Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»

20 серпня 2008 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В.Г. Заболотного відбулася презентація книги про українського архітектора В.В. Вечерського «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка».

У рамках презентації демонструвалась книжкова виставка про творчість Віктора Васильовича Вечерського – кандидата архітектури, лауреата Державних премій України в галузі архітектури, Заслуженого працівника культури України, дійсного члена ICOMOS, члена-кореспондента Української академії архітектури.
У читальному залі бібліотеки буде відкрито виставку авторських графічних робіт В.В. Вечерського, виконаних в різних техніках.



Відкрила презентацію Г.А. Войцехівська, директор бібліотеки, яка зазначила, що у бібліотеці започатковано добру традицію - щороку проводити презентацію нових видань відомого українського історика архітектури В.В. Вечерського. Видання автора висвітлюють актуальні проблеми сьогодення і присвячені питанням історії архітектури, містобудування, пам»яткоохоронної справи, підготовки майбутніх поколінь фахівців. Своїми працями В.В. Вечерський робить значний внесок у розвиток національної культурної спадщини, створення наукової бази для її вивчення і збереження. Автор - кандидат архітектури, лауреат Державних премій України в галузі архітектури, Заслужений працівник культури України, дійсний член ІСОМОS, член-кореспондент Української академії архітектури, заступник директора НДІ пам»яткоохоронних досліджень.

У своєму виступі В.В. Вечерський коротко охарактеризував презентоване видання. Він зазначив: «Хронологічні рамки матеріалів біобібліографічного покажчика - з 1985 р. до березня 2008 р., але сьогодні кількість видань уже збільшилася. У покажчику вміщено репродукції 133 графічних робіт, виконаних у різних техніках протягом 1974-1984 рр. Це студентські етюди і зарисовки з натури, а також архітектурна графіка, пов»язана з моїм навчанням на архітектурному факультеті Київського державного художнього інституту. У середині 1980-х рр. мої графічні роботи експонувалися на виставці, присвяченій українській архітектурній спадщині (на виставці в Лютеранській кірсі, тоді - виставковому залі Музею народної архітектури і побуту). Це не була персональна виставка, але близько 50% в експозиції займали мої роботи. Тоді відвідав цю виставку і досить тепло відгукнувся про неї Олесь Гончар, а потім на ній побував Василь Перевальський - класик української графіки. Він подивився цю виставку і сказав: «Ти вже можеш бути професійним графіком, але для того, щоб бути графіком справжнім, потрібно відмовитися від усього іншого». Але я відмовився від графіки і почав займатися наукою. Хоча, можливо, я ще повернуся до графіки, тому що архітектурна графіка відображає архітектурні пам»ятки - єдине, що мене в цьому житті цікавить».

У презентації взяла участь О.М. Сердюк, директор Науково-дослідного інституту пам»яткоохоронних досліджень, яка, зокрема зазначила: «Сьогодні Віктор Вечерський один з небагатьох в Україні професійних істориків архітектури і, напевно, найактивніший серед них. Він є автором кількох наукових монографій, двох навчальних посібників з всесвітньої історії архітектури та співавтором першої фундаментальної «Історії української архітектури».

У своєму виступі Олена Михайлівна відзначила особливості графіки Віктора Васильовича, що полягають в знаковості кожної графічної роботи - тут немає випадковості, це нетиражовані роботи, кожна зроблена з настроєм, глибока, абсолютно різноманітна за технікою.

Виступи продовжив архітектор О.Д. Романченко, начальник відділу Державної служби з питань національної культурної спадщини, який високо оцінив графічні роботи, що охопили широкий географічний діапазон - від східних районів (Сумщина, Чернігівщина) до західних (Закарпаття), фундаментальні праці В.В. Вечерського, його викладацьку працю та адміністративну роботу. Олександр Дмитрович наголосив на тому, що В.В. Вечерський є автором законодавчих актів, автором програм, членом Науково-методичних рад, експертної ради з питань культурної спадщини.

Участь у презентації взяв архітектор В.Б. Биков, колишній головний архітектор Сумщини, а нині - керівник служби Укрінвестекспертизи в Сумській області. Він відзначив титанічну працю В.В. Вечерського з видання наукових праць з архітектурної спадщини, партнерську співпрацю при проведенні досліджень архітектурних пам»яток Сумщини.

Ю.В. Белічко, професор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, присутній на заході, дав високу оцінку творчій і викладацькій діяльності В.В. Вечерського і підкреслив, що Віктор Васильович належить до когорти широко обізнаних і глибоко освічених професіоналів у сфері містобудівної і архітектурної спадщини, яких в Україні зовсім мало, достеменно володіє методологією наукових досліджень і його внесок у дослідження пам»яток архітектури акумульовано в біобібліографічному покажчику. Юрій Васильович розповів присутнім про те, що батько В.В. Вечерського - художник, мати - видавець, тому його захоплення мистецтвом і хорошою книгою має родинні корені. Ю.В. Белічко дав високу оцінку публікаціям з будь-якої тематики, особливо цінні публікації, що популяризують архітектурну спадщину України.

На презентації виступила Т.О. Трегубова, науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклору і етнології імені М.Т. Рильського НАН України, яка, зокрема сказала: «Це не підведення підсумків науково-творчої діяльності видатного дослідника і митця до його півстолітнього ювілею, - сказала Тетяна Олександрівна, - це, швидше, платформа для подальшого прискореного творчого злету, привід для осмислених дій перед новим стартом. Українська наука повинна бути вдячна родині Віктора Васильовича, яка створила сприятливі умови для його активної наукової діяльності».

На презентації виступила І.П. Дорофієнко, головний художник-реставратор корпорації «Укрреставрація», яка відзначила високу громадянську позицію, професійний патріотизм В.В. Вечерського, що відображається на його діяльності з удосконалення законодавчої та нормативно-методичної бази дослідження і збереження культурної спадщини.

На презентації також виступили керівники творчих архітектурних майстерень - відомі українські архітектори Ю.М. Бородкін та Г.О. Духовичний, які дали високу оцінку професіоналізму В.В. Вечерського.


  Учасники презентації мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою «Творчий доробок архітектора В.В. Вечерського», підготовленою працівниками бібліотеки, та , яка ознайомила присутніх з художнім доробком талановитого українського вченого, відкрила ще одну грань його діяльності, його професійне ставлення до національної спадщини.

персональнf виставкf графічних робіт В.В. Вечерського


Прочитано: 6931 раз
Дополнительно на данную тему:
Презентація книжки Дмитра Антонюка «Римо-католицькі кляштори в Україні»
Презентація монографії «Архітектура, будівництво, дизайн в освітньому просторі»
«Невідомі периферії Києва. Північне Правобережжя»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень
Презентація книги «Хто є хто в будівництві та архітектурі. Вип. 4»(К., 2008)

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.15 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //