Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Черкаська область

Черкаська область утворена 7 січня 1954 р. з південних районів Київської області і лівобережного Золотоніського району Полтавської області. Адміністративний центр - м. Черкаси.

Правобережна частина території області розташована в межах Придніпровської височини (абсолютні висоти 80-260 м), що вирізняється в цьому районі величезною кількістю розгалужених і глибоко врізаних (до 160 м) річкових долин, балок і ярів. Лівобережна частина розташована на Придніпровській низовині, що становить слабохвилясту терасовану рівнину з абсолютними висотами 80-150 м. На території області розташоване Кременчуцьке і Канівське водосховища. Основні водні артерії - річки Дніпро, Рось, Вільшанка, Тясмин, Гірський Тікич і Гнилий Тікич.

Клімат помірно континентальний, з м'якою зимою з частими відлигами (середня температура січня -6оС) і теплим, трохи посушливим літом (середня температура липня +20оС). Кількість опадів, більша частина яких припадає на літній період, становить 450-520 мм на рік.

Станом на 01.01.2012 р. до Черкаської області входило 20 районів, 16 міст, у т.ч. 13 малих міст, 15 селищ і 824 села. Населення області налічувало 1277,3 тис. осіб, у т. ч. міське населення становить 718,4 тис. осіб, сільське - 558,9 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 11 міст Черкаської області: Черкаси, Городище, Звенигородка, Золотоноша, Кам'янка, Канів, Корсунь-Шевченківський, Сміла, Тальне, Умань, Чигирин.

На обліку в Черкаській області знаходиться 2403 пам'ятки археології, з них 16 - національного значення; 1818 пам'яток історії, з них 4 - національного значення; 182 пам'ятки архітектури та містобудування, з них 56 - національного значення; 358 пам'яток монументального мистецтва, з них 1 - національного значення.

На території Черкаської області збереглися різностильові православні, католицькі, іудейські культові споруди ХІІ-ХХ ст. Від оборонних будівель в основному залишилися фрагменти земляних валів і ровів, а цивільну архітектуру представлено палацами, адміністративними будинками, парковими спорудами і пам'ятками XVIII-ХХ ст.


Місто Ватутіне Черкаської області

Місто Ватутіне Черкаської області - місто обласного значення, розташоване на р. Шполці (притока Гнилого Тікичу, басейн Південного Бугу) за 109 км від обласного центру м. Черкас та 188 км від м. Києва. За даними останнього Всеукраїнського перепису населення (2001 р.), кількість мешканців міста становила 20 027 осіб.

 

 Місто назване на честь радянського полководця Героя Радянського Союзу генерала армії М. Ф. Ватутіна, під командуванням якого війська І Українського фронту брали участь у Корсунь-Шевченківській битві й визволяли Черкаську область від німецько-фашистських загарбників.
Ватутіне засноване у зв"язку з освоєнням Юрківського буровугільного родовища поблизу с. Юрківки та будівництвом комплексу підприємств для видобування й переробки бурого вугілля. Наприкінці ХІХ ст. мешканці сіл навколо Юрківського родовища звернули увагу на «землю, що горить». Перші геологорозвідувальні роботи проводилися тут із червня 1930 р. Наприкінці 1931 р. на території Юрківського родовища споруджено 3 шахти. Згодом збудовано відкритий кар"єр, а також введено в експлуатацію електростанцію.
Після завершення Другої світової війни на Юрківському родовищі розпочалося будівництво комплексу промислових підприємств для видобування і переробки бурого вугілля.
У 1946 р. закладено перший камінь нового міста. У цьому ж році відбудували шахту «Октябрика».
У 1947 р. розпочато освоєння Юрківського вугільного розрізу для видобування вугілля відкритим способом.
У 1949 р. територію робітничого поселення перетворено на селище міського типу і названо Ватутіне.
У 1951 р. закладено фундамент Юрківської ТЕЦ, будівництво якої завершено в 1952 р. У цьому ж році введено в експлуатацію брикетну фабрику.
У 1952 р. Ватутіне віднесено до категорії міст районного підпорядкування.
У 1955 р. в місті споруджено залізничний вокзал.
У 1970-х рр. тут працювали цегельний завод, завод вогнетривких матеріалів, м"ясокомбінат, діяли Палац культури, бібліотеки, широкоекранний кінотеатр.
Наприкінці ХХ ст. Ватутіне відоме як один із центрів Дніпропетровського буровугільного басейну (шахтоуправління «Ватутінське», брикетна фабрика). У місті працювали комбінат вогнетривів, завод залізобетонних виробів, асфальтовий завод, заводоуправління будівельних матеріалів, м"ясний та хлібний комбінати, ремонтно-механічний і деревообробний заводи.
На початку ХХІ ст. тут працювали м"ясо- і хлібокомбінати, комбінат вогнетривів, ремонтно-механічний завод, 2 автотранспортні підприємства. Діяли історичний музей, кінотеатр, 4 бібліотеки, Палац культури.Прочитано: 1889 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Корсунь-Шевченківський Черкаської області
Місто Золотоноша Черкаської області
Місто Городище Черкаської області
Місто Жашків Черкаської області
Місто Кам’янка Черкаської області
Місто Шпола Черкаської області
Місто Канів Черкаської області
Місто Монастирище Черкаської області
Місто Тальне Черкаської області
Місто Христинівка Черкаської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7