Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Донецька область

У сучасних межах Донецька область утворена 3 червня 1938 р. (у 1938-1961 рр. - Сталінська), коли з її складу відокремили Ворошиловградську (нині Луганська) область. Адміністративний центр області - м. Донецьк.

Розташована на південному сході Україні. Рельєф області переважно рівнинний (висота до 200 м), розчленований ярами і балками. На північному сході знаходиться Донецький кряж висотою до 367 м. На заході кряж переходить у Придніпровську низовину, а на півдні - в Приазовську низовину. На півдні - вузька смуга Причорноморської низовини, яка уступами обривається до Азовського моря. Характерною особливістю рельєфу Донецької області є наявність форм антропогенного походження - териконів, кар'єрів тощо.

Клімат області континентальний, з посушливо-суховійними явищами. Середня температура січня від -5 до -8оС, липня - від +21 до +23оС). Кількість опадів становить 500 мм на рік.

Відповідно до статистичних даних станом на 01.01.2012 р. до Донецької області входило 18 районів, 52 міста, 131 селище і 1118 сіл. Населення області налічувало 4403,2 тис. осіб, у т. ч. міське населення становило 3987,4 тис. осіб, сільське - 415,8 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 8 міст Донецької області: Донецьк, Артемівськ, Горлівка, Краматорськ, Макіївка, Маріуполь, Слов'яногірськ, Слов'янськ.

На території Донецької області знаходиться 13 пам'яток архітектури національного значення.


Місто Авдіївка Донецької області

 

Місто Авдіївка Донецької області - місто обласного підпорядкування, розташоване на р. Кам"янці (басейн р. Сіверський Донець) за 18 км від обласного центру м. Донецька та за 665 км від м. Києва. Відповідно до даних останнього Всеукраїнського перепису населення (2001), кількість його мешканців складала 37 237 осіб.

 

 



За переказом, місто назване на честь першого поселенця Авдія. Існує інша версія, відповідно до якої місто назване за назвою села, звідки прибули першопоселенці (Чернігівщина, де є дві Авдіївки). Назва значнішої, Сосницької Авдіївки, походить від імені її засновника Авдія, князя сіверського.
Згідно з архівними документами та легендами, близько 1770 р. кріпак-утікач Авдій оселився серед степу в Куцому Яру, заснувавши тут нове поселення. Мешкали в ньому, як і в більшості сіл нинішнього Донбасу, переселенці з Правобережної України та прилеглих губерній Росії. Мешканці вирощували сільськогосподарські культури (переважно зернові).
У 1861 р. в Авдіївці мешкало 2,3 тис. осіб.
У 1884 р. в селі відкрили Катерининську залізницю, у зв"язку з чим в житті села відбулися докорінні зміни й перетворення поселення в селище. Станція за кілька кілометрів від села дістала його назву. Тут було розміщено депо на 40 стоянок, товарну станцію.
На початку 1900 р. в селі збудовано цегельний завод. З 1905 р. він почав випуск, крім цегли, черепиці.
Наприкінці 1917 р. в результаті воєнних дій Громадянської війни в Авдіївці встановлено радянську владу.
У 1923 р. Авдіївці надано статус селища міського типу й визначено центром району. Загалом, місто було райцентром у 1923-1931 рр., 1938-1963 рр. У 1956 р. Авдіївці надано статус міста.
Під час Другої світової війни Авдіївку було окуповано німецько-фашистськими загарбниками в період з 21 жовтня 1941 р. до 8 вересня 1943 р. Під час окупації в місті й на території району діяли партизанські загони.
У 1960 р. тут збудовано найбільший у Європі коксохімічний завод, який нині є провідним підприємством Авдіївки. У 1963 р. його введено в експлуатацію та видано першу продукцію.
У 1965-1990 рр. Авдіївка входила до Ясинуватського району, з 1990 р. - місто обласного підпорядкування.
У м. Авдіївці є однойменна залізнична станція.
На початку ХХ ст. в Авдіївці працювали коксохімічний завод, заводи залізобетонних виробів і будівельних деталей, металоконструкцій, підприємства залізничного транспорту, будівельної індустрії та агропромислового комплексу, об"єднання швейних і галантерейних виробів, хлібозавод тощо.
Поблизу міста знаходиться Авдіївське родовище скляних пісків.
На початку ХХІ ст. в Авдіївці працювали заводи залізобетонних конструкцій і будівельних деталей, три будівельні управління, завод металоконструкцій, підприємства з видобування скляних пісків із родовища, виробництва швейної й галантерейної продукції, завод нестандартного обладнання (для залізничного транспорту), хлібозавод, підприємства залізничного транспорту. Є Будинок дитячої і юнацької творчості, клуб для дітей-інвалідів; Будинок культури, техніки і спорту коксохімічного заводу.
На околицях міста виявлено в кургані кам"яну скульптуру (бабу), що свідчить про перебування в цих місцях кочовиків ІХ-ХІІІ ст.











Прочитано: 2322 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Святогірськ Донецької області
Місто Волноваха, Донецької області
Місто Гірник Донецької області
Місто Докучаєвськ Донецької області
Місто Амвросіївка Донецької області
Місто Добропілля Донецької області
Місто Слов‘янськ Донецької області
Місто Маріуполь Донецької області
Місто Красногорівка Донецької області
Місто Залізне Донецької області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.22 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //