Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Перемоги, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Презентації, лекції

Презентація книги Богуслава Сланського - Техніка живопису та реставрації

7 травня 2009 року о 14 год. 30 хв. в приміщенні Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного відбулася презентація книги відомого чеського реставратора Богуслава Сланського «Техніка живопису та реставрації» (Прага, 1956), переклад якої російською мовою зробила головний художник-реставратор корпорації «Укрреставрація» І. П. Дорофієнко (К., Мистецтво, 2009).

У програмі відбулась також презентація книжкової виставки «Реставрація живопису», підготовлена працівниками бібліотеки.  І.П.Дорофієнко закінчила у 1956 р. Київський державний університет імені Т.Г. Шевченка, почала працювати в реставраційній справі, у 1958 р. підвищувала кваліфікацію в творчих реставраційних майстернях Москви, в музеях Ленінграда (Ермітаж, Російський музей). У 1968 р. була атестована як художник-реставратор вищої кваліфікації Комісією з атестації художників-реставраторів Радянського Союзу.

  З 1970 р. І.П.Дорофієнко - начальник дільниці реставрації монументального живопису, з 1984 р. - головний художник-реставратор корпорації «Укрреставрація», де вона працює до цього часу.

  І.П. Дорофієнко брала активну участь у реставрації Софіївського собору, Кирилівської і Андріївської церков в Києві, Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Чернігівського заповідника, мозаїк Херсонесу, Володимирського собору, Бахчисарайського заповідника, пам"яток дерев"яної архітектури на Львівщині і Закарпатті і багатьох інших пам"яток архітектури України.

І. П. Дорофієнко

  У своєму виступі І.П.Дорофієнко акцентувала увагу присутніх на тому, що від непрофесійної реставрації загинуло стільки ж мистецьких творів як від пожеж, варварських навалів і спустошень. У середині ХХ ст. під час становлення української реставраційної справи фахової літератури з питань реставрації майже не було. У 1956 р. вийшла книга чеського художника-реставратора Б. Сланського з техніки живопису та реставрації, що стала помічником радянських реставраторів. За свідченням самого автора, у книзі викладено курс лекцій в Академії образотворчих мистецтв у Празі. У ній обґрунтовуються причини руйнування творів живопису з огляду на технологію виконання, розкриваються способи уникнення передчасного старіння художніх творів, у доступній формі викладено досвід застосування фізичних і хімічних методів дослідження мистецьких творів, без чого неможливо професійно виконувати реставраційні роботи, підсумовано значний практичний реставраційний досвід у багатьох європейських країнах. Автор підняв актуальні і нині питання етики реставратора і його культури, наголосивши на тому, що на реставраторові лежить велика відповідальність за збереження мистецьких творів не тільки перед сучасниками, а й перед нащадками.

Ю.М. Стріленко і І.П. Дорофієнко

На презентації виступили науковці, реставратори, художники, працівники музеїв, які у своїх виступах високо оцінили видання, що вийшло у видавництві «Мистецтво» завдяки наполегливості українських фахівців.

Учасники презентації

Серед виступаючих - директор Національного науково-дослідного центру реставрації музейних і архітектурних цінностей Міністерства культури і туризму України С.О. Стрельникова, Народний художник України В.М.Прядка, директор НДІ пам"яткоохоронних досліджень О.М. Сердюк, мистецтвознавець, член Спілки художників України М.Г. Дегтярьов, кандидат мистецтвознавства Ю.В. Белічко, художник-реставратор, монументаліст Л.Г. Тоцький, директор видавництва «Мистецтво» Н.Д.Прибєга, художник-реставратор Національного науково-дослідного реставраційного центру А.П.Безверхий та ін.

В.І.Середицький вручає І.П.Дорофієнко орден Святої Великомучениці ВарвариІ.П. Дорофієнко з орденом Святої Великомучениці Варвари та грамотою ДНАББ

Керуючий справами корпорації «Укрреставрація» В.І.Середицький, оприлюднив Указ про нагородження І.П.Дорофієнко орденом Святої Великомучениці Варвари з нагоди 75-річчя від дня її народження та за заслуги у відродженні й утвердженні духовності Помісної української православної церкви.

Працівники ДНАББ ім. В.Г.Заболотного підготували до презентації книжкову виставку «Реставрація живопису», на якій представлено експонати, що висвітлюють наукові і практичні проблеми реставрації станкового і монументального живопису.

І.П. Дорофієнко біля книжкової виставки


Прочитано: 5284 раз
Дополнительно на данную тему:
Презентація книжки Дмитра Антонюка «Римо-католицькі кляштори в Україні»
Презентація монографії «Архітектура, будівництво, дизайн в освітньому просторі»
«Невідомі периферії Києва. Північне Правобережжя»
ПРЕЗЕНТАЦІЯ електронних ресурсів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного
Презентація книги «Анисимов А. Мой Киев. Портрет в интерьере Вечности…»
Презентація книги «Віктор Вечерський: Біобібліографічний покажчик. Графіка»
Презентація книги українського архітектора Віктора Вечерського «Православні святині Сумщини»
Презентація книги В.П. Ієвлевої «Пам’ятки індустріального розвитку Києва кінця ХІХ – першої третини ХХ століття»
Презентація видань НДІ пам"яткоохоронних досліджень
Презентація книги «Хто є хто в будівництві та архітектурі. Вип. 4»(К., 2008)

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка

 


 Пошуквислів
будь-яке слово

Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Перемоги 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.17 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh --
Warning: include_once(/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening '/sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/putslinkshere/mainlink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 4

Fatal error: Class 'MLClient' not found in /sata1/home/users/dnabb1/www/www.dnabb.org/includes/custom_files/custom_footer.php on line 7