Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Кіровоградська область

Кіровоградська область утворена 10 січня 1939 р. Адміністративний центр - м. Кіровоград.

Розташована у центральній частині України на південних схилах Придніпровської височини, що обумовлює нерівний горбистий рельєф. На її території знаходиться велика кількість балок і ярів.

Клімат помірно континентальний, з м'якою зимою (середня температура січня -5,5оС) і спекотним літом (середня температура липня - +21оС).

Станом на 01.01.2012 р. до Кіровоградської області входило 21 район, 12 міст, 27 селищ і 996 сіл. Населення області налічувало 1002,4 тис. осіб, у т. ч. міське населення становило 622,9 тис. осіб, сільське - 379,5 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 5 міст Кіровоградської області: Кіровоград, Бобринець, Новомиргород, Новоукраїнка, Олександрія.

У Кіровоградській області на державному обліку перебуває 15 пам'яток архітектури та містобудування національного значення.


Місто Бобринець Кіровоградської області

Місто Бобринець Кіровоградської області - районний центр, розташований на р. Бобринці (притока Сугоклії, басейн Південного Бугу) за 51 км від обласного центру м. Кропивницького та за 331 км від м. Києва. Відповідно до статистичних даних Держкомстату України станом на 01.01.2012 р. в місті мешкало 10 944 особи.

 За переказом, селище названо іменем першого поселенця - полтавського козака Хоми Бобрика. Інший переказ стверджує, що його заснували вихідці з Великого Бобрика, що на р. Кодимі. Ще один - пов"язує назву з найменуванням річки, в якій за тих часів водилося багато бобрів.
Бобринець виник у середині XVIII ст. як запорізький зимівник Бугогардівської паланки. Вперше згадується в 1767 р. за назвою Малий Бобринець. Є кілька легенд про виникнення міста. У одній із них йдеться про те, що місто було передане в дарунок графові Бобринському (незаконнонародженому синові Єлизавети І) від імператриці й на його честь назване Бобринцем.
Після ліквідації Запорізької Січі зимівник перетворений на казенне село.
У 1816 р. тут мешкало 1 910 осіб.
У 1828 р. Бобринець отримав статус повітового міста Херсонської губернії. Після 1865 р. - заштатне місто.
У 1890 р. в Бобринці з передмістям мешкало 10 053 особи.
На початку ХХ ст. у Бобринці працювали чавуноливарний, колісний, шкіряний і миловарний заводи. Розвивалися фургонно-колісна, ковальська та швейна галузі. Основним напрямком сільськогосподарського виробництва було землеробство і скотарство.
У результаті подій Громадянської війни 1918-1920 рр. у місті встановлено радянську владу.
У 1923 р. в місті працювало 5 млинів, електростанція, 7 маслозаводів, близько 100 торговельних підприємств.
У 1930 р. Бобринець віднесено до категорії селищ міського типу, а в 1938 р. надано статус міста.
У 1940-х рр. у місті працювали міський будинок культури, 7 клубів, бібліотека.
У роки Другої світової війни місто було окуповане німецько-фашистськими загарбниками в період з 06 серпня 1941 р. до 16 березня 1944 р. Під час окупації на території міста діяли підпільні організації.
У 1944 р. в місті відбудовано електростанцію, маслозавод, інкубаторну станцію, слюсарну, столярну, взуттєву, вагову майстерні та ін. підприємства.
Наприкінці ХХ ст. у місті працювали завод продовольчих товарів, маслоробний, комбікормовий і цегельний заводи, гранітний кар"єр. Діяв історико-краєзнавчий музей.
На початку ХХІ ст. у місті працювали хлібоприймальне підприємство, пункт очищення насіння, райагробуд, численні малі переробні підприємства усіх форм власності. Діяли 3 Будинки культури, 4 бібліотеки, музей історії краю тощо.
На території міста та його околицях виявлено кургани доби бронзи (ІІ тисячоліття до н. е.) та скіфських часів; скіфське поселення (V-IV ст. до н. е.); знахідки римських монет (ІІ ст. н. е.). Досліджено кілька курганів з кочівницькими похованнями Х-ХІ ст.Прочитано: 3039 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Долинська Кіровоградської області
Місто Помічна Кіровоградської області
Місто Новомиргород Кіровоградської області
Місто Світловодськ Кіровоградської області
Місто Гайворон Кіровоградської області
Місто Знам`янка Кіровоградської області
Місто Новоукраїнка Кіровоградської області
Місто Мала Виска Кіровоградської області
Місто Благовіщенське Кіровоградської області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7