за 9 км від залізничної станції з однойменною назвою. За останнім Всеукраїнським переписом населення, станом на 05.12.2001 р. у місті мешкало 24 011 осіб.

 

 

 Дослідники зазначають, що місто засноване греками в Х ст. Перша згадка про «град Олешшя», в якому князь Давид «захопив греків і забрав у них все майно», датується 1084 р. На території сучасного міста в Х-ХІІІ ст. існувало слов"янське торговельне містечко Олешшя - опорний пункт Київської Русі в нижній течії Дніпра. Через нього проходив торговельний шлях з Києва до Візантії та Подністров"я.
У 1164 р. містечко відвідали посол кесаря та новий митрополит Іоанн.
Внаслідок монголо-татарської навали й оселення татар у Причорномор"ї місто на тривалий час занепало. Наступна згадка про нього датується 1711 р. Тоді це було урочище Олешки, де запорізькі козаки, які приєдналися в 1708 р. до Мазепи й разом з ним покинули Україну, заснували Олешківську Січ. Це сталося після зруйнування Бутурліним і Скоропадським Кам"янської Січі. В Олешках козаки перебували до 1728 р., згодом вони повернулися на Кам"янську Січ, а в 1734 р. заснували Нову Січ на р. Підпільній.
З 1783 р. розпочалося активне заселення краю. Після того, як у 1802 р. було створено Таврійську губернію, Олешкам надано статус міста і воно стало центром Дніпровського повіту.
До 1845 р. в Олешках існували залишки козацьких укріплень: рови, вали й редути, однак згодом їх заорали й засадили шелюгою, щоб затримати наступ піску на місто. Після завоювання Криму Росією на місці козацьких укріплень у 1784 р. оселили державних селян, село отримало давню назву Олешки.
У 1876 р. Олешки отримали статус міста.
Наприкінці ХІХ ст. в Олешках діяли земська лікарня, типографія, церковнопарафіяльні школи, земські школи тощо. У цей час тут мешкало 9 000 осіб.
Сучасну назву місто отримало на відзначення пам"яті про більшовика, наркома продовольства О. Цюрупи (1870-1928), який є уродженцем міста.
У 1934 р. в Цюрупинську введено в експлуатацію Будинок культури, кінотеатр, радіовузол.
У роки Другої світової війни місто було окуповане німецько-фашистськими загарбниками в період з 10 вересня 1941 р. до 3 листопада 1943 р.
У повоєнні роки почалася відбудова народного господарства. До кінця 1944 р. у місті працювали харчосмаковий комбінат, промкомбінат, винзавод, торфопідприємство.
У 1956 р. Цюрупинську надано статус міста районного підпорядкування.
У 1970-х рр. у місті працювали: маслозавод, харчосмакова фабрика, Цюрупинська швейна фабрика, райпобуткомбінат, 5 будівельних установ, шовкобаза, річковий вокзал, підприємство залізничного транспорту, автотранспортні підприємства.
На початку ХХІ ст. у місті працювали паперовий комбінат, маслоробний та виноробний заводи, завод металевих виробів, швейна фабрика, рибне господарство, Нижньодніпровська науково-дослідна станція для заліснення пісків і виноградництва на пісках; діяли Будинок культури і дозвілля ім. Т. Г. Шевченка, Центр культури та дозвілля, 5 бібліотек, тощо.
У Цюрупинську розташовані дендропарк і сосновий бір - заповідне урочище місцевого значення, знаходиться Олешківська Січ (1711-1728).
На території Олешківських пісків виявлено пам"ятки археології від кам"яного віку, доби бронзи до пізнього Середньовіччя.
Прочитано: 1507 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Генічеськ Херсонської області
Місто Берислав Херсонської області
Місто Гола Пристань Херсонської області
Місто Каховка Херсонської області
Місто Скадовськ Херсонської області
Херсон

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7