Welcome to Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г.Заболотного!

     
Публікації про бібліотеку
Про бібліотеку
Ресурси бібліотеки
Державні Закупівлі
Подорожуючи містами
Видатні Особистості
Дарувальники
Заходи бібліотеки
Проекти бібліотеки

 Контакти

Адреса: 03047 м. Київ, просп. Берестейський, 50
Ми на мапі

E-mail: dnabb2004@ukr.net

Телефон: (093) 304 85 32

(044) 456 01 72

(044) 456 31 98 (обслуговування)


 Повідомити про корупційне правопорушення

Повідомити про корупційне правопорушення


  НАШІ ВИДАННЯ

Бібліографічні покажчики

Бюлетень "Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство"

Бюлетень "Нові надходження до фондів ДНАББ ім. В.Г. Заболотного

Інформаційно-аналітичний огляд діяльності бібліотеки

Бібліотечні рубрики


 Приєднуйтесь до нас:
Приєднуйтесь до нас


Бібліотечні будівлі

Про проект





У суспільстві гостро відчувається необхідність у доступних новітніх культурних осередках зі зручним розплануванням читальних залів, зимових садів, залів інтернет-технологій, виставкових, конференц-залів і навіть дитячих кімнат (у яких батьки могли б залишати дітей під наглядом вихователів). Будівництво бібліотек нового типу (з інформаційними центрами, інтернет-кафе й зонами для спілкування) – це створення своєрідних майданчиків «виробництва» людського капіталу (з виступу архітектора Н. М. Кондель-Пермінової на Зустрічі професіоналів «Бібліотечна будівля в умовах інформаційного суспільства: погляд архітектора» (2012).
У 2002 р. у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного стартував проект «Бібліотечні будівлі», що вивчає проблеми проектування та будівництва бібліотечних будівель в Україні. До реалізації проекту долучилася архітектурна громадськість, керівництво вищих галузевих закладів освіти, студентська молодь, бібліотечні працівники. Співпраця ДНАББ ім. В. Г. Заболотного і вищих закладів освіти сприяла тому, що проектування бібліотек, як напрямок у проектній справі, став невід"ємною частиною навчальних планів вишів, у результаті чого наразі зростає нове покоління архітекторів, які вміють проектувати сучасні бібліотечні будівлі. Хронологія заходів у межах проекту, організованих і проведених у ДНАББ ім. В. Г. Заболотного за активної участі громадськості:
2002 р. – Програма проектування іміджу ДНАББ ім. В. Г. Заболотного як сучасного соціокультурного центру архітектурно-будівельної сфери України.
2003 р. – Студентський конкурс на проект інтер"єру ДНАББ ім. В. Г. Заболотного (активну участь взяли студенти Київського національного університету будівництва і архітектури).
2007 р. – Всеукраїнська акція «Кожній бібліотеці – сучасну будівлю» – ініційована ДНАББ ім. В. Г. Заболотного і спрямована на створення позитивної думки громадськості щодо пріоритетності будівництва бібліотек в Україні (до участі в акції запрошено всі українські бібліотеки для вивчення питання спорудження бібліотек у містах і селах України). На сайті бібліотеки розміщено віртуальну бібліографічну рубрику «Бібліотечні споруди: будівництво, проектування, реконструкція», на сторінках якої вміщено інформацію про досвід проектування бібліотечних будівель у різних країнах світу.
2008 р. – Соціологічні дослідження «Бібліотечне приміщення очима користувача бібліотеки» та «Бібліотечне приміщення очима бібліотекаря галузевого інституту» (проведено з метою вивчення сучасного стану бібліотечних приміщень і вимог до бібліотечних приміщень сучасних користувачів і бібліотечних фахівців).
2008 р. – Науково-практична конференція «Будівництво бібліотек в сучасних умовах: проблеми і перспективи» (мета – привернути увагу архітектурної та бібліотечної громадськості до вирішення проблем спорудження бібліотечних будівель в Україні).
2008 р. – Видання бібліографічного покажчика «Будівлі бібліотек: проектування, будівництво, реконструкція»  (одне з останніх бібліотекознавчих досліджень фондової джерельної бази ДНАББ ім. В. Г. Заболотного дало змогу засобами бібліографії детально вивчити питання проектування, будівництва і реконструкції вітчизняних та зарубіжних бібліотечних будівель).
2009 р. – Виставка-презентація студентських проектів на тему «Бібліотека майбутнього» (всі проекти бібліотечних будівель нового типу розроблені молодими архітекторами. У представлених роботах втілено сучасні підходи до проектування бібліотечних будівель, що відповідають світовій практиці в галузі будівництва та технічного обладнання бібліотек. Бібліотека як джерело інформації, центр навчання та дозвілля, що передбачає створення оптимального середовища для зберігання фондів на різних носіях, психологічної та естетичної атмосфери, сприятливої для інтелектуальної діяльності).
2010 р. – Соціологічне дослідження «Сучасна бібліотека України» (мета – виявити основні критерії розвитку асортименту інформаційних продуктів та послуг бібліотеки та функціональних змін, яких вона потребує, опираючись на думку користувачів бібліотеки).
2010 р. – Участь в архітектурному конкурсі на ескіз-ідею будівлі сучасної бібліотеки ім. Є. П. Кушнарьова (м. Харків). Третю премію присуджено авторському колективу з Києва, до складу якого ввійшли Микола Дьомін, Олександр Чуб (наукове керівництво); Станіслав Дьомін, Ірина Зайцева, Юрій Кузьмін, Володимир Трушин, Ірина Ткачова, Юрій Удальцов (архітектори); Артем Новіков (економіка, маркетинг); Костянтин Колесников (екологія, енергозбереження); Наталія Кондель-Пермінова (історія, культура); Олексій Сусліков (ІТ-технології, операційне управління проектом); Денис Паламарчук, Олександр Гритчин (3D-візуалізація); Галина Войцехівська (технології бібліотек).
2010 р. – Круглий стіл «Сучасна будівля бібліотеки України через призму архітектурно-проектувальних вирішень та нових функціональних бібліотечних особливостей».
2011 р. – Розробка Технічного завдання на проектування приміщення Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного.
2012 р. – Зустріч професіоналів «Бібліотечна будівля в умовах інформаційного суспільства: погляд архітектора».
2012 р. – Підготовка бібліографічної письмової довідки «Будівлі бібліотек: проектування, будівництво, дизайн»  додаток до бібліографічного покажчика, виданого у 2008 р.).
2002–2012 рр. – Доповіді на конференціях, семінарах, круглих столах, публікації в наукових збірниках, засобах масової інформації.
2013 р. – Підготовка електронної версії довідника «Будівлі українських бібліотек» .
2012–2016 рр. – Матеріал, напрацьований у межах акції «Кожній бібліотеці – сучасну будівлю» впродовж цього періоду, став основою бібліотекознавчого дослідження «Будівлі українських бібліотек». Основна увага приділялася дослідженню основних характеристик бібліотечних приміщень (площа, наявність читальних і виставкових залів, стан інженерних систем, технічний стан будівлі). Результати дослідження, що базувалися на вивченні матеріалів 60 українських бібліотек, показали, що будівлі бібліотек потребують сучасних приміщень, при проектуванні яких має бути врахований позитивний досвід будівництва бібліотек у різних країнах світу, з обов"язковим врахуванням функціональних особливостей та потреб користувачів, а бібліотечна справа – оновлення діючих та розробки нових Державних будівельних норм.
2016 р. – Семінар «Будівлі українських бібліотек», який висвітлив результат багаторічної співпраці бібліотеки і архітектурно-будівельної громадськості. Одним з основних завдань семінару – фокусування уваги суспільства на переосмисленні бібліотеки як сучасного архітекaтурно-публічного простору.
2017 р. – Видання «Будівлі українських бібліотек».
2018 р. – Воркшоп ARCHINTEGRATION 2018 у межах V Міжнародного Молодіжного Архітектурного фестивалю ARCHIVISION 2018. Упродовж 5 днів працювали 5 команд молодих архітекторів і дизайнерів з Луцька, Рівного, Харкова, Одеси, Львова, Дніпра, Києва та Мінська над розробкою дизайн-проекту публічного простору Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного.
2018 р. – Інтерактивна зустріч «Створюємо бібліотечний простір» з бібліотекарями і майбутніми архітекторами – студентами IV курсу Національного авіаційного університету.
2019 р. – Презентація проектів «Візуалізація публічного простору галузевої бібліотеки».


Прочитано: 4870 раз
Дополнительно на данную тему:
Будівлі українських бібліотек
Соціально-бібліотечний проект «Бібліотечні будівлі» у засобах масової інформації

Назад | Начало | Наверх

 Віртуальна довідка


 Пошук



вислів
будь-яке слово


 Електронний каталог





Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного
знаходиться за адресою: м. Київ, просп. Берестейський, 50 (м. "Шулявська").
Тел.: (044) 456-01-72

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Відкриття сторінки: 0.16 секунди
Державна наукова ахітектурно-будівельна бібліотека ім. В.Г. Заболотного.
НазваУточнювання
PHP-Nuke Platform by u$peh -- //