Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Запорізька область

Запорізька область утворена 10 січня 1939 р. Адміністративний центр - м. Запоріжжя.

Розташована на південному сході України. Більшість території має рівнинну поверхню. Найбільш підвищена місцевість - в середньо-східній частині області - Приазовська височина. На півдні, між Приазовською височиною і Азовським морем, розташована західна частина Приазовської берегової рівнини, яка західніше р. Молочної переходить у Причорноморську, що зливається із Запорізькою внутрішньою рівниною, яка межує з південно-східними окраїнами Придніпровської височини.

Клімат помірно континентальний, з малосніжною і переважно теплою зимою (середня температура січня -4оС) та спекотним літом (середня температура липня +23оС). Середня кількість опадів становить 448 мм на рік.

Станом на 01.01.2012 р. до Запорізької області входило 20 районів, 14 міст, 22 селища і 914 сіл. Населення області налічувало 1791,6 тис. осіб, у т. ч. міське населення становило 1379,3 тис. осіб, сільське - 412,3 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 6 міст Запорізької області: Запоріжжя, Бердянськ, Гуляйполе, Мелітополь, Оріхів, Токмак.

У Запорізькій області на державному обліку перебуває 5 пам'яток архітектури національного значення.


Місто Оріхів Запорізької області

Місто Оріхів Запорізької області (до 1801 р. Оріхова Балка (Оріхове)) - місто обласного значення, районний центр Оріхівського району, розташоване на р. Конка (притока Дніпра) за 66 км від обласного центру м. Запоріжжя. Відповідно до статистичних даних останнього Всеукраїнського перепису населення (05.12.2001 р.), кількість його мешканців становила 17 986 осіб.Існує кілька версій щодо походження назви міста Оріхова. За однією з них, поселення було назване за іменем балки, в якій росло багато земляних горіхів. За іншою - назва виникла від власного імені або прізвища. За легендою, місто було назване Катериною II, оскільки вона на цьому місці розсипала горіхи.
У часи Запорізької Січі на території міста козаком Лиском було побудовано зимівник, а наприкінці XVIII ст. селяни-втікачі та козаки заснували декілька поселень.
Так у 1783 р. виникло поселення Оріхів. У 1787 р. сюди переселилася велика кількість селян з Полтавщини.
У 1799 р. до Оріхового було перенесено центр Маріупольського повіту. На початку 1801 р. село отримало статус міста і було перейменоване на Оріхів.
У 1804 р. Оріхів став центром Мелітопольського повіту Таврійської губернії. Почала діяти канцелярія городничого, повітовий та нижчий земський суди, казначейство. У містечку чотири рази на рік відбувалися ярмарки.
У 1842 р. Оріхів постраждав від пожежі і його було переведено до розряду заштатних містечок новоствореного Бердянського повіту.
У 1844 р. місто знову постраждало від пожежі.
У 70-х рр. ХІХ ст. Оріхів втрачає значення важливого торгівельного пункту.
У 1902 р. через місто пройшла Катерининська залізниця.
У 1918 р. у місті встановлено радянську владу.
У 1943 р. Оріхів був визволений від фашистських загарбників.
На території міста знайдено знаряддя праці доби бронзи (І тис. до н.е.).
На початку ХХІ ст. в Оріхові працювали завод будівельних конструкцій, кар"єр формоматеріалів, хлібокомбінат.
У Оріхові є пам"ятки архітектури ХІХ - початку ХХ ст.: садиба купця Генріха Янцена, де зараз розташована міська рада, будинок районного краєзнавчого музею (1893), будинки колишньої жіночої гімназії, поштової станції, будинок колишньої земської управи і жандармерії.Прочитано: 1712 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Василівка Запорізької області
Місто Вільнянськ Запорізької області
Місто Гуляйполе Запорізької області
Місто Дніпрорудне Запорізької області
Місто Кам’янка-Дніпровська Запорізької області
Місто Пологи Запорізької області
Місто Молочанськ Запорізької області
Місто Приморськ Запорізької області
Місто Токмак Запорізької області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.18 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7