Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Хмельницька область

Хмельницька область утворена 22 вересня 1937 р. Адміністративний центр - м. Хмельницький.

Розташована на заході України. Більшу частину області займає Подільська височина (переважні висоти 270-370 м), по якій проходять вододіли Дніпра, Південного Бугу і Дністра. На північному заході в межі області заходить Волинська височина (висоти до 329 м), а на півночі - Поліська низовина (висоти 200-250 м). Південний захід перетинає Товтровий кряж, на якому є найвища точка області - гора Велика Бугаїха (409 м). Тут поширені карстові форми рельєфу, трапляються печери (Атлантида, Залучанська). Крайній південь має пасмоподібну поверхню, розчленовану крайньоподібними долинами приток Дністра. Рівень Дністровського водосховища (121 м) є найнижчою висотною відміткою. Поверхня області, в основному, становить пологохвилясту лесову рівнину.

Клімат помірно континентальний з м'якою зимою (середня температура січня -5оС) і теплим, вологим літом (середня температура липня +19оС). Річна кількість опадів складає 500-640 мм на рік.

Станом на 01.01.2012 р. до Хмельницької області входило 20 районів, 13 міст, 24 селища і 1414 сіл. Населення області налічувало 1320,2 тис. осіб, у т. ч. міське населення становило 728,2 тис. осіб, сільське - 592,0 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 12 міст Хмельницької області: Хмельницький, Волочиськ, Городок, Деражня, Дунаївці, Ізяслав, Кам'янець-Подільський, Красилів, Полонне, Славута, Старокостянтинів, Шепетівка.

У Хмельницькій області на державному обліку перебуває 230 пам'яток архітектури та містобудування національного значення, 4 пам'ятки історії, 12 пам'яток археології, 3 історико-культурні заповідники.


Місто Деражня Хмельницької області

Місто Деражня Хмельницької області - районний центр, розташований на р. Вовк (притока Південного Бугу) за 41 км від обласного центру м. Хмельницького та за 296 км від м. Києва. Відповідно до статистичних даних Держкомстату України, станом на 01.01.2011 р. у місті мешкало 10 185 осіб.Згідно з історичними джерелами, населений пункт заснований вихідцями з Кальної Деражні. Слова «деражня» давньоруського походження й означає «місце первинної обробки деревини».
Вперше воно згадується в історичних джерелах у 1431 р.
Протягом XVI ст. Деражня неодноразово потерпала від нападів татар. У 1567 р. містечко було спалене, проте до 1570 р. відновлене.
У 1614 р. польський король Сигізмунд ІІІ Ваза надав містечку Магдебурзьке право.
У XVII ст. місто належало гетьману І. Виговському, а згодом передане князям Любомирським.
З кінця 1770-х рр. у Деражні працювала суконна мануфактура і броварня.
Після другого поділу Польщі у 1793 р. місто відійшло до Російської імперії. З 1798 р. - містечко Летиківського повіту Подільської губернії, з 1804 р. - волосний центр.
У 1840-1860-х рр. у Деражні збудовано свічкову фабрику, цукроварню, винокурню, броварню, цегельний завод.
У 1896 р. через містечко прокладено залізничну колію.
У роки Громадянської війни 1918-1920 рр. у Деражні неодноразово змінювалася влада. У 1920 р. в місті встановлено радянську владу.
З 1923 р. Деражня стала районним центром.
У роки Другої світової війни місто було окуповане німецько-фашистськими загарбниками в період з 11 липня 1941 р. до 25 березня 1944 р. Під час окупації поблизу міста діяли партизанські диверсійні групи.
До середини 1950-х рр. діяло підпілля ОУН-УПА.
У 1988 р. Деражні надано статус міста.
Наприкінці ХХ ст. у місті працювали цукровий, плодоконсервний, цегельний заводи, завод продтоварів, цехи хмельницького маслозаводу й хмельницького хімічного заводів. Діяв краєзнавчий музей.
На початку ХХІ ст. у Деражні працювали молочний і плодоконсервний заводи та інші промислові підприємства. Діяв краєзнавчий музей.
На території міста виявлено залишки поселення доби міді та бронзи (IV-ІІ тисячоліття до н. е.).


Прочитано: 2238 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Старокостянтинів Хмельницької області
Місто Полонне Хмельницької області
Місто Волочиськ Хмельницької області
Місто Городок Хмельницької області
Місто Дунаївці Хмельницької області
Місто Ізяслав Хмельницької області
Місто Красилів Хмельницької області
Місто Нетішин Хмельницької області
Місто Славута Хмельницької області
Місто Шепетівка Хмельницької області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7