Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Віртуальні виставки

Віртуальні виставки бібліотеки ім. В.Г. Заболотного


Віртуальна виставка «Видатний український живописець і графік Іван Сидорович Їжакевич (1864–1962)»

До 150 річчя від дня народження заслуженого діяча мистецтв, народного художника УРСР, одного з основоположників української книжкової графіки, художника Івана Сидоровича Їжакевича працівниками ДНАББ ім. В. Г. Заболотного підготовлено віртуальну виставку «Видатний український живописець і графік Іван Сидорович Їжакевич (1864-1962)».

 

 
Протягом тривалого творчого життя (понад 70 років) Іван Сидорович Їжакевич виконав понад двадцять тисяч робіт. Він працював у галузі станкового й монументального живопису, книжкової ілюстрації.
У фонді ДНАББ ім. В. Г. Заболотного представлена література, що містить репродукції картин митця різних жанрів. Користувачів бібліотеки насамперед зацікавлять його роботи, представлені в альбомах «Виды Киева». Поряд з роботами інших художників вони відображають архітектурні споруди міста кінця ХІХ ст. Серед цих робіт: «Вежа Івана Мазепи», «Брама Михайлівського монастиря», «Спас на Берестові», «Володимирська гірка», «Лавра».
Наприкінці 1940-х - у 1960-х роках виходили видання, присвячені життю та творчості митця. У 1949 році М. Ковалевська видала книжку «І. С. Їжакевич. Заслужений діяч мистецтв УРСР», в якій вміщено біографічний нарис про художника, а також репродукції його картин та книжкової графіки. У 1951 р. вийшла її ж книжка «И. С. Ижакевич. Заслуженный деятель искусств УССР».
У 1955 році у видавництві «Советский художник» вийшло друком видання «Иван Сидорович Ижакевич», вступну статтю до якої написав Л. Владич. Книжка містить репродукції робіт художника, а також список його основних творів.
В означений період Іван Сидорович був відомим художником-графіком. До 90-річчя від дня його народження був упорядкований каталог «Виставка творів народного художника УРСР І. С. Їжакевича» (1956). У цьому ж році вийшов комплект листівок з репродукціями робіт художника.
У 1964 році, до 100-річчя від дня народження художника, вийшло видання «Іван Сидорович Їжакевич» (автор вступної статті та упорядник Л. Членова).
У фонді бібліотеки також є видання, що відображають роботи митця в галузі книжкової графіки - наприклад, книжка Т. Шевченка «Поеми» (1950), оформлена та ілюстрована І. Їжакевичем та Ф. Коновалюком.

Фотогалерея:

 Іван Сидорович Їжакевич (1864–1962)


Прочитано: 1459 раз
Дополнительно на данную тему:
Іван Мазепа
Заболотний Володимир Гнатович (1898-1962): фотовиставка
Ковнір Степан Дем’янович (1695-1786)
Академія архітектури УРСР (1945-1956)
Видатний архітектор О. В. Кобелєв (1860-1942): до 150-річчя від дня народження
Т. Г. Шевченко
Виставка-презентація студентських проектів «Бібліотека майбутнього»
“Українському архітектору А.Ф. Ігнащенко – 80 років”
Графічні роботи Володимира Гнатовича Заболотного
Книжкова виставка «Українська писанка як вид декоративно-вжиткового мистецтва»

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7