Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Донецька область

У сучасних межах Донецька область утворена 3 червня 1938 р. (у 1938-1961 рр. - Сталінська), коли з її складу відокремили Ворошиловградську (нині Луганська) область. Адміністративний центр області - м. Донецьк.

Розташована на південному сході Україні. Рельєф області переважно рівнинний (висота до 200 м), розчленований ярами і балками. На північному сході знаходиться Донецький кряж висотою до 367 м. На заході кряж переходить у Придніпровську низовину, а на півдні - в Приазовську низовину. На півдні - вузька смуга Причорноморської низовини, яка уступами обривається до Азовського моря. Характерною особливістю рельєфу Донецької області є наявність форм антропогенного походження - териконів, кар'єрів тощо.

Клімат області континентальний, з посушливо-суховійними явищами. Середня температура січня від -5 до -8оС, липня - від +21 до +23оС). Кількість опадів становить 500 мм на рік.

Відповідно до статистичних даних станом на 01.01.2012 р. до Донецької області входило 18 районів, 52 міста, 131 селище і 1118 сіл. Населення області налічувало 4403,2 тис. осіб, у т. ч. міське населення становило 3987,4 тис. осіб, сільське - 415,8 тис. осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 878 до Списку історичних населених місць України включено 8 міст Донецької області: Донецьк, Артемівськ, Горлівка, Краматорськ, Макіївка, Маріуполь, Слов'яногірськ, Слов'янськ.

На території Донецької області знаходиться 13 пам'яток архітектури національного значення.


Місто Докучаєвськ Донецької області

Місто Докучаєвськ (до 1954 р. - селище Оленівські Кар"єри) Донецької області - місто обласного підпорядкування, розташоване на р. Сухій Волновасі (притока р. Мокра Волноваха) за 35 км від обласного центру м. Донецька та за 689 км від м. Києва. Докучаєській міськраді підпорядковане с. Ясне. Відповідно до статистичних даних останнього Всеукраїнського перепису населення (05.12.2001 р.) кількість його мешканців складала 21 142 особи.Сучасна назва міста походить від прізвища основоположника ґрунтознавства, ініціатора насаджень лісосмуг у степовій зоні В. Докучаєва.
Заснування селища пов"язане з початком у 1912 р. добування кар"єрним способом вапняку і доломіту для металургійної промисловості. Кар"єри належали російсько-бельгійському металургійному акціонерному товариству, були приписані до Петровського (нині Єнакіївського) металургійного заводу. Робітниче селище було назване «Оленівські Кар"єри», за назвою найближчої залізничної станції Оленівка.
У 1914 р. поселення з"єднане зі станцією Оленівка ширококолійною залізничною гілкою. Видобуток доломітів і вапняків зростав, а селище розбудовувалося. Його подальший розвиток пов"язувався з початком механізації кар"єрів, будівництвом місцевої електростанції (1929), дробильно-збагачувальної фабрики (1933).
У 1935 р. Оленівські Кар"єри отримали статус селища міського типу.
Під час Другої світової війни Оленівські Кар"єри були окуповані німецько-фашистськими загарбниками в період з 16 жовтня 1941 р. до 9 вересня 1943 р.
У 1954 р. Оленівські Кар"єри перейменовано на Докучаєвськ і селищу надано статус міста районного підпорядкування.
У 1963-1964 рр. м. Докучаєвськ - центр промислової зони (району), міськраді підпорядковувалися промислові населені пункти Волноваського та Старобешівського районів. У 1965-1992 рр. місто підпорядковувалося Волноваському району. У 1992 р. Докучаєвськ став містом обласного підпорядкування.
Наприкінці ХХ ст. у Докучаєвську діяли флюсодоломітовий комбінат, завод залізобетонних виробів, хлібокомбінат. Працювала Донецька дослідна станція виноградарства.
Докучаєвськ має автобусне сполучення з містами Донецьк, Волноваха.
На початку ХХІ ст. в місті працювали промислові підприємства: ПП «Відіс», ВАТ «Нордпласт», ДП «Докучаєвський завод вибухозахищеного та зв"язувального матеріалу», ВАТ «Докучаєвськхліб», Донецька дослідна станція Інституту виноградарства і виноробства ім. В. Таїрова УААН. Діяли Центр культури і дозвілля, Будинок культури, 5 бібліотек.


Прочитано: 1441 раз
Дополнительно на данную тему:
Місто Святогірськ Донецької області
Місто Волноваха, Донецької області
Місто Авдіївка Донецької області
Місто Гірник Донецької області
Місто Амвросіївка Донецької області
Місто Добропілля Донецької області
Місто Слов‘янськ Донецької області
Місто Маріуполь Донецької області
Місто Красногорівка Донецької області
Місто Залізне Донецької області

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7